Eminem & 50 Cent

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    Dostlar yapmayin bu sekilde kötü ithamda bulunmayin birbirinize yakismiyor sizlere.

Sonucta stil meselesi
    biri Gangster Rap sever
    digeri yeni kusak Rap sever ,bunun tartismasi olmaz.

sahsen benim, eminem 8 mile soundtracklerine kadar sevdigim parcasi yoktu

Hangileri ni dinliyorsun derseniz
    tabiki gangster Rap`e yakin oldugu parcalari var onlari seviyorum

kim ne dinlerse dinler ayri mesele
    ama 2Pac`in En iyi Rapperlardan oldugu unutulmamali

Adamin "Hit em Up" ini dinleyin "Still I rise" sonra
    bi "Remember me" ,"Lil Hommies"
    dinleyin göreceksinizki sesini nasil kullaniyor.

Laaaaaan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiO
    HiO's avatar
    Erkek
    eFe19KAN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Çık çok yanlışsın hoca 2pac dinne bişi demiyorum ama o öldü bunuda unutma elemanı arabsında kurşunladılar resimlerini felan görmedim ama tüm gaste ve dergiler böle yazdı tvlerde bile çıktı bu ölü o adam yani

Eminem laf sölüsoun iyi hoşta eminem kötü deilki ünlenmesi böle salak olaylar olabilir ama sonucta onun hayatı bu anlayabiliyomusun yaşının küçük olduunu tahmin ediyorum bana yaşınıda sölermisin
    Eminem piçin tekidir aykırı ipnedir ama şarkıları da güzeldir 2pac ten daha fazla dinnenir ondan daha kaliteli şarkıları bile vardır 2pac salgın yaa belli tipler dinniyo hep her rapper eminem i dinner ezbere grubunu sayar şarkılarınıda herif piçtir senin dediklerin deil sesi ve şarkıları da güzeldir
    Britneye ve christina ya küfretmiştir neden
    Senin çıkardıın sallama nedenlerden hiçbiri deil bunun sebebi çünkü britney küfrü haketmiştir git bi britney konseirnie yada izel canlı yada kliblerini izle hayran kalırsan sorun yok senin düşüncelerine uyuyor ama azında hiç küfür çıkmicak mı ona onun hayranlarına resmen hepsi pislik tikky insanlar eminemim küfür etme sebebi budur eminem eski rapçilerdendir 8 mile ı izlemedin mi hiç

Yazık yani bilip bilmeden böle konuşuyosun ve kafandan sallama düşünceleri buraya yazıyosun gerçekler yukarıdadır
    dahası varsa 2pac dönmeyeceği için emineme e onun varisi denir 2 yıldan beri hemde eminem 2pac i çok sever

50cent ise en eski rapperlardandır ünü yeni parladı sadece o kadar eski diyorum 1980 lerden bahsediyorum herifin büyüdüü yer rapper camiası ve pislik bir alt tabaka kenti o adam kötü bi yerde yetişti ve hayata dair çok şey öğrendi başı belaya girmedi mi girdi quuen in evi önüne kurşunlandı hiçbişi olmadı senin dediin olay bu herhalde ama kimse bilmiyor kurşunlanma nedenini sence kurşunu hakedicek ne yaptı bi düşün

Hem bilip bilmeden konuş hemde bana msj yazmayın de al sana msj hiçte öle şu şudur bu budur nitelinde deil tabiki sana hak vermiyorum çünkü rap ten anlamıyorsun bile ben ise sadece ilgi duyuyorum herşeye olduğu gibi ve tüm bildiklerimi senin gibiler için saklıyorum ve kusuyorum suratına aç aazını da aç afiyet olsungh...
    Denyo yaa bide kabus u arkasına almaya çalışıyo güç göstergesi olarak
    Yanlışsın
    Cahilsin
    Öğrenmekte direnirsin
    Ne b.k yersen ye bu kadarı sana yeter
    Daha fazlada bişi yazmıcam boşuna yorma parmaklarını yazdıkalrını okusam bile sana cvp vermicem bu kadar yani herşey
    Rapten anlayanlar bildiklerini yazsın lütfen ama doğru bildiklerini

-----------------------------

Bu yazdıklarına varya kıçımla bile gülmem. Şimdi yazacaklarımı ister oku ister okuma, ister cvp ver ister verme hiç de .....de değil..

2pac ın vurulma resimlerini falan görmedin ama ölümü hakkında yorum yapabiliyorsun. Öyle gazeteler, dergiler neler yazıyor haberin var mı? Hiç Tupac'ın şarkılarını alıp inceledin mi? Hangi şarkı sözünü okudun? Hangi teorilerini okudun? Hangi şarkılarını dinledin? "ölü yani" yorumunu neye dayanarak yapabiliyorsun? Ben niye ölmediğini, yaşadığını hemen hemen çoğu mesajımda belirttim.

Mesajının son bölümünde boşuna yazma yorulursun demişsin.. evet yoruluyorum sizin gibilere aynı konuları 2 3 4 5 defa yazmaktan. Eminem hakkında yorum yapmaktan bıktım artık çoğu forumda. Şimdi gelelim senin mesajına karşılık cevaba yine yorulacam sizin gibiler var oldukça..

Eminem'in nerelerden geldiğini biliyorum o da çok fakirlik çekti, boktan 1 hayat yaşadı, bunlardan bihaber değilim. Yaşımı sormuşsun, fazla fark yok aramızda 16 yaşındayım, 1 yaş büyüksün benden ama ben senin mesajını okurken benden çok daha küçük olduğunu tahmin etmiştim ta ki profiline bakana kadar. Demek ki yaş ilerledikçe insanın atış yeteneği daha da artıyor. Neyse.. Gerçek Tupac dinleyenleri bilirim internette hiçbiri Eminem'i sevmez/dinlemez, nedenini zaten biliyorum ama bunları sizin o küçük beyninize sokmak gerçekten zor. Sana göre Em'in şarkıları daha güzeldir Pac'ın şarkılarından. O civciv kafalı mavi gözlü çocuğu dinleyenleri ben çok iyi tanırım örneği o kadar çok ki yazmaya kalksam bitiremem.

Diğer yazdığına geleyim şu 2pac'ı belli tipler dinler demişsin ya doğrudur. 2pac'ı gerçek rapçiler dinler, öyle her önüne gelen "ben 2pac'cıyım hastasıyım, dinlerim" deseydi işin boku çıkardı. Ama 2 3 yabancı müzik dinleyen birine sorsan Eminem'i duydun mu diye cevabı %90 evet olacaktır. Britney Spears, Christina, Justin dinleyip de Eminem dinleyen rapçileri ben çooooooook gördüm. Eminem t-shirt u ile gezip de backstreet boys hastası olan çooooook gördüm. Em'in sesi öylesine rap dinleyenler için güzel gelir çünkü sert değil çocuk sesi. Adama rap diye ilk başta Tupac dinletsen adam korkar "bu ne a.k" der (bunu diyenleri çoook gördüm). Sesi boşver koy a. Sözlerini karşılaştırdın mı hayatında sen hiç Tupac ile Eminem'in. Aç bakalım bi "My name is", bir de Pac'ın herhangi 1 şarkısı örneğin "Against all odds" veya "Changes". Demiştim yine de diyorum, sizi çok iyi anlayabiliyorum ruh halinizi, eminem hastalarını. Niye diyeceksiniz, cevabı "my name is" sözlerinde zaten, sizin gibiler Pac'ı hiç dinlemesin bile ne olduğunuz belli sizin.

Britney'i izledin mi demişsin konserini veya kliplerini. Nefret ettiğimi öncelikle söyleyeyim. Kesinliği 1 kat daha arttı bu sözünden sonra düşüncelerimin. Gerçek rapci pop dinlemez, rap dinlerse rap i yaşar. Dünyada ölümüne rap yapan tek rapper Tupac'tır, en cesaretli en korkusuz rapperdir, polisler hükümet vb.. vız gelmiştir ona bütün Amerika'ya meydan okumuştur. Bu söylediğim özelliklerden hangisini Em taşır? Hiçbiri. Eminem yanlış hatırlamıyorsam 1 röportajında okul yıllarında çok dayak yediğini söylemişti, böyle 1 adam nasıl olur da diğer rapperlara kafa tutar kendini lider gibi gösterebilir? 8 Mile ı izledim gülmek için, uzun süredir komedi filmi izlememiştim.

Bilip bilmeden konuşuyorum ha? Yanlış okumadım galiba :) Senin bildiğini mesajında görebiliyorum. Ben Tupac'ı bu kadar savunacak kadar yoruluyorsam aptal olduğumdan değil tam 1 rapper ve tupac hastası olduğumdandır. Senin dediğin Eminem'i 50 Cent'i çok araştırdım ben, çok bilgim var onların hakkında sevmediğim halde. En az 3 katı bilgim vardır senden, Em ve diger aptallar hakkında, sen hangi sevmediğin rapperlar hakkında bilgi biliyorsun? Eminem, 2pac'ın varisi ha? Senin harbi ne olduğun anlaşıldı kesinleşti, 17 yaşındasın zekanı daha fazla geliştirmen gerek. 2pac gelince bakalım bunları söyleyebilecek misin...

50 cent hakkında ki yorumuna şimdi ki mesajlarım. Be aptal herif hangi zenci rapper, zengin 1 aileden, zengin 1 yerden gelmiştir? Önceden demiştim yine tekrarlıyorum! Amerika'da en boktan 1 hayat süren 1 beyaz bile 1 zenci kadar kötü muamele görmez, onlar kadar kötü yaşamaz. Muhammet Ali'nin maçlarını ve hayatını anlatan 1 kitabında bak ne diyor yazıyorum "beyazlar zenci sokaklarına uğramazdı, hatta onların köpekleri bile." 1 keresine ünlü boksörün bisikletini çalmıştı beyazlar küçükken babasına anlattığında durumu küfür ediyordu m. ali beyazlara, babası ise beyazlara küfretme tanrı onları daha üstün yaratmıştır polise şikayet etsek bile onlar haklıdır demişti. Kurşunlanma olayı bir soygunda olmuştu ve o salak hala dağılmış çenesiyle rap yapıyor? Em bile 50 den iyidir, daha iyi rap yapar, ben zaten 50 nin sesi ve stili kadar boktan rap görmedim...

Aptal herif senin edebiyatın kaçtı? mesajıma hakaret dolu düşünceler, yorumlar yapmayın demiştim ama nerdee? bana rapten anlamıyorsun demişsin ya onun için bu kadar yoruluyorum sizin gibi embesillere.. Hiçbir bilgiye dayanarak yorum yapmamışsın tamamen sallama, atış yeteneğin de kuvvetli, bak ne diyorum sen salla böyle şeyleri, git yine britneyini dinle, 1 yandan da arkadaşlarına salla özgün rap bilgilerinden 1 kaç tane... Nasılsa eminem'den başka rapci bilen yok adam gibi onlar da sana "heee, doğru diyorsun bak" diyeceklerdir.

Kabus'u niye arkama alayım ki sizin gibilere karşı, size dedim ya kıçımla bile gülemiyorum. Kabus güzel yorumlar yapıyor sizin gibi atıp kesmiyor öyle, kabus, islamic_force, karatahta ve nickini hatırlamadığım 1 kaç kişi dışında benim açtığım konularda sallama yorumlar yapmayın kardeşim, diyorum ben yine de hayatım raptir benim r&b bile nadir dinlerim o küçük beyninize sokun bunu akşam akşam yine sinirlendirdiniz.

Bana cevap vermeni istemiyorum aptal beyinli, bana hakaret ediyorsun boş yere kafamı bozdun, seni 1 daha açtığım konularda kaale almayacağım ona göre yazacaklarını yazarsın bundan sonra artık.. Hangi bilgilerini kusuyorsun, olmayan bilgiyi nasıl kusacaksın, sallama bilgilerle gelmeyin karşıma! özellikle belirttim hak vermiyorsanız nedenlerini yazın ve hakaret düzeyinde yorumlar yapmayın diye ama sizin gibiler bunu anlayamıyorlar bile.

Sonuna kadar Tupac'ı savunurum sizin gibilere karşı hiç de yorulmam.

Thug Life

2pac 4ever doubLe 0wnz u!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    Ahaha yazmicam dedim ama sende bayaa bi mide bulantısı yaşamışsın bana karşı gerçi kendi üstüne başına kusmuşsun git temizle şu domates patatesleri

En az senin kadar hasta bi 2pac dinniyen bir arkadaşım vardı 2pac ile ilgili tüm bilgileri toplar saklardı ve bende onnarı okudum bilgi konusunda senle eşitim tek fark sen şarkılarını ve şarkı sözlerini de biliyor ve dinlemen olur

Ben asla yalan söylemem
    Ben sallamam
    Ben yalan şeyler atmam ortaya(istersen kanıtlar açıklarım)
    Her zaman için bilgilerim bir konu hakkında yorum yapmama yeter
    Seven teorisini biliyorum
    Ama 2pac in öldüğünü de

2pac öldü senin benim öldü deyişimi çürütmen kadar ölmediğini ispatlaman daha zordur bu konuda yanılıyorsun 1
    2. 2pac ölü anlıyomusun
    3. Ölüyse dirilme diye bişi olamaz
    İnancın boşa kusura bakma ama çok büyük g.t olcan

Eminem ve 50 cent hakkında ortaya atıın düşünceleri takan olucağını mı sanıyorsun sen biz kaliteyiz dedikçe senden daha kaliteli olanlar onnarı dinner kişiliini senden daha iyi bi şekilde okşar
    Bu kadar...

Sonsuza kadar yaşayabilen ölü değildir, Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiO
    HiO's avatar
    Erkek
    Gerekli cevabı önceki mesajımda verdiğime inanıyorum.

Ölen bir insanın nasıl olur da dirileceğine inanırız? Adamın ölmediğini söylüyorum sadece bu ve geleceğine de inanıyorum. Yine saçmalamışsın mesajında, dedim ya ben gerekli açıklamayı yaptım okuduysan payını almışsındır..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Beacool
    Beacool's avatar
    Erkek
    Ah ah Gençler boşa yemeyin birbirinizi...Gençsiniz daha yaa en fazla 20~22 yaşına kadar daha dinlersiniz bu müzikleri zaten ahahaa.. Blue çağı baş kaldırımlarını görüyorum sizde... Nerde o eski rapperlar? Run DMC dinleyin... Scat Cat, Public Enemy, Mc Hammer, Vanilla Ice dinleyin... Hocam siz ne kopyacı insansınız yaa? Sokaklarda milleti görüyorum sırf trendi yakalamak için rapçi olup blue jean(hala varmı?)(ve bunun gibi) gibi degilerden haberler okuyup onları örnek alıyorsunuz... Bırakın ya özünüzü bulun! Karnınızı doyurmucak bunlar... Ha illa bişeyler yapacaksanız gidin show yapın en azından cebiniz para görür. Kaçınız birşeyler üretti(üreteniniz varsa başım üstüne) kaçınız head spin yapabiliyo? Yada crayz leg? (öğrenmek isteyen varsa yardımcı olurum) Kaçınız demo çıkardı yada bir gruba üye? Bırakın bunları allah aşkına yaa...

Gençler yanlış anlamayın sizi aşşağılamak değil amacım sadece bu gibi saçma birşey için iki kişinin birbirine küfretmesi hoş değil... Bırakın onlar siz dinlesenizde dinlemesenizde paranın ve en cillop manitaların .mına koyyolar! Zaten farkında değilsiniz ama bunlar hep kapitalist oyunlar... Oyuna ortak olmayın KARDEŞLERİM!

Not:Ha bide Clubber lar var yeni türemiş tikky tipler onnara daha bi kılım... :)

Feel the pain of salvation!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    BeaCOOL baba seni alnından öpmek istiyorum özellikle bu dediklerini hio da çok gördüm hatta biraz daha ısrar etseydi sayıcdaktım orasına burasına benim eminem ve 50 cent hastası olmadıımı bilken bilir ama bu arkadaş hasta 2pac i bide bana haka saçmalamışsın diyo kendisi kesin eziq türde bi insan ki bi cvp la sıyrılacağını sanıyor
    Bu arada üstat head spin dönmek isterim
    kendim anca nighti night yapabiliyorum çaba en fazla bunu öretti

Sonsuza kadar yaşayabilen ölü değildir, Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4got10
    4got10's avatar
    Erkek
    birkere eminem senin sewdiğin gibi rap yapmazsa bu eminem rapçi değil demek değil. 2.si ben linkinpark da dinlerim 2pac da eminem de.sen sadece rap dinliyorsan bu seni daha bilgili rapçi yapmaz. ama 2pac da rapin en iyi isimlerindendir eminem de bunun benzerini yaparak ünlü olmuştur.takdir edersin ki her türde 1den fazla şarkıcı war. şimdi 2pac rap yapıyorsa bbirtek o mu yapabilir? emineme yasak mı?
    bunlsar benim fikirlerim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djsuny
    djsuny's avatar
    Erkek
    BLA BLA BLA BLA

PEACE........!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiO
    HiO's avatar
    Erkek
    run-dmc 85 lerde başladı diye onu mu dinleyip profesyonel olunuyor? nwa cok mu yeni? o da run-dmc zamanında başladı. ll cool j cok mu yeni? guldurmeyin beni ikinizde. ben sokaklara b-boy lara dier piclere özenmem benim muzik tarzım budur r&b bile dinlemem bu yaşa kadar bir suru muzik dinledim hicbiri hoşuma gitmiodu rapi bulana kadar. cok mu zeki sanıosunuz kendinizi eskilerden ornek verip bilginizi gosterip eziyorsunuz?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zehir26
    zehir26's avatar
    Erkek
    Boş olum bunlar siktir edin rapi felan.Gelin sizi rakçı yapalım.metallica hayatın özüdür koçlar.illa isyan diyorsanız bizde de var bi ton ezik arabeskçi.

Good Day To Be Alive Sir...
Toplam Hit: 8097 Toplam Mesaj: 31