folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Elimde Hurda Gemi Halatlari Bulunmakta. ( Malzemesi Plastik Sanirim)

Elimde Hurda Gemi Halatlari Bulunmakta. ( Malzemesi Plastik Sanirim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

Kendi malın olduğunu ispat edemezsen kimse almaz artık. 3 gün sonra biri çıkar, tersane izin halatlarını şu plakalı kamyon ile götürmüşler der, para gelecek diye kaşınan avuçların başka şeylere mahkum olur. 

Saka yapiyorsun herhalde bundan gelecek 3 kurus parayami kaldim alan olmazsa kalsin yerinde, ben bunlari fazlalik yer tutuyor diye satiyorum. 3 kurus parasi icin degil. Bedavayada gitmesin .

Bir konu actik adamlar beni hirsiz cikardi amk. Isi olmayan yorum yapmasin arkadas kimseye birsey ispat edecek degilim:) neyse  alacak kisi varsa pm lutfen.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek
    balbazar bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

Kendi malın olduğunu ispat edemezsen kimse almaz artık. 3 gün sonra biri çıkar, tersane izin halatlarını şu plakalı kamyon ile götürmüşler der, para gelecek diye kaşınan avuçların başka şeylere mahkum olur. 

Saka yapiyorsun herhalde bundan gelecek 3 kurus parayami kaldim alan olmazsa kalsin yerinde, ben bunlari fazlalik yer tutuyor diye satiyorum. 3 kurus parasi icin degil. Bedavayada gitmesin .

Bir konu actik adamlar beni hirsiz cikardi amk. Isi olmayan yorum yapmasin arkadas kimseye birsey ispat edecek degilim:) neyse  alacak kisi varsa pm lutfen.

Ortalık yerde duran malları satıyorsun, ispat edecek değilsin... Etmek zorundasın. Suç eşyasını satın almak da suç. Ben uyardım geçtim.. 

Errare Humanum Est
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

sen de mi dövletin deposundan kurtardın hocam :D 

nefes alamadım .... :D

sırıtma la.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Bu ise beni karistirmayin =D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    Zande bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Vay be şimdi bunlar koca gemileri çekebiliyor öylemi?

Gemiler suda olduğundan karada olmalarına oranla çok çok daha az miktarda kuvvet ile çekilebilir diye sanıyorum. Suyun sürtünme oranı ile taşın toprağınki birbirinden çok farklı o yüzden kendi düşüncem bu halatlardan 1 tanesi 3 tane belki 4 tane gemiyi arka arkaya bağlasan çekebilecek güçtedir :D

Gemi tonajina gore degisir. Benim gemiyi limanda baglamak icin bu halatlardan 6 bas tarafta, 7 kic tarafta olmak uzere 13 tane kullaniyorduk.

halatların çekme gücünden bahsediyorum ben. 13 tanesini kullanmanın sebebi bana kalırsa gemiyi sabitlemek ve halat başına düşen gerilme kuvvetini azaltmak. Yoksa sanmıyorum ki 12  yada 10 tane halat bağladığında geminin tonajından ötürü bu halatlar kopacak ve gemi savrulacak.

Bilgili olduğum bir konu değil gemilerin halatlara bağlanmasındaki oran orantı ama basit fizik olarak düşündüm ben.

Bu arada gemilere ve gemiciliği(petrol tankerleri ve kuruyük gemileri) ilgim var.

Yazılım mühendisliği okumasam kıtalar arası yük gemilerinin mutfağında aşçı olmak istiyordum ama yazılım mühendisliğinden devcam (:

Evet, ana fikir hareket etmemesi icin sabitlemek. Ancak akintisi cok olan limanlarda bu durumda bile kopan halatlarla cok karsilastim.

Kullanilan 1 halatin kopma kuvveti  yaklasik 1000kN. Geminin tonaji 75000 dwt (ton).

Ceki islemini yapan romorkorun hizina bagli olarak tek halatla, kisa baglama yontemi ile gemiyi cekebilirsin.

Not: Uzakyol gemi kaptaniyim :)

Vay be kaptan saygılar.. Bir gün kısmet olsa, sana uğrarım, bakalım kader artık..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Cimer'e yazabilirsin dostum. Başkanın çocuklarının gemicikleri var onlara lazım olabilir. 

Tebessüm sadece :)

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı
    balbazar bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

Ortalık yerde duran malları satıyorsun, ispat edecek değilsin... Etmek zorundasın. Suç eşyasını satın almak da suç. Ben uyardım geçtim.. 

Nasil bir malsin sen ya.  Alacak olan adam sorar bunu sen degil.  Yazma kardesim seni ne ilgilendirir benim malim almayacaksan. Ne ariza insanlar var burada ya.  Gerci seni dikkate alip cevap atmam sorundu zaten.  

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

Mavi olanlarin satisi gerceklesti sadece beyaz olanlar duruyor suan. Ilgilenen pm lutfen konu kilitliyorum

balbazar tarafından 10/Kas/18 19:42 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4685 Toplam Mesaj: 29
hurda halat halat hurda