folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Egemen Bağış Kuran İle Dalga Geçiyor

Egemen Bağış Kuran İle Dalga Geçiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

bahçelievler metrobüs durağında paralel yapıyla ilgili gazete dağıtıyolardı. aldım gözatmadım daha. kol kola oldukları cemaatle düşman oldular :D

le le le sakine
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    casey bunu yazdı

Montaj diyen bir amına koduğumun salağı çıktı mı tam okuyamadım?

Ikisi de montaj diyor. Ego ve meto.

ister misin bir kaset daha ciksin,

egemen: ne yapalim metehan, ne diyelim sictik resmen.

Metehan: montaj diyelim abisi, agiz birligiynen. Vela takinu hebele

All I need is a possibility.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Kuranla dalga geçilmesi çok hoşuma gitti :D

Muhsin faşosunu da bunlar öldürtmüşse tatava yapmadan ak parti'ye basacam oyumu :D

hahaha hırsız olmasalar kafa adamlar lan aslında :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

lan nasıl bi ezik adamsın sen kime oy vereyim diyo seni öğretmen sistemin amk sana bişey demiyorum :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    leadertay bunu yazdı

Bu sıra bu şarkıyı dinliyorum hızlı eğlenceli dinamik :))

http://youtu.be/I9crtiF7uPI

adım geçmiş diye geldim. Doğruysa biz Müslüman olarak bize yakışan Allah islah etsin demek. pire için koskoca yorgan yakılır mı ? RTE yıkılır mı ? 

Bu arada attack gelir biRazdan küfür eder sonra mod gelir çok küfür var diye konuyu siler ama adamın ettiği hakaret yanına kar kalır !

canım ya yazık :) çok içerlemiş :)

Müslüman olarak sana düşen ne biliyor musun?

-Ayetlerimiz hakkında lakırdıya dalanları gördüğünde, onlar başka bir söze dalıncaya değin onlardan yüz çevir. Eğer şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra o zalimler topluluğu ile oturma. (En'âm Suresi 68.ayet)

Bu olay unutulmaz. RTE hala bu adamı yanında tutuyorsa, şeytan beslediğini yalanlayabilir misin?

-Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara burun kıvıranlar var ya, gökyüzü kapıları yüzlerine açılmaz ve deve, iğne deliğinden geçmedikçe cennete giremezler. Biz ağır suçluları işte böyle cezalandırırız. (Arâf Suresi 40.ayet)

Cehennemlikler için söylenmiş ayet:

-Onlar insanları Allah yolundan alıkoyarlar, onu eğri göstermeye yeltenirler ve ahirete de inanmazlar. (Arâf Suresi 45.ayet)

Hani diyorsun ya biz çok olanız. Biz müslümanız. Burdan da içten içe bir denklem aşılıyorsunuz ya hani "Çok olupta müslüman olan, kuralı koyar" diye? İş öyle değil işte.. Allah kurallarını yüce Kuran'da açık ve net bir şekilde belirtmiştir. (bununla ilgili aşağılarda ayette paylaştım)

- Bu tepelerdekiler, simalarından tanıdıkları bazı azılı kâfïrlere de şöyle seslenirler. “Ne kalabalığınız ve ne de şımarmanıza yolaçan güçleriniz size yarar sağlamadı. (Arâf Suresi 48.ayet)

Yeter artık! Bu konular da müslümanlık sıfatının ardına sığınarak konuşmayın. Allah'dan korkun!

Lafı sana yazdım ama şimdi fatihbodur mudur her ne haltsa gelip bana "Kuran sadece okumakla olmaz, tefsir gerekli" diyecek.

-Allah size Kitap'ı ayrıntılı kılınmış bir halde indirmişken, Allah'ın dışında bir hakem mi arayayım? Kendilerine Kitap verdiklerimiz, onun, Rabbinden hak olarak indirildiğini biliyorlar. Sakın kuşkuya düşenlerden olma. (En'âm Suresi 114.ayet)

Hala bana tefsir derseniz, en az 10 tane daha ayet sokarım gözünüze!

Bi de atasözü yazmışsın "pire için koskoca yorgan yakılır mı?" diye.

-Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!... (Bakara Suresi 170.ayet)

attackatak tarafından 19/Mar/14 09:37 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

la oğlum adamlar medeniyet getirdi ya. çaldılar çırptılar ama metro yaptılar.  2001 de götümüzde yaprakla dolaşıyoduk.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı

la oğlum adamlar medeniyet getirdi ya. çaldılar çırptılar ama metro yaptılar.  2001 de götümüzde yaprakla dolaşıyoduk.

Hiç sorma hacı elimizde mumla kandille dolaşıyorduk giyecek donumuz yoktu, çeşmeyi kadir topbaş icat etti zaten, ampulu ediz hun getirdi. Haydi şimdi çakma dombıra çalıp kızlı erkekli hoplayalım ve bayrak direğine tırmanalım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    leadertay bunu yazdı

Bu sıra bu şarkıyı dinliyorum hızlı eğlenceli dinamik :))

http://youtu.be/I9crtiF7uPI

adım geçmiş diye geldim. Doğruysa biz Müslüman olarak bize yakışan Allah islah etsin demek. pire için koskoca yorgan yakılır mı ? RTE yıkılır mı ? 

Bu arada attack gelir biRazdan küfür eder sonra mod gelir çok küfür var diye konuyu siler ama adamın ettiği hakaret yanına kar kalır !

canım ya yazık :) çok içerlemiş :)

Müslüman olarak sana düşen ne biliyor musun?

-Ayetlerimiz hakkında lakırdıya dalanları gördüğünde, onlar başka bir söze dalıncaya değin onlardan yüz çevir. Eğer şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra o zalimler topluluğu ile oturma. (En'âm Suresi 68.ayet)

Bu olay unutulmaz. RTE hala bu adamı yanında tutuyorsa, şeytan beslediğini yalanlayabilir misin?

-Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara burun kıvıranlar var ya, gökyüzü kapıları yüzlerine açılmaz ve deve, iğne deliğinden geçmedikçe cennete giremezler. Biz ağır suçluları işte böyle cezalandırırız. (Arâf Suresi 40.ayet)

Cehennemlikler için söylenmiş ayet:

-Onlar insanları Allah yolundan alıkoyarlar, onu eğri göstermeye yeltenirler ve ahirete de inanmazlar. (Arâf Suresi 45.ayet)

Hani diyorsun ya biz çok olanız. Biz müslümanız. Burdan da içten içe bir denklem aşılıyorsunuz ya hani "Çok olupta müslüman olan, kuralı koyar" diye? İş öyle değil işte.. Allah kurallarını yüce Kuran'da açık ve net bir şekilde belirtmiştir. (bununla ilgili aşağılarda ayette paylaştım)

- Bu tepelerdekiler, simalarından tanıdıkları bazı azılı kâfïrlere de şöyle seslenirler. “Ne kalabalığınız ve ne de şımarmanıza yolaçan güçleriniz size yarar sağlamadı. (Arâf Suresi 48.ayet)

Yeter artık! Bu konular da müslümanlık sıfatının ardına sığınarak konuşmayın. Allah'dan korkun!

Lafı sana yazdım ama şimdi fatihbodur mudur her ne haltsa gelip bana "Kuran sadece okumakla olmaz, tefsir gerekli" diyecek.

-Allah size Kitap'ı ayrıntılı kılınmış bir halde indirmişken, Allah'ın dışında bir hakem mi arayayım? Kendilerine Kitap verdiklerimiz, onun, Rabbinden hak olarak indirildiğini biliyorlar. Sakın kuşkuya düşenlerden olma. (En'âm Suresi 114.ayet)

Hala bana tefsir derseniz, en az 10 tane daha ayet sokarım gözünüze!

Bi de atasözü yazmışsın "pire için koskoca yorgan yakılır mı?" diye.

-Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!... (Bakara Suresi 170.ayet)

He canım he sorma senin için sildiklerini sanmıyorum konuları ama sana yaradığını biliyorum. ağladım gecelerce sen söledin sen hakaret ettin ben etmedim edemedim diye nerden bilirdim ki silinecek bnde edeyim ahh ahhh :)) ANLAYAMAZSINIZ... :)))

İstediğin yoldan gidelim peki.

" Bir kişinin kardeşini üç günden fazla terkedip küs durması helâl değildir. İki Müslüman karşılaşırlar biri bir tarafa, öteki öbür tarafa döner. Halbuki bu iki mü'minin hayırlısı önce selâm vermeye başlayandır."( Buhâri, Edeb, 62, İsti’zan, 9; Müslim, Birr, 23, 24, 28.) 

Size namaz, oruç ve sadakadan daha üstün birşey göstereyim mi? buyurdu. evet ya resulullah dediler. Peygamberimiz(sav) arabulmak , barıştırmaktır. Çünkü aranın bozulması ,dargınlık saçı kökünden kazır demiyorum, dini kökünden kazır, dini yok eder diyorum. buyurdu'' (Tirmizi kıyame-56)

bu hadisler varken o dediğin nasıl olacak ?

ben bu kisvenin arkasına sığınmıyorum. Dİn kimsenin tekelinde olan bişey değil benden daha çok bu kisveye sen sığınıyorsun ne olduğunu çözemediğim bir adamsın. Durmadan hadisler kopyala yapıştır yapan bi adamsın Bu kadar ayeti hadisi kafandan yazdığını düşünmüyorum inş yazıyorsun ve bu kadar dini bütün bir adamsındır. sana senin anlaman için hadisleri kopyala yapıştır yapıyorum yoksa kalabalık yazı olsun diye değil

sen müslümansın ya gözünle görmeden bi müslüman için nasıl kötü birşey söylüyorusun nasıl.

bir müslüman bir müsülman da görmediği şey için ona iftira atarsa o kişi iftira attığı kişi affedinceye kadar cehennemde yanacak böyle de bir hadis var nasıl kurtarıcan kendini.

benim için kim olursa olsun şahadet getiriyor kıblesi olan kabeye dönüp el açıyorsa müslümandır ve bu yukarda yazdıklarım tüm müslüman için geçerlidir. sen yada ben ne kadar müslüman ne kadar değil tartacak karar verecek adamlar değiliz. kimin ne olduğunu hakkıyla sadece Allah cc bilir.

bi misal bana bunu aşağıda yazdığını açıkla mesele ne alakalı. girip bir sürü ayetler yazıyosun güzel okuyorum zararı yok ama konu ile bağdaştırarak yazarsan yazdıklarını daha etkili olur 

Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!... (Bakara Suresi 170.ayet) ?

bide profil de ekstra bölümün de bu yazıyor bu adamlar müslüman değil mi ? (çok türkmen tanıyorum orda yaşıyan sağlam müslüman) sen müslüman din kardeşine nasıl böyle şeyler söylüyosun

10 ay Türkmenistan‘da yaşadım. Hayatımda Türkmenler kadar adi, şerefsiz, haysiyetsiz, orospu bir millet tanımadım. 
    Her insanın iyisi kötüsü var sözü yalandır. Bu o.ç.larının iyisi yok. 

leadertay tarafından 19/Mar/14 10:32 tarihinde düzenlenmiştir

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hani konuşmaları birleştiriyorlar,motanjlıyor diyen asalaklar var ya... Normal zamanlarda da bu adam ayetlerle alay mı ediyordu da birleştirdiler ? Ne montaj teknolojisiymiş arkadaş hem nefes nefese kalma ekliyor,kahkaha ekliyor,arapça türkçe aynı tonda konuşma ekliyor, arka plandan karısının seslerini ekliyor,konuşan kişinin duygularını yansıtıyor... ZEKİ MÜRENİNDE yeni albümlerini dinliyebileceğiz demek ki... Ak gençlik yaparda bir kulağımızın pası silinir... Ülkeyi bok götürüo hala ak ak diyorlar...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Beyler çılgın sorularım var;

• "Dinime kitabıma da sövse (ana bacı zaten aradan çıkarttılar) ben hala bu adamlara oy vereceğim, bu benim görüşümdür, bana ses etmeyin" diyen
    • Doğruluğu %100 olduğu halde kayıtlara "montaj bunlar :) biz koyun değilik" diyen
    • "Peki o zaman kime oy verek?" diyen
    • "Dış güçlerle birlikte paralel devletin kurduğu bu gomployu 30 mart günü sandıkta bozacüüz" diyen

Adamcıklar çıktı mı? İlk defa konudaki mesajların tamamını okumadan yorum yazıyorum da :D

Ehl-i Byte
Toplam Hit: 12293 Toplam Mesaj: 114