folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder En İşe Yarıyacak Dövüs Sporları?

En İşe Yarıyacak Dövüs Sporları?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

geyiğe vura vura 10 küsür sayfa olmuş..

geyiğin dozunu bu tip konularda ayarlayalım..ayarlamayacaksak geyik bölümünde devam ederiz..daha sonra 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    jeet kune do...

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

Bıçaklı saldırıya değinmiş bir arkadaş . Çok güzel de demiş . Bıçakla şaka olmaz , yanında kız arkadaşın bile olsa kaçacaksın birader .

Arkadaşın dediği gibi mesafeyi koruyacaksın ya da risk alacaksın . Bıçağı bir elinden diğer eline geçirmesini bekle veya açık değilse çakı , anında suratına vurabildiğin kadar sert vur , sonra dengesini boz yere düşür ve hayvanlaş . Sonra kaçabildiğin kaçar kaç . 

Ama bıçağı açtı , istediğini vermezsen sokacak . Ne istiyorsa ver , ama en ufak bir konsantre bozukluğu yaşarsa dal ya da dalma . Sana kalmış orası ama hayattaki hiç bir şey candan kıymetli değil .

Akıl , cesaret ve denge . En önemli üç unsur . Kavgada acıma olmaz , Wing Tsun yapıyorsan hiç olmaz . Ama kavgaya anana bile küfür etseler girme . Bırak o sana dalsın ki hata yapsın . Sen sadece saldıracağını anlayınca yap bu söylenenleri .

Ayrıca en önemlisi , sakın bildiğin spora güvenip kavgaya meyilli olma . Sakın ama sakın öğrendiğin hareketleri kavgada uygulamaya çalışma yoksa bunları yapacağım derken adam alır elini g.tüne sokar çok afedersin . Fırsat olursa , yapabileceğine inanıyorsan uygula ve göm onu yere ... 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Crazy_Dance
    Crazy_Dance's avatar
    Erkek

kardeş taek won-do bi işe yaramas sokakta o bi spordur diğerleri ise dövüş sanatıdır...

ben uzun bi süre yaptım sonra apandis ameliyatı gecirdim bıraktım sokakta taek won-do ile ancak reflekslerine sahip cıkamayacagın için kolların bürkülür cünkü adam sana tekme sopa vb. şeylerle saldıracak ve sende blocklamaya calısacaksın

tavsiyem kick box'un en üst seviyedeki dallarından salbederyum(savunma) ve ilbederyum(saldırma) sanatları bunları ogren mükemmel teknikler var :)

ve tabiki jet kundo...

Hayat 3.5"la 4 arasındadır...Ya 3.5 atarsın yada 4-4"lük yaşarsın...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G-Turk
    G-Turk's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------
    dayanıklılık için Muay Thai (tai boksu) ya da krav maga (krav magayı bulamazsın Türkiyede :D )
    hız-refleks-tam bir sokak kavgası Wing Tsun veya jeet kune do
    Esneklik capoeira
    Ani saldırılara karşı kendini savunma Aikido.bana pek laf düşmez ama ben
    Muay Thai çalışan,WT ve aikidoya başlayacak biri olarak bunu önerebilirim

Krav Maga Istanbul da bile mi yok?

Bu arada Wing Tsun icin ne kadar ödüyorsun aylik?

# Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    G-Turk bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:
    dayanıklılık için Muay Thai (tai boksu) ya da krav maga (krav magayı bulamazsın Türkiyede :D )
    hız-refleks-tam bir sokak kavgası Wing Tsun veya jeet kune do
    Esneklik capoeira
    Ani saldırılara karşı kendini savunma Aikido.bana pek laf düşmez ama ben
    Muay Thai çalışan,WT ve aikidoya başlayacak biri olarak bunu önerebilirim

Krav Maga Istanbul da bile mi yok?

Bu arada Wing Tsun icin ne kadar ödüyorsun aylik?

sanmıyorum googledan baktım bulamadım kaldı ki Krav Magayı öğrenmesi de çok zor,kijm gidip şimdi IDF (israil ordusu) ndna bu eğitimi alacakta Türkiyede uygulayacak? herkes kendini uzak doğu dövüş sanatlarına sarmış durumda(kötüleme anlamında demedim bunu)
    Ülkelere has sporlar genellikle yok ülkemizde.Rus systema,israil krav maga,polonya combat 56.ayrıca krav maga sokak kavgasında işe yarar ama dah çok teke tekte.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

Kalabalık için en iyisi Wing Tsun .

Emin Boztepe'nin hikâyesi vardı hatta böyle ...

edit : Hoca taekwando işe yaramaz diyorsun da tekmeni güzel kullanabilmek gibisi var mı ? Adama bir tolyo çaksan isabetli , bir daha düz yürüyemez , bence bu kadar kesin yargılarla konuşmamak lâzım . 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkdaş pisliklere bulaşma diyenlere ya pislik bana bulaşırsa demiş böle ihtimaller üzerine eğitimmi alınır ?

e ya yolda günün birinde takılır düşersen?

e iyisimi yürümeyide öğrenmek lazım

e ya bomba olan bir odada mahsur kalırsan bomba eğitimimi alıcaksın hayır almayacaksın maviyi kesiceksin bak buda benden bilgi sana:)

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TORN
    TORN's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı:

sokakta en çok işe yarayanı felsefedir.kitaptır.

kalkıp sokakta kavga edip kendini fiziksel olarak korumak yerine.hiç kavgaya mavgaya bulaşmadan sessiz sakin biri olarak uzak durarak zihinsel olarak koruyabilirsin.böylelikle ağzın burnun dağılmadan huzurlu şekilde yaşamayıda öğrenip erdem sahibi olursun.abi tavsiyesi

Aynen ama aynen katılıyom.

Eger o an güneş yoksa dünyanda.Cama nefesınle buğu yapıp güneş çizmelisin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:

iqsuz bunu yazdı:

taekwondo işe yaramaz murid ben 6 sene kick box yaptım ama en hoşuma giden spor muay thai hani şu tony jaa varya onun yaptığı çünkü her türlü vuruş var taekwondo tatami sporudur hızlılık ister güç istemez oda sokak kavgasında sökmez sen en iyisi muay thai yap... ayrıntılı bilgi istersen pm at yardımcı olurum.

tony jaa dedigin adam, 4. dan hapkidocu, 5.dan taekwondocu, aynı zamanda wushu ustası olup muay thaide yapmakta olan birisidir. filmlerinde gordugun hareketlerin cogu taekwondo hareketleridir. dususler atlamalar zıplamalar hapkido teknikleridir. kullandıgı sopalar kılıclar bilimum gerecler wushunun getirisidir. taekwondo sandıgınız yada bildiginiz gibi bir spor degildir. izlediginiz musabakalardan ibaret bir spor sansanızda, kickbox yada muay thai de olmayan bilimum kemik kırma tekniginden yakın dovus tekniklerine kadar bircok seyi kapsar. sorun ise ulkemizde taekwondonun sadece musabaka robotu yetistirmek icin kullanılıyor olması ve bu dedigim ozelliklerinin ciddi sekilde ogretilmemesi, dolayısıyla sizin bunları bilmemenizdir. hoş musabaka robotu olarak yetistirilmis biriside yeteri kadar olumculdur. guc gerektirmedigini sandıgınız bu sporda bazı tekmeler 350kg guc ile vurulur. celikten imal edilmemissen bunu yedikten sonra her insan gibi ya bayılırsın, yada bayılırsın.

Cok iyi soylemiisn dai ;) Milli takim maclarinda bir guney koreli gelmisti, 4 mac yapti 4 unu de tek tekmede indirdi, devam edemediler macaa... Birde WTF oldugu icin korunmasiz duvusuyoduk a.k

Shaban Interactive Pro.
Toplam Hit: 18421 Toplam Mesaj: 102