folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Montaj Sorunu

Ekran Kartı Montaj Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

yeni konu açmadan buraya ekleyeyim dedim.

benim pc intel(R) petium(R)4 CPU 3.00 ghz  2.99 GHz

1.25 gb ram

32 bit işletim sistemi

soracağım soru ise ben SAPPHRE HD3650 ekram kartı aldım fakat yükleyince bi sorun çıktı

pc açana kadar bi sorun yok fakat masa üstünde herhangi bir dosyayı açınca (mesela bilgisayarım) pc donuyor ve bi süre sonra reset atıyor kendilinden

benim merak ettiğim ise benim pc mi kaldırmıyor yoksa benmi yanlış yükledim ....

not : benim şu anki ekran kartı , nVİDİA gforce4 MX4000

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

Addict bunu yazdı:
    -----------------------------

sorun tamamen power supply yetersiz :)

veya yeni kartlara 2 tane güç girişi vardır sen bitanesini taktın diğerini takmadın :)

ben hiç güç kablosu takmayınca o uyarıyı veriyodu :)

power supply'den yani adım kadar eminim öyle söyliyim kabloları kontrol et eksik olmasınlar taktıkların :)

-----------------------------

5770 de tek giriş var biliyorum :) 5970 değil ya :)

@SWAT

tüm bileşenleri yazarsan neyin sebep olduğunu anlayabiliriz. 5770 çok enerji isteyen bir kart  değil ama psu ve diğer bileşenler önemli. benimde aklıma ilk psu geldi psu marka model ve tüm bileşenleri yazarsan buraya iyi olacak.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SWAT
    SWAT's avatar
    Erkek

High power 500 w.

2gb kingston dd2-533

AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5200                                                                                                
    Anakart Adı Asus M2N-SLI Deluxe

..kartın ustunde tek baglantı vardı onu taktım zaten.Yanlız aldıgım hatada Slave kısmı boş ondan kaynaklanıyo olabilirmi?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

bence swat ın power yeterli. sorun powerda değil gibi. ama içeride kondansatör şişmesi söz konusu ise o da sebep olabilir :) makinayı göremediğim için kesin cevaplayamıyorum. bilgisayar öyle nalet bişeyki bir hatanın yüzlerce sebebi olabiliyo. hal böyle iken görülmeden verilen cevaplar anca sınırlı oluyor ve çoğu kezde sorunu çözmüyor. belki aslında 5 dakikamızı almayacak, bildiğimiz bir arıza ama işte makinayı görememek burada en büyük dezavantajımız malesef.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

1.power yeterli gibi ama olmayabilirde bazı powerlarda atıyorum

450 watt ise o gerçekte 300-350 wattır.markaya göre bile kalite sınıflandırmaları var.yani o smps gerçek 500 watt olmayabilir

2.yine 500 watt olsa bile verim düşüklüğü diye bir hesap yapacaksın.yani bazı marka powerlar gerçekten üzerinde yazan değerde oluyor

ama yinede uzerinde yazan maximim deger olacagı için stabil olarak biraz daha aşagı degerlerde çalısması gerekecek

az bir ısı farkı bile voltajda switch mod cıkısında cokuntu yaratacak ve reset olacaktır

3.http://www.pclabs.com.tr/2009/09/15/hd-5770-ve-hd-5750nin-fiyatlandirmalari-da-belli-oldu/

• 40nm üretim teknolojisi
    • 1GB GDDR5 bellek yapısı
    • 128-bit bellek arayüzü
    • Çift yuvalı soğutucu tasarımı
    • DX11, Eyefinity (çoklu monitör kullanımı), ATI Stream, UVD2 destekleri
    • 450W'lık güç kaynağı gereksinimi (Crossfire halinde 600W)

bu bilgi yeterlimi sence

4.evet dediğim gibi powerlarda verimlilik denen ve yuzde ile belirtilen degerler var google den aratın bulacaksınız.arkadasın elindekide

yuzde 80 imiş.yani yuzde 20 dusersen 400 watt fazlası ile yetersiz

5.bu gibi yuksek güç isteyen ekran kartları için çok çıkışlı ayrı yollu besleme yapan power olmalı vede almalıyız

anakartla ekran kartını aynı hat uzerinden yani aynı çıkıstan kablodan beslerseniz

ekranda dalgalanma cizgilenme benzeri seyler görülür.yani bieşekilde kendini belli eder

selamlar iyi akşamlar

birde çok çekmeyen sisteminiz var ise vede powerlarınız biraz daha iyi olsunda voltajda çöküntü olmasın derseniz powerlarınızdaki

switch mod cıkıslarındaki kondansatöleri daha yuksek degerli voltaj ve kapasitedekilerle değistirin

mademki türksün systeme göster ürksün
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek

windows cd sini takıp makinayı cd den bot et kurulum ekranı gelince R ye basıp onar de komut konsolu açılacak komut satırına FİXMBR yaz gelen sorgulara evet de olay halolur

Toplam Hit: 4040 Toplam Mesaj: 37