folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder El Che - Mitoloji Değil Gerçek (VCD) Belgesel Türkçe. Che Belgeseli

El Che - Mitoloji Değil Gerçek (VCD) Belgesel Türkçe. Che Belgeseli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    15 yaşında hayatı çözdüğünü zanneden elemanlar aradan çıkınca, ne kadar da güzel bir tartışma ortamı oluyor yaw :))

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hacilar

1-Olaya politik yaklasmayin,siyasi bir konu acilmamis, bir belgesel paylasilmis ve 2 eleman gelip ortami germis.

2-Eleman che yi lenin i kendinize onder seciyorsunuz falan demis...ustelik bunu en basta ontedi ye soylemis.Bu adamin benim gibi once kafasinda sonra odasina asili liderli Mustafa Kemal'dir.Kaldiki onun ve benim actigim konulari ararsan gorursun dusunlerini. "Ataturk'u anlamak" "Ataturk" gibi aratirsan forumda bulursun.Ayrica benim actigim bir konu var ve o konu...

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=anlamak&folderid=60168

bak hocam,Che,Fidel...bu adamlar Ataturk'e karsi nasil tavir gosteriyor,nasil benimsiyorlar kendi ulkelerinde gor.

3-Konunyu belgeselden fasist-komunist,stalin-lenin apo mapo noktasina getirmissiniz.

4-Stalin Kirim'da Turkleri katletmis evet katletmistir...bunu yaparkende haklidir.Sen baska bir ulke sinirlari icerisinde yasiyorsan bir savas aninda o ulkeye destek olacaksin kostek degil.Ayrica Turklerin orada Almanlarin yaninda yer almasi kilif degil tarihsel bir gercektir.Nasil Kurtulus Savasinda Ermenilerin bircogu emperyalizm yaninda yer aldi ve kan dokulduyse Sovyetlerdede Turkler Almanlarin yaninda yer aldigi icin kan dokulmustur...Soyle bir senaryo dusun bir savas aninda Kurtler Amerikanin yaninda yer alsin bize karsi...bu durum ne kadar dogru ? Iste Stalin ve Kirim Turkleri gercegide bu kadar dogrudur !

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Üzgünüm arkadaşlar Ama Gerçektende bir belgesel Paylaşımında tartışılmış, hakikatende hoş olmamış her ne kadar tartışma hoş geçtiysede. :(

Compi kesinlikle Haklı, Baya bi kavramlar Karıştı Lütfen daha titiz olunulursa Böyle şeyler yaşamayız. :( 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hoca tartisma hosta gecmemis.Ortada bilgiden eser yok.Stalin bebek oldurmus,lev trocki neden oldurulmus,mussolini fasist,hitler nasyonal sosyalist...che posterlerden ibaret...vs vs.

trockinin ben herseyini anlatayim hoca size,otundan bokuna turkiyede yasadigi donemden meksikada nasil olduruldugune kadar...bundan once sovyetlerdeki narodnik hareketi icerisindeki rolu ve neden narodnik hareketinden dislandigina kadar.Trocki gercekci degil sabloncuydu.Kitapta ne yaziyorsa onu uygulamaya gecmek isteyen bir adamdi.Yani enternasyonal sosyalizm oldugusu.Ama kendi ulkesine bakmadan...sen ulkende saglam bir sosyalist rejim oturtmadan sosyalizmi nasil enternasyonal boyuta tasimayi dusunuyorsun ki ? Ve karsinda dunyanin en buyuk ve zeki kapitalisti ingiltere gibi bir ulke varken ? ...Yani gercekleri gormeden direk sablonlar - teorik uzerinde hareket ediyordu...Her zaman pratik teorigi dogurmustur...bunun icin Trockinin sovyetlerde suyu bulandirmasi sebebiyle surgun + olum...Ayrica opurtinzm cizgisine kaymistir.Neden? Trockinin yazdiklarini iyi okursaniz sovyetlerin avrupali kapitalistlerden destek almasi gerektigini savunmustur,zaten stalinin en kizdigi noktalardan birisi budur...trockinin devrim tezi farkliydi bi kere...o saniyordu ki butun dunyanin proleterleri bir sabah uyanacak,birlesecek ve sosyalist bir dunya olacak..lenin ve stalin bunu savunmuyordu sovyetler buyuyecek guclenecek,diger ulkelerdeki proleterlere desetk olacak onlara guc kazandiracak ve adim adim devrim olacak...

vene vidi vici...sevmiyorum abi artik tartismayi...belgesel paylasilmis tesekkur edin bitsin...ya.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Çok Değerli Compi Hocam Belgesele ayriyeten Aydınlatıcı yazından ötürü, Sizede Teşekkür ediyorum. Eyvalla.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

emeğe saygı eyvallah. hocam indirmeyeceğim pek zaman bulamıyorum. lakin bir sorum var;

ingilizcemi türkçemi ? 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------

emeğe saygı eyvallah. hocam indirmeyeceğim pek zaman bulamıyorum. lakin bir sorum var;

ingilizcemi türkçemi ? 

Hacım belgelesel Türkçe'dir. Başlıkta belirttim. Ayrıca alıntıdır.

Herkes kendine göre haklıdır. Sağolasın Compü. 

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

hocam paylaşımın için teşekkürler. istemeyen indirmesin, adam paylaşım yapmış.

ve de yaşasın Türk Halklarının Kardeşliği diyerek konuya ilk ve son postumu atıyorum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:
    mayrip bunu yazdı:

ingilizcemi türkçemi ?

Hacım belgelesel Türkçe'dir. Başlıkta belirttim. Ayrıca alıntıdır.

Herkes kendine göre haklıdır. Sağolasın Compü.

afedersin hoca :( işten gelmiştim sabah uykusuzluktan okuyamamışım:( hakkını helal eyle.

bilinçaltıma yerleşmiş. azeri şifreli belgeseller genelde ingilizce olduğundan sorduydum:) 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    Tam arşivlik, tekrar tekrar izlencek bişi

Long Live Turkey..
Toplam Hit: 6532 Toplam Mesaj: 60