folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Elektoronikçiler Aklıma Süper Ötesi Bir Fikir Geldi

Elektoronikçiler Aklıma Süper Ötesi Bir Fikir Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Müridler youtube gibi servisler için özel bir radyo üretip arabalarda çalması sağlanabilirmi düşündüm evet sağlanabilir nasılmı

birtane radyo istasyonu radyo istasyonuna otomatik bir dj programı ve uzaktan erişim youtedeki müzikleri oradan çalıcak bir cihaz kayıt edicek oda radyoya çalıcak.

Bu sistem fizy felan gibi sistemlerede yapılar bilir diye düşünüyorum.

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

şarkı listesini kim seçecek biri çalıp biz mi dibleyeceğiz yoksa youtuba girip istediğimiz şarkıyımı dinleyeceğiz.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Lan okuyan da Türk işi Asimo falan yapıcan sancak.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    vukuat bunu yazdı

şarkı listesini kim seçecek biri çalıp biz mi dibleyeceğiz yoksa youtuba girip istediğimiz şarkıyımı dinleyeceğiz.

2 side olabilir gibime geliyor elektronikçi müridler yanıtlıycak bu soruyu :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

1 tane de programer lazım... elektronikçiyle kordineli çalışacak :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

uyu dayı bos yapıyon gene :D

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

1 tane de programer lazım... elektronikçiyle kordineli çalışacak :D

aynen ama düşünsene Süper fm kral Fm Gibi Youtube FM Fizy FM  ilginç olur bence :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Kısa cevap: Günümüz teknikleriyle imkansıza yakın.
    Uzun cevap: Sorunun kaynağı o cihazın yani arabadaki cihazın internete nasıl bağlanacağıyla ilgili. 2g de yani klasik gsm şebekerinde gprs kullanamaz zira bant genişliği yetmez. 3g de ise teknolojisi gereği araç 30km üzerinde hızlandığında bağlantı çok yavaşlar, 50 km üstünde neredeyse kopar. 4g olarak bilinen lte de ise bu limitler biraz yükselsede 110km üzerinde durma noktasına kadar yavaşlar. Tek çözüm yolu interneti uydudan almasıdır ancak uydudan internet bu iş için pahalı olur. Ayrıca tünel, ağaçlık vb.de uydu interneti yalan olur.
    özetle olmaz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Bu soyledigin belki cok saglam bi 3g olursa olur. Ama onu haricinde o is radyo frekanslari ile olmaz cunku arac teypleri gonderilen veriyi okuma ozelligine sahip veri gonderme olayi sikintili bide veri sifreli gidicek tikdirsene olmaz ha belki gsm sinyalleri gibi bise olupta baz istasyonlari uzeri calisacaksa olabilir teorik olarak. Ama haci dedigim gibi sn/down hozin minimum 200kb olmasi lazim.

delimiyim ben?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    Kısa cevap: Günümüz teknikleriyle imkansıza yakın.
    Uzun cevap: Sorunun kaynağı o cihazın yani arabadaki cihazın internete nasıl bağlanacağıyla ilgili. 2g de yani klasik gsm şebekerinde gprs kullanamaz zira bant genişliği yetmez. 3g de ise teknolojisi gereği araç 30km üzerinde hızlandığında bağlantı çok yavaşlar, 50 km üstünde neredeyse kopar. 4g olarak bilinen lte de ise bu limitler biraz yükselsede 110km üzerinde durma noktasına kadar yavaşlar. Tek çözüm yolu interneti uydudan almasıdır ancak uydudan internet bu iş için pahalı olur. Ayrıca tünel, ağaçlık vb.de uydu interneti yalan olur.
    özetle olmaz.

işte hocam radyo istasyonu gibi çalışcak internete bağlanmıycak sadece istasyon internete bağlanıcak

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Peki senin muzigini bendemi diliyecegim??? Hadi muzik degistirme olayi nasil olacak inet in olmadigi yerde veya nasil start vereceksin playliste hadi varsayalimki bunlar basardin radyo frekanslarinda kendine bant araligini nasil bulacaksin hadi onuda gectim o radyo istasyonuna para vermen lazimki sinyalin yayinlansin.

delimiyim ben?
Toplam Hit: 3578 Toplam Mesaj: 35