Elektro Gitar Hakkında Yardım...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

by_kamu bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hocam gitara başlıcaksan önce bi klasik gitarla başla. sonradan bıkarsan sıkılırsan cok fazla zararında olmaz. :) yukarıda bi mürid cok güzel açıklamış müzikte öğrenmenin sonu yok. bide set dandik :|

Hocam klasik 5 senedir çalıyorum onun yardımının olcağını ben zannetmiyorum aslında apayrı 2 alet gibi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    paraya kıyıp 3 milyara fender aldım

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

rapidhacker550 bunu yazdı:

Tek kelime: oha :S  Hocam ben bin liranın üstündeki gitarların ya adına verildiğine ya da havasına verildiği kanısındayım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

WooPeRHacK bunu yazdı:

by_kamu bunu yazdı:
    Hocam gitara başlıcaksan önce bi klasik gitarla başla. sonradan bıkarsan sıkılırsan cok fazla zararında olmaz. :) yukarıda bi mürid cok güzel açıklamış müzikte öğrenmenin sonu yok. bide set dandik :|

Hocam klasik 5 senedir çalıyorum onun yardımının olcağını ben zannetmiyorum aslında apayrı 2 alet gibi?

klasikte parmakların acılmıstır işte hocam ben senı yenı baslıyon sandım. elektronun farklı teknıklerı var tabı ama daha once gıtar calanla calmayan bırının ogrenmesı daha farklı. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

benım pederde amerikan başkanı zaten 

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cimbomlu_15
    cimbomlu_15's avatar
    Erkek

mosquit0 bunu yazdı:

benım pederde amerikan başkanı zaten 

Kardeş miyiz yani ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    yagiztektas adlı mürid evde öğrendi gitarı.. gayette güzel öttürüyor. (:

@cimbomlu15

@mosquit0 Bi dakika benim kardeşim yok sizlerde kimsiniz?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

en azından akorların yerini öğrenmen için 8 saatlik bir ders kesinlikle gereklidir diye düşünüyorum..

elektrodanda başlayabilirsin. tekniği kavradınmı sorun olmaz. ama gercekten yeni başlıyorsan bu işe saat değil hergün düzenli bir şekilde saatlerini vermelisin.

set konsuna gelince. set almanı tercih etmem tünelde gerçekten gitarlar uygun fiyattadır. bilen birisiyle git. başlangıç için gitarını al.

kolay gelsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

DarkFall bunu yazdı:

en azından akorların yerini öğrenmen için 8 saatlik bir ders kesinlikle gereklidir diye düşünüyorum..

elektrodanda başlayabilirsin. tekniği kavradınmı sorun olmaz. ama gercekten yeni başlıyorsan bu işe saat değil hergün düzenli bir şekilde saatlerini vermelisin.

set konsuna gelince. set almanı tercih etmem tünelde gerçekten gitarlar uygun fiyattadır. bilen birisiyle git. başlangıç için gitarını al.

kolay gelsin.

Hocam izmirde oturuyorum istanbula gidemem :) ayrıca klasik gitar çaldım 5 sene.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

WooPeRHacK bunu yazdı:

by_kamu bunu yazdı:

dostum eğer klasik gitar çalıyorsan zaten elektroda o kadar çok zorlanmazsın.. apayrı 2 alet değil. tamamen birbirine yakın. çalışma mantığı falan. eğer rock müzik yapacaksan (ki %99 öyle olacaktır) kendini riff ve ya solo konusunda geliştirmen gerekir. eğer riff gitarist olacaksan 5li akorları öğrenmen gerekir ki bildiğini tahmin ediyorum. kolaydır, çabuk öğrenilir, riff gitaristlikte müzik kulağın parmaklarının hızından çok daha önemlidir. ama eğer solo gitarist olacaksan klasik gitar bilgini varsayarak kendi başına adam akıllı 1 yıl falan çalışarak  ideal bir solo gitarist olabilirsin. o 1 yılda da gitarını tanımak ve gamları öğrenmek yatar... falan filan..

Toplam Hit: 3108 Toplam Mesaj: 21