folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ekmek Yemeyin Zararlı Diye Açıklama Yapıcaklar.!

Ekmek Yemeyin Zararlı Diye Açıklama Yapıcaklar.!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Yıl oldu belki doğru dürüst yemiyorum ekmeği, beyaz ekmek zararlı tamam normali 1 tl olsun.

Halk ekmeğine yönelsin biraz insanlar, tertemiz ekmek en azından.

Çok maya katıyorlar fırınlar, bir standardı yok sağlık açısından.

+

Orjinal ekmek tam buğday ekmeğidir.

Onunda şu an bizim sokaktaki fırında satış fiyatı 2 TL.

İşin şu boyutu var.

Ekmeğe yapılan zammâ acırım ( o kadar durumu olmayan var ikên )

Bu ekmeğe yapılacak zam içkiye fışkıya sıçkıya 10 misli yapılsın acımam.

Bunuda devlet düşünemiyor.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

burada beyaz ekmegin saglık boyutunu tartısmayacagım kimseyle.

sadece sunu yazayım, hükümet zam yaptıktan sonra "ya zaten zararlıydı iyi oldu." diyen mantık, dogalgaza zam yapıldıgında "iyi oldu iyi, evde kalın kazak giymek saglıga cok yararlıymıs." veya benzine zam yapıldıgında "ise bisikletle giderim, spor olur." diyor mu acaba.

sırf hükümet zam yaptı diye olaylara böyle yaklasan geri zekalılar var, onlara diyecek bir söz yok aslında.

ayrıca ben 2.5 senedir istanbul'da 1 liraya alıyorum ekmegi, il / bölgelere göre gramaj farkı oluyor.

samsun'da tanesi 50 kurus mesela.

Tabi ki hükümeti korumak adına öle mesaj atanların bende karşısındayım.Ben sadece ekmek diyince ilk akla gelen beyaz ekmeğin zararını belirtmiştim yoksa zaten herhangi bir partiyi tutmadığımı bilen bilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

İstanbulda zaten yıllardır 1 tl değil mi ekmek?

Hayır hocam çoğu yerde 50 kuruştu, son günlerde zam yapmaya başladılar 70-75 krş oldu ama hala 50 krş'a satan yerler var. 800 lirayla ev geçindirmeye çalışan adam oyunu akpye verir ama 1 liralık ekmeği alamaz. Alamadığı içinde birçok fırın zam yapamıyor.

Ekmek zararlı diyorsunuzda Türk mutfağında sadece ekmek mi zararlı? Türkiye'deki birçok insan çocukluğunda iyi beslenemediği için yeterince gelişemiyor. Ekmeğe de zam geldikçe ne yiyecek bu insanlar?

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

u235 e katılıyorum hocam. ekmek kültürü benim gördüğüm gelişmiş ülkelerde yok. minicik ekmekler 40 kuruştu. biz doymak için 4 tane falan

alıyorduk ki o da bizim normal ekmeğin yarısı kadar sen düşün..

beyaz ekmek çok tüketilmiyor, kepek ekmeği var genelde. ben 4-5 ekmek yerken kız arkadaşım aynı ekmeğin sadece 1 tanesini yiyordu. ve genel olarak görüğüm her yabancı böyle. restorana gittiğimizde ekmek diye bi şey vermezlerdi, ben ekstradan isterdim, onlarda küçük bi kaç dilim kızarmış ekmek getirirlerdi.

yurtdışında ekmek pahalı, çünkü az tüketiliyor o yüzden de az çıkıyor. adamlar doymak için ekmk kullanmıyorlar, o türklerde ve amerikadaki fast food mantığında var. ama çok sağlıksız. 

şahsi fikrim ekmeğin aşırı pahalı olması ama protein yapılı ürünlerin daha ucuz olması yönünde. ayrıca margarin ve ayçiçek yağlarınınyasaklanması/mümkün mertebe azaltılması gerek. 

peki onlar ne yapıyormuş hocam doymak için ? yemeğe mi abanıyorlar ?

g2k[et]tahribat[dat]com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı
    RaAmLis bunu yazdı

İstanbulda zaten yıllardır 1 tl değil mi ekmek?

Hayır hocam çoğu yerde 50 kuruştu, son günlerde zam yapmaya başladılar 70-75 krş oldu ama hala 50 krş'a satan yerler var. 800 lirayla ev geçindirmeye çalışan adam oyunu akpye verir ama 1 liralık ekmeği alamaz. Alamadığı içinde birçok fırın zam yapamıyor.

Ekmek zararlı diyorsunuzda Türk mutfağında sadece ekmek mi zararlı? Türkiye'deki birçok insan çocukluğunda iyi beslenemediği için yeterince gelişemiyor. Ekmeğe de zam geldikçe ne yiyecek bu insanlar?

sakaryada bile 1 tl ye alıyorum. istanbulda nerde 50 kuruş yahu ? :|

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Türk kası da tarihe karışır artık. Öküz gibi karbonhidrat alıyoruz abi. Ben ekmek yememeye razıyım ama karnımın ekmekle doyan kısmı yerine tavuk göğsü koyabilecek mi devlet? Hayır, anasının amı gibi zamlandı et de. Bu saatten sonra bize ancak yarrak yemek düşer.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

2yıldır ben istanbulda 1 tl altına ekmek görmedim.

Hatta en son gramajı düşürdüler bir nevi zam oldu.

Halk ekmeği 50-75 kuruşa falan gördüm ama normal fırından hiç almadım 1tl altına son yıllarda. Zaten direk fırına girinde duvarda kocaman şu kadar gram ekmek 1tl diye yazıyor.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Türk kası da tarihe karışır artık. Öküz gibi karbonhidrat alıyoruz abi. Ben ekmek yememeye razıyım ama karnımın ekmekle doyan kısmı yerine tavuk göğsü koyabilecek mi devlet? Hayır, anasının amı gibi zamlandı et de. Bu saatten sonra bize ancak yarrak yemek düşer.

onu satın alabilirsen şükret yine

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

yediğiniz ekmek zaten zararlı. halk ekmeği en zararsızı ve temizi. tadı da biraz farklıdır zaten.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
Toplam Hit: 5001 Toplam Mesaj: 41