folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Eminönü Yayalaştırma Projesi Animasyonu Bugün Yayınlandı

Eminönü Yayalaştırma Projesi Animasyonu Bugün Yayınlandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Berbat bir kalabalığı vardı eminönü taraflarının güzel olur eğer becerebilirlerse.

Tarihi Yarımada’da önemli bir değişimi ön gören ‘Eminönü Yayalaştırma Projesi’nin animasyon görüntüsü yayınlandı. Sirkeci trafiğinin yer altına alınması planlanan projeyle İstanbul yeni bir meydana kavuşacak.

İstanbul’a gelen turistlerin en uğrak yeri olan Eminönü meydanı yayalaştırılacak. Mevcut trafiğin yerin altına inmesini öngören projeyle 5 yıl içinde Eminönü’nün tamamı yayalaşacak. Projesiyle ise Sirkeci ’den Cankurtaran’a kadar uzanan trafik yer altına alınarak tarihi Gülhane Parkı ile bütünleşecek bir meydan ortaya çıkarılacak.

Marmaray kapsamında kapatılan kullanılmayan Sirkeci Garı’nın demiryollarının yürüyüş yolu olması hedeflenirken gar ise müzeye dönüştürülecek. Restore edilen Sepetçiler Kasrı ’nın arkasında kalan atıl alan de değerlendirilerek kazıklı iskelelerle konser adası oluşturulacak. Bitmek üzere olan projenin ise 2015 sonunda faaliyete geçirilmesi hedefleniyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Cf3tkKl5078

Kaynak : 

http://www.haberler.com/eminonu-nde-trafik-yerin-altina-iniyor-6863971-haberi/

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

yanlış alarm

saybirs tarafından 13/Oca/15 20:59 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

yanlış alarm

Tüh be kaçırdım :D 

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Ayasofya da her sene cami oluyor.O gibi bir haber olmuş.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Ayasofya da her sene cami oluyor.O gibi bir haber olmuş.

Ayasofyayi cami yapma hayalleri daha erken hocam bence

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

olur mu omaz mı bilemem olsa iyi olur gerçi ama eminönünün yayalaştırılmasından daha önemli problemleri yok mu bu ülkenin?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

ya hocam yalnış anlama da siktir et bizene eminönünden  ist.da yaşasam belki , bildiğim kadarıyla sende ist. değilsin. boşver.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı

ya hocam yalnış anlama da siktir et bizene eminönünden  ist.da yaşasam belki , bildiğim kadarıyla sende ist. değilsin. boşver.

istanbul'da değilim haklısın da niye sadece ülke istanbul'dan ibaretmiş gibi bütün yatırımlar istanbul'a yapılıyor? onlar bu ülkede yaşıyorsa bende bu ülkede yaşıyorum. ayrıca yapılacaksa yapılsın da ama önce bi daha önemli  olan problemler çözülsün.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

inşaaaaaatttttt

http://www.youtube.com/watch?v=5eSz7CKLa-4

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

eminönü benim favori yerim. yayalı  yada arabalı fark etmez

o değilde ben haydarpaşayı merak ediyorum ne oldu. tren açılmadı değilmi daha

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    feel_me bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı

istanbul'da değilim haklısın da niye sadece ülke istanbul'dan ibaretmiş gibi bütün yatırımlar istanbul'a yapılıyor? onlar bu ülkede yaşıyorsa bende bu ülkede yaşıyorum. ayrıca yapılacaksa yapılsın da ama önce bi daha önemli  olan problemler çözülsün.

iyide hocam benimde demek istediğim bu tarz bişeydi zaten.

Toplam Hit: 3380 Toplam Mesaj: 25