folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Elimde Hurda Gemi Halatlari Bulunmakta. ( Malzemesi Plastik Sanirim)

Elimde Hurda Gemi Halatlari Bulunmakta. ( Malzemesi Plastik Sanirim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

sen de mi dövletin deposundan kurtardın hocam :D 

Yok hocam. O arkadasa gecmis olsun diyorum :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

fotoğraflar açılmıyor hocam, günceller misin ? bi göreyim aradığım malzeme mi ?

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Vay be şimdi bunlar koca gemileri çekebiliyor öylemi?

Gemiler suda olduğundan karada olmalarına oranla çok çok daha az miktarda kuvvet ile çekilebilir diye sanıyorum. Suyun sürtünme oranı ile taşın toprağınki birbirinden çok farklı o yüzden kendi düşüncem bu halatlardan 1 tanesi 3 tane belki 4 tane gemiyi arka arkaya bağlasan çekebilecek güçtedir :D

Gemi tonajina gore degisir. Benim gemiyi limanda baglamak icin bu halatlardan 6 bas tarafta, 7 kic tarafta olmak uzere 13 tane kullaniyorduk.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    Shephard bunu yazdı

fotoğraflar açılmıyor hocam, günceller misin ? bi göreyim aradığım malzeme mi ?

https://ibb.co/jboecq

https://ibb.co/kw2SVA

https://ibb.co/nj8ZAA

yukledim hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa_unax
    mustafa_unax's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Öbür konudan buraya gelince insan bi işgilleniyo :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Lan yoksa sendemi evde bir odaya istifledin :D

nedir bu plastik meragi arkadas

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    piskopatix bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Lan yoksa sendemi evde bir odaya istifledin :D

nedir bu plastik meragi arkadas

Yanlis kisiye alinti yapmisim...

saskinliktan.

plastik cetesi :D

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Kendi malın olduğunu ispat edemezsen kimse almaz artık. 3 gün sonra biri çıkar, tersane izin halatlarını şu plakalı kamyon ile götürmüşler der, para gelecek diye kaşınan avuçların başka şeylere mahkum olur. 

Errare Humanum Est
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Gemiler suda olduğundan karada olmalarına oranla çok çok daha az miktarda kuvvet ile çekilebilir diye sanıyorum. Suyun sürtünme oranı ile taşın toprağınki birbirinden çok farklı o yüzden kendi düşüncem bu halatlardan 1 tanesi 3 tane belki 4 tane gemiyi arka arkaya bağlasan çekebilecek güçtedir :D

Gemi tonajina gore degisir. Benim gemiyi limanda baglamak icin bu halatlardan 6 bas tarafta, 7 kic tarafta olmak uzere 13 tane kullaniyorduk.

halatların çekme gücünden bahsediyorum ben. 13 tanesini kullanmanın sebebi bana kalırsa gemiyi sabitlemek ve halat başına düşen gerilme kuvvetini azaltmak. Yoksa sanmıyorum ki 12  yada 10 tane halat bağladığında geminin tonajından ötürü bu halatlar kopacak ve gemi savrulacak.

Bilgili olduğum bir konu değil gemilerin halatlara bağlanmasındaki oran orantı ama basit fizik olarak düşündüm ben.

Bu arada gemilere ve gemiciliği(petrol tankerleri ve kuruyük gemileri) ilgim var.

Yazılım mühendisliği okumasam kıtalar arası yük gemilerinin mutfağında aşçı olmak istiyordum ama yazılım mühendisliğinden devcam (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    Zande bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

halatların çekme gücünden bahsediyorum ben. 13 tanesini kullanmanın sebebi bana kalırsa gemiyi sabitlemek ve halat başına düşen gerilme kuvvetini azaltmak. Yoksa sanmıyorum ki 12  yada 10 tane halat bağladığında geminin tonajından ötürü bu halatlar kopacak ve gemi savrulacak.

Bilgili olduğum bir konu değil gemilerin halatlara bağlanmasındaki oran orantı ama basit fizik olarak düşündüm ben.

Bu arada gemilere ve gemiciliği(petrol tankerleri ve kuruyük gemileri) ilgim var.

Yazılım mühendisliği okumasam kıtalar arası yük gemilerinin mutfağında aşçı olmak istiyordum ama yazılım mühendisliğinden devcam (:

Evet, ana fikir hareket etmemesi icin sabitlemek. Ancak akintisi cok olan limanlarda bu durumda bile kopan halatlarla cok karsilastim.

Kullanilan 1 halatin kopma kuvveti  yaklasik 1000kN. Geminin tonaji 75000 dwt (ton).

Ceki islemini yapan romorkorun hizina bagli olarak tek halatla, kisa baglama yontemi ile gemiyi cekebilirsin.

Not: Uzakyol gemi kaptaniyim :)

Toplam Hit: 4684 Toplam Mesaj: 29
hurda halat halat hurda