folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Montaj Sorunu

Ekran Kartı Montaj Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Anakartının özelliklerini bilmiyorum ama bazı anakartlarda biosta Ekran kartı tipini AGP veya PCI olarak seçmen gerekebiliyor. Ben de az önce tesadüfen benimkini kurcalarken gördüm. AGP ekran kartı kullanıyorum. Sanırım PCI bir kart aldığımda o seçeneği PCI olarak değiştirmem gerekecek. Belki seninkinde de böyle bir problem olabilir.

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

SWAT bunu yazdı:
    -----------------------------

Hangi fan olduguna bakmadım eger aynı sorun devam ederse bakarım onada.Kasa fanını kullanmıyorum ben ondan kaynaklı olabilirmi acaba?

kasanın fanı çalışmazsa fazla sorun diil.çalışmıyorsa kullanmamak lazım tabi bozuk fanı.

eğer CPU veya GPU nun üstündeki fan çalışmazsa :)  anladın herhalde.direk cebini yakar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

BRK35 bunu yazdı:

Anakartının özelliklerini bilmiyorum ama bazı anakartlarda biosta Ekran kartı tipini AGP veya PCI olarak seçmen gerekebiliyor. Ben de az önce tesadüfen benimkini kurcalarken gördüm. AGP ekran kartı kullanıyorum. Sanırım PCI bir kart aldığımda o seçeneği PCI olarak değiştirmem gerekecek. Belki seninkinde de böyle bir problem olabilir.

hocam o özellik pc açılırken ilk önce hangi ekran kartı yuvası kontrol edilsin diyedir.pcı olursa ilk önce pcı yuvaları yoklar makina.agp olusa agp yuvasına bakar ilk olarak.ekran kartınız hangi tipse(pcı pek yok piyasada.genelde agp vardır) o ayarı o tipte bırakmak lazım.bırakmasakta olur sorun çıkarmaz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SWAT
    SWAT's avatar
    Erkek

Yok calışıyoda çok ses yapıyo diye cıkardım onu :D cpu daki calısıyo ona eminim gpu hakkında ne desem yalan olur :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

senin sorunun power ın yetmemesi

yeni ekran kartının ve diğer donanımların güç gereksinimlerini hesapla ona göre kalite bir power supply al

birde şöyle bir olay var bizde elektronikte power supply in gerçek adı smps tir

mademki türksün systeme göster ürksün
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

bazı powerlarda kömürlü trafo iger adıyla switchmod trafo çıkışları çok çıkışlı olur

bazı kalite powerlarında böyledir.yani power ın güç beslemesi yeterli ise

farklı çıkıştan beslenmiyorda olabilir yani anakartın la ekran kartı farklı çıkıştan beslenecek illaki

hdd ler 30 watt harcar

20-30 wat kadar cddwd lerde harcar

anakartlarınki ve ekrankartlaarını sitelerinden bakacaksın toplamı bulup birazda tolerans ekleyip ona göre power alacaksın

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

belirtmek isterimki bazı anakartlar da güç yönetimi konsunda adil değil ve yeteneksiz dizayn edilirler

milletin isim yapmış deyip cok aldıgı asuslar bile böyledir

bana göre en yetenekli anakart gigabyte tır.güç yöntimi esnek,çalışma stabil,cihaza yaptırılan iş arttıkça donanımlara giden

beslemeyi yani power ı artırır

inanınki çok defa denedik

tavsiye edilir

şimdi arkadas demişki eski ekran kartını geri takıp calıstırınca sistem normal.yeni ekran kartını takınca fanlar bir an calısıp duruyor hata vaeriyor...v.s..v.s..

bu nedir.sistem ilk an çalısacak oluyor fakat ilk anda asırı bir guç çekişi yuzunden power çöküyor demektir

powerlarda en ufak bir ısı voltaj v.b durumlarında reset atma v.b..v.b durumlar olur

sen gidip bu ddr5 li bu kart için güzel bir power al.hele hele birde hız asırtma yapacaksan illaki şart

biz 4870 için 750 wat aldık anca sınırda kurtardı

işlemcide quad core du3-4 tane hdd 2 tane dwd cihazı tv kartı

anca çalıstı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

alexfarrow bunu yazdı:

bana göre en yetenekli anakart gigabyte tır.güç yöntimi esnek,çalışma stabil,cihaza yaptırılan iş arttıkça donanımlara giden

beslemeyi yani power ı artırır

biz 4870 için 750 wat aldık anca sınırda kurtardı

işlemcide quad core du3-4 tane hdd 2 tane dwd cihazı tv kartı

anca çalıstı

gigabyte kartlarda çatlama çok oluyor. ben bu nedenle sevmiyorum. ama diğer konularda piyasadaki en iyi kartlardan olduğu konusuna  katılıyorum. bide şut çatlak muhabbeti olmasa güzel olacakta neyse.

senin hesabına göre benim power bana yetmemesi lazım.

p4 d 3.4 işlemci.

geforce 6200 turbo chash

2X250 gb hdd

1 dvd rw.

card reader

msi board

power ım max 185 watt sağlıyor :)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

sorun tamamen power supply yetersiz :)

veya yeni kartlara 2 tane güç girişi vardır sen bitanesini taktın diğerini takmadın :)

ben hiç güç kablosu takmayınca o uyarıyı veriyodu :)

power supply'den yani adım kadar eminim öyle söyliyim kabloları kontrol et eksik olmasınlar taktıkların :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

bence psu ekran kartına yeterli gücü sağlayamıyor.. veya sağlamaya çalışıyor bu kez diğerlerinden kısıyor.. sorun psu gibi duruyor.. imkanın varsa daha yüksek bi psu ile dene.. ve sistemini yazarsan daha iyi yardımcı olmaya çalışırız..

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
Toplam Hit: 4039 Toplam Mesaj: 37