folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder En İyi Agp 8X Ekran Kartı ?

En İyi Agp 8X Ekran Kartı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek
    pcı ex. kartlar ortalı silip süpürürken bu şartlarda benim alabileceğim en iyi agp 8x kart hangisi bi el atalım müridler anakart slotuna bağlı monitöre bakmaktan gına geldi. :/

çok uzakta uzak denizlerde...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek
    ati radeon 9600 xt
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

jayde bunu yazdı:
    -----------------------------
    ati radeon 9600 xt
    ---------------------------

mümkünse ati olmasın ve bi de mümkünse şimdiki ekran kartım da olmasın :D 9600 xt şu an ki ekran kartım zaten belirtmeyi unutmuşum 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Nvidia 8600gt. Tabii anakartın, işlemcin, kullandığın bellek ve psu da önemli. Onları da yazarsan alacağın kartın işe yarayıp yaramayacağınıda söyleyebiliriz.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    Nvidia 8600gt. Tabii anakartın, işlemcin, kullandığın bellek ve psu da önemli. Onları da yazarsan alacağın kartın işe yarayıp yaramayacağınıda söyleyebiliriz.

psu 350 watt fakat 400 lük bişe alabilirim ekran kartı için

anakart msı 661 FM (MS-6540)

bellek 1.5 gb ddr sd ram

işlemci 3.00 ghz

8600 gt agp miydi :?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karahanx
    karahanx's avatar
    Erkek
    Nvidia 7300 GS ayrica Nvidia rulzzz

Hayat Bizi 61 kenara...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Bazı arkadaşlar konuyu okumadan yanıt yazıyor sanırım. nVIDIA 8600M GS ve nVIDIA 8600M GT ekran kartları PCI Express arabirime sahiptir.

Öncelikle şunu belirteyim, masaüstü bilgisayarlar için ATI, dizüstü bilgisayarlar içinse nVIDIA ekran kartlarını öneririm. Bunun sebebi ise, ekran kartlarının harcadıkları güç miktarları.

nVIDIA, belirli voltaj aralıklarını korur, ne kadar performans verirse versin gücü belirli bir seviyede kullanır. Bu yüzden dizüstü bilgisayarlar için daha uygun görünür. ATI ekran kartları ise, harcadığı güç - performans oranına göre çalışır. Bu nedenle ATI ekran kartları nVIDIA nınkilere göre daha fazla voltaj çeker, ancak performanslarına nVIDIA kolay kolay ulaşamaz.

İlla ki ATI olmasın istiyorsan, internetten biraz baktım ve AXLE FX5500(128Bit) 256MB DDR AVIVO 8X ekran kartını buldum. Sanırım işine yarayabilir, bir bak istersen...

Kolay gelsin...

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

RaNGeR bunu yazdı:

Bazı arkadaşlar konuyu okumadan yanıt yazıyor sanırım. nVIDIA 8600M GS ve nVIDIA 8600M GT ekran kartları PCI Express arabirime sahiptir.

Öncelikle şunu belirteyim, masaüstü bilgisayarlar için ATI, dizüstü bilgisayarlar içinse nVIDIA ekran kartlarını öneririm. Bunun sebebi ise, ekran kartlarının harcadıkları güç miktarları.

nVIDIA, belirli voltaj aralıklarını korur, ne kadar performans verirse versin gücü belirli bir seviyede kullanır. Bu yüzden dizüstü bilgisayarlar için daha uygun görünür. ATI ekran kartları ise, harcadığı güç - performans oranına göre çalışır. Bu nedenle ATI ekran kartları nVIDIA nınkilere göre daha fazla voltaj çeker, ancak performanslarına nVIDIA kolay kolay ulaşamaz.

İlla ki ATI olmasın istiyorsan, internetten biraz baktım ve AXLE FX5500(128Bit) 256MB DDR AVIVO 8X ekran kartını buldum. Sanırım işine yarayabilir, bir bak istersen...

Kolay gelsin...

ati nin driverları sorn çıkartıyor nvidiada böyle bi sorunum yok yu ati için driver çıkaran .bneler aylaklıkla vakit harcıyor diye düşünüyorum ama 5500 de pek tatmin edici değil atinin hd3850 si iyi gibi gözüküyor ama sen ne önerirsin 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _E_O_R_
    _E_O_R_'s avatar
    Erkek

fx5500 den uzak dur. fx5200 ün bi gömlek üstü o kadar.

seninde dediğin gibi agp de en iyi secenek şu anda hd3850.

hangi kadir? deli kadir uleeeyyyynnnn!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek
    bunu niye beğenmedin son çıkan hariç hangi oyunları çalıştırmadı?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Sen ATI olmasın deyince ben ATI araştırmamıştım  Ama şimdi sen sorunca ATI lere de baktım.

Arkadaşın söylediği HD3850 ler PCI Express 2.0 destekli. Sen AGP 8x istediğini söylemiştin. Birkaç dakikalığına araştırdım ve 512 MB SAPPHIRE AGP 8x ATI X1650PRO 128Bit AVIVO ekran kartını buldum. Bir bak bakalım hoşuna gidecek mi...

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 2908 Toplam Mesaj: 14