folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder En İşe Yarıyacak Dövüs Sporları?

En İşe Yarıyacak Dövüs Sporları?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boraks
    boraks's avatar
    Erkek
    Chingis bunu yazdı:
    -----------------------------
    boraks bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:
    boraks bunu yazdı:

benim bildiğim en faydalısı ninjitsu.sokak kavgası için ne derece etkilidir bilemem ama, sporun nasıl bir şey olduğunu şöyle anlatayım.rakipler iki cam şişe gibidir.kavgada birbirine çarpıştırılan bu şişelerin akıbetini siz düşünün ;)

bir de bruce lee nin geliştirdiği jeet kune do vardır ki kickboks, aikido, karate, boks vs. gibi bir çok dövüş sanatının en teknik özelliklerinin alınmasıyla meydana gelmiştir. bu da öldürücüdür ;)

Ninjitsu demişsin de bildiğim kadarıyla bu Ninjaların eğitildiği kılıç sanatı . Adam katanayla mı gezecek sokakta :) Gezse bile nin jitsu'ya ihtiyaç duyar mı :)

Ama Jeet Kune Do , dediğin gibi çok güzel spor . Bruce Lee rocks ...

hocam dikkatli oku "sokak kavgası için ne derece etkilidir bilemem ama" demişim ;) saygılar.

Kusra bakma hacı . Ben direkt olarak o yönde düşündüğüm için öyle okumuş . Tekrar özür dilerim ;) 

önemli değil kardeşim olur böyle şeyler.kal sağlıcakla.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Ninjutsu, ninjaların kullandığı savaş sanatıdır. Sadece kılıç değil. Samuraylara da öğretilen 18 disiplini de kapsar. Bu disiplinlerin bazılarını samuraylar ve ninjalar farklı kullanırlar. Bu disiplinlerden biri Taijutsu'dur. Yani silahsız savaş, daha doğrusu savaşanın tek silahının vücudu olduğu disiplin. Kılıç kullanma disiplininin adı ise Kenjutsu.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    voltigore
    voltigore's avatar
    Erkek

wing tsun öneririm

wing tsun bir savunma sanatı değil, sokak dövüş sanatıdır.

Wing tsun için karşınızdakine acıma duygusunu ilk önce yenmeniz gerekiyor. Çünkü wing tsun da gerçekten ölümcül bir dövüştür. Wing tsun da kuvvet önemli değildir, strateji ve zayıf nokta önemlidir. 12 yaşında bir çocuk 30 yaşına gelmiş siyah kuşak bir kareteciyi sadece bilek eklemlerine parmakları ile vurarak damarlarını kopartabilir. 

Wing tsun araştrın google da falan bir sürü şey çıkıyor. E-kitap falanda var anlatıyor :)

(bkz. Bruce Lee)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

Kavga edilmesi gereken zaman gelince önemli olan orda kavga edebilecek cesaretinin olmasıdır.  yani dayak yemişsin yada dayak atmışsın önemli değildir. önemli olan kavga edebilecek yüreğinin olmasıdır. sokakta cesur olcan. yüreğinde korku olan adam ne spor yaparsa yapsın icraat yapamaz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    dayı kicboks en iyisi ve sokak dövüşüne en uygun spor bence :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı:

sokakta en çok işe yarayanı felsefedir.kitaptır.

kalkıp sokakta kavga edip kendini fiziksel olarak korumak yerine.hiç kavgaya mavgaya bulaşmadan sessiz sakin biri olarak uzak durarak zihinsel olarak koruyabilirsin.böylelikle ağzın burnun dağılmadan huzurlu şekilde yaşamayıda öğrenip erdem sahibi olursun.abi tavsiyesi

çok doğru demişsin fizikten önce akıl gelişmesi lazımkı öğrendiğin spor bir işe yarasın... arkadaşım demek istediği bir yerlere gelebilmek istiyorsan önce zihinsel olarak gelişmen lazımki gerçektende çok doğru diyor fizikten önce zihin geliyor... ben çok gördüm ızbandut gibi adamı kol kadar herifin dövdüğünü :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HarmOniYaFil
    HarmOniYaFil's avatar
    Erkek

vala yazilanlarin tamamini okudum... ozellikle dkn gibi.. bu islere baslarken yas boy kilo onemli baslangic icin ... sonra burada kullanilan yurekk kelimesi .. hayattta kalmak onemlidir.. gerekli oldugunda kacabilme YÜREKliliginide gosterebilmen gerekli.(ben yurekten ve akildan bunu anlarim. kaybedecegin savasa girmeyeceksin.. guclenip ole saldiracaksin). Yok kavga kacınılmaz ise seri ve hizli olmak ve bazi hareketleri refleks haline getirebilmek onemli olan noktadir (cunku dusunmek yapacangin son seydir..)...

hic bisey bilmiyorsan cingis arkadasin dedigi gibi.. denge bozmak onemlidir.. dizlere iskarpinlerle vurucaksin .. olmadi kaval kemigiyle baldira vuracaksin.. olmadi gozlere .. olmadi ceneye.. olmadi bobreklere.. olmadi adem elmasina yani girtlagina yumruk ... olmadi eklem ve bileklerine hakimsen rakibinin, aksi yonde kivirabilme ye calismalisin.. .olmadi apis arasina tekme .. olmadi kaburga kemiklerinin acik olan son 2-3 bolgesine ( bobrek civarindaki bolge) ki civi etkisi yaratsin. ayni sekilde burnuna aparkati indirebileceksin.. firsatini bulabildinse atlas kemigi ile kafatasinin birlestigi yere yuklen(ense bolgesi) artik yumruk olur sopa olur(unutma adam omuz hizasindan altini kullanamaz) .. temelde vucuda zarar verilebilecek yerler bunlardir...

simdilik aklima gelen bunlar ama... karsidaki insanin usta cikabilme olasiligi herzaman vardir... ve senden daha seri hareket edebilme olasiligi... aslolan zeki ve uyanik olabilmek tir...

tabi baslamadan once vucuduna dinamizm katacak olan nefes olayi cok onemlidir.. nefes kontrolu.. yuzelsel nefes almayacaksin anladin sen onu.. nefes nefis terbiyesi gibi oldu yaw... 

saygilarimla.. :B

edit büdüt : :B

ha ektradan bicakli bir sardiri varsa yada baska bisey derhal kacmaktr cozum.. olmadi seninde mesafeyi koruyabilmen lazim... mesela tas.. mesela sopa.. olmadi uzerindeki montu tisortu kullanicaksin... baska care yoktur...

tum bunlari soledik ama ya darbe yediginde napicaksin.. iste onemli olan bu... bunuda ilgililer ceavaplasin.. cok esnek olmbabilmen lazim direnc gosterirsen kirilmalar yasabilirsin.. yine nefes nefis terbiyesi aklima geldi :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Sokakta asla yakın dövüş uygulanmaz adamda bıçak var sen adamın üstüna gidiyorsun bir yerini tutmak için geç hocam dojo da öğrendiklerinizi numaradan yatmalar felan

yıllardır kickbox yapan biri olarak en iyisi kickbox diyorum ha yakın dövüş lazım olmazmı olur tabikide ama dayak yeme tehlikesi var 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    Potansiyel_Virus bunu yazdı:
    sordugun tekniklerin adi ustunde dovus sporu..spor yani bence sokakda hicbi gecerliligi yok pislige bulasmamak daha mantikli hangi teknigi bilirsen bil buna guvenirsen isin yas ayyas bi tinerci tarafından katledilen sat komandosu zeki sen i hatırlarsınız.
    ya ben pislige degilde pislik bana bulasırsa?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    çin'e gidiceksin şaolin rahiplerinden eğitim alıcaksın
Toplam Hit: 16155 Toplam Mesaj: 102