En İyi Donanım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeSPoT
    DeSPoT's avatar
    Erkek
    ya arkadaslar donanımdan anlamayan boşbeleş konuşan adam boşuna yazmasın ya.boyle olacaksa birdaha yazmayacam buraya.
    [quota]Benim anlamadigim AMD cok iyi felan diyonuz...Neden AMD intelden daha ucuz? [/quota]
    sizin gibi donanım konusunda yeterli bilgisi olmayan insanlar kalitenin fiyata bağlı oldugunu dusundukleri icin intel pahali.amd intelden daha ucuz felan değil. fiyat/perfornmans açısından daha uygun bir işlemci. örnekle açıklayalım :

[quota]
    AMD AthlonXP 2600+ BOX İşlemci = 122 dolar
    INTEL P4 1800 İşlemci = 130 dolar. [/quota]

fiyatları birbirinin aynı oldugunu farzedersek (-ki intel hem pahalı hem de fansız) kim bana şu iki işlemciden intel daha hızlıdır diyebilir ? var mı intelcilerden bunu iddia edecek delikanlı. ??
    yani anlatmak istediğim bu. aynı fiyata Amd daha perfornmanslı işlemci satıyor. intel alması için bir insanın bok gibi parası olması ( bi de donanımdan anlamaması :P ) gerek. şimdi şu karşılaştırmaya bakalım

[quota]AMD AthlonXP 2500+ BOX İşlemci = 105 dolar
    INTEL P4 2400 BOX İşlemci = 199 dolar
    [/quota]

bu iki işlemci hemen hemen aynı perfornmansa sahip. şimdi anlıyomusunuz farkı. yok amd intelden hızlı yok intel amd den hızlı diye bir şey yok. hangi modelin hangisinden hızlı olduguna bakmak lazım. ben 199 dolar vereceğime 105 dolar verıyorum 90 dolar cebime kalıyor. olay bu kadar basit. anlamayacak ne avr anlamıyorum. ustteki ornekte 130 dolar verıp p4 1.8 alan insana diyecek laf bulamıyorum.

[quota]
    Bakın arkadaşlar ben AMD alıp sonra performansı artısın diye overlock mu yapayım. kusura bakmayın ben işlemcinin üzerinde omlet pişirmek istemiyorum
    [/quota]

puahaha. ya insanlar ne kadar bilinçsiz. intelde intel. ben işlemcimin 50 dereceye geldiğini gormedim xp2500+. ya arkadas bişi soylerken gidin sorun araştırın ya. komik olmayın. amd ısınması felan yok. hepsi YALAN. perfornmansı artsın diye overclock yap diye kim soyledi. o/c yaparsan intelde de amd de de perfornmans artar. kaldı ki alacağın kartın perfornmanslarını yukarıda karsılastırdım. amd perfornmanssız felan değil.

[quota]
    Olsun Intel daha saglam...Ne geyiklik cikiyosa AMDden cikiyo.. [/quota]

yalanın daniskası. amd den ne çıkmış soylesene. oyle yalandan name yapmayın. yok hiç intel bozulur mu ya. tobe tobe.

bi arkadaş ta testlerden felan bahsetmiş. test yapmasını biliyoruz dostum. sendeki işlemcinin pcmark 2002 skorunu internetteki sitesine kaydet buraya yaz. bende bendeki xp2500+ ın pcmark 2002 skorunu da ben yazayım sonuçları gorelım. HODRI MEYDAN . bakalım AMD hızlımıymış nasılmış. yazacak varsa çıksın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    AyHaNN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Olsun Intel daha saglam...Ne geyiklik cikiyosa AMDden cikiyo..

:)))

işte sorun burda...

ne geyiklik çıksa amd dn çıkmıyo!!!

piyasadaki bazı salaklar ucuz bilgisayar diyince amd koyuyor. fakat aynı zamanda dandik board dandik power dandik ram dandik ekran kartı koyuyor.. ondan sorada bilgisayar sıcınca amd bozuk dio anladınmı!!!

zaten herzaman öyle olmuştur. adamın rami arızalı benim sistem amd ondan oldu. ulan ramini dandik al die amd mi söyledi a.k.! bilgisayar kitleniyo soruın boarda amd var ondan oldu.. boardunun işlemcimi yaktı a.k.

amd bilgisayar bozulunca sucu amd ye atıyolar intel bozulunca adı bilgisayar bozuldu oluyo.. hiç intele bok atmıyolar..

peki sebebini hiç düşündünüzmü??? ben söylüyüm size.. şu anda piyasada kaç intel satan bilgisayarcı kaç amd satan bilgisayarcı var??? yaaa.. ondan sora türk milletini kazıklayın babam...

inteldeki kar marjının amd dekinde 2 kat fazla olduğunu biliyormusunuz?? yada sizin intele fazla para verirken o paranın aslında intelin işlemcisinide değilde distibütörünün arabasının benzin parasına gittiğini?? dünya pazarına bir bakın amd/intel oranı nedir???

bi tane salak çıkıyo diyoki yaw benim amd vardı bozuldu a.k. sorun neymiş?? ekran kartı arızalıymış..

sora o arkadaşı gidüyo ötekine yaw bizim arladaşınkide amd idi bozuldu sen alama.. sra bu kısır döngü böööle gidiyor...

tabi ne diyim ki ben burada.. ünkemdeki bilgisayar mühendisliğinde eğetim veren hoca bile bizim programlar intelde daha sorunsuz çalışıyor gibi kardeşimin bile etmeyeceği laflar söyledikte sora!!
    ulan a.k. hocası siz programlarınız amd ye göre ayrı intele ayrımı yazıyonuz....

elinizdekli windowsun intel versiyonu amd verisyonumu varki sizin programlar intelde daha iyi çalışsın.

benim amd ile ortaklığım yok... benim türkiyede satılan amd den cebime parada girmiyo...

ben sadece türkün iyiliğini istiyorum...

şu sitede yaklaşık 3000 inci üyeyin 11000 olduk.. ben geldiğimde amd kullananın sayısı 10 u geçmüyordu..

şimdi oran onlarca kat arttı.. peki soruyorum burada hepsine( sadece intel kullanımpta bol kesede sıkanlar konuşmasın)

hem amd hem intel kullananlar!!!!!
    bilgisayarınızı elinizden alsam şimdi tekrar gitseniz bilgisayacıya amd mi diyeceksiniz intelmi!!!!

başka sözüm yok

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    DeSPoT bunu yazdı:
    ya arkadaslar donanımdan anlamayan boşbeleş konuşan adam boşuna yazmasın ya.boyle olacaksa birdaha yazmayacam buraya.
    ------------------------------
    [quota]AMD AthlonXP 2500+ BOX İşlemci = 105 dolar
    INTEL P4 2400 BOX İşlemci = 199 dolar
    [/quota]
    aaa olurmu abi!!! intel ısınmıyo!!! fakat bizim milletimizin hiç aklına gelmiyoki
    "a.k. 90 dolar işlemciye vereceğime kadar 5 dolar fazla para veriyim fana demiyolar" işte buna uyuz oluyom.."

Olsun Intel daha saglam...Ne geyiklik cikiyosa AMDden cikiyo..

dedimya abii.. board bozuk sorun amd ram bozuk sorun amd, ulan doları bile amd fırlatıyo diecekler(sözüm sana değil ayhann :) ben genelleme yapıyorum. sadece senin lafını kullandım :) )

yaw ellerinde şöyle bir nimet yaw 2500+ işlemci 512 kb cahce herifler hala gidip o parayla 1800 intel alıyolar olacak işmi yaw??

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyHaNN
    AyHaNN's avatar
    Erkek
    iyi öyle ossun bahelim :D

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeSPoT
    DeSPoT's avatar
    Erkek
    benim sistem amd. 1000 tane de sistem alsam amd den şaşmam. taaa ki intel üreticileri adam gibi fiyatlarda işlemci satana dek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    DeSPoT bunu yazdı:
    benim sistem amd. 1000 tane de sistem alsam amd den şaşmam. taaa ki intel üreticileri adam gibi fiyatlarda işlemci satana dek

eh o zaman AMD ye muhtaçsın demektir :))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osiris
    Osiris's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    DeSPoT bunu yazdı:

eh o zaman AMD ye muhtaçsın demektir :))

herald

Bana bakip her zaman gulumseyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yaşasın AMD Kardeşliği

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    x11 bunu yazdı:
    sağdan soldan duyma laflarla gelme karşımıza o zaman ukela herif!.
    madem o kadar çok biliyordun sormasaydın
    salak herif.!!!
    intelmiş peh!
    amd de yumurta yapacakmış
    salak kaç kere kulandın.
    mal git sen intel al keko.
    bak x11 arkadaşım her türlü önerini söyle ama hakaret etme. Ben donanımda yeteri kadar ii bilgiye sahip olmadığım için sizlerden yarım istedim. benim düşünceme saygı duymalasın. Kardeşim ben AMD almam bu kadar basit. siz bana AMD nin daha iyi ve ucuz olduğunu ispatlasanız bile, ben AMD den nefret ediyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    ReaL_isT bunu yazdı:
    Ben donanımda yeteri kadar ii bilgiye sahip olmadığım için sizlerden yarım istedim. benim düşünceme saygı duymalasın. Kardeşim ben AMD almam bu kadar basit. siz bana AMD nin daha iyi ve ucuz olduğunu ispatlasanız bile, ben AMD den nefret ediyorum
    sen bilirsin.. uyarması bizden!!

peki madem işten anlamıyosun neden nefret ediyosun??? biz burada insanlara yardım etmek istiyoruz amacımız başka bir şey değilki! ben amd nin ortağıda değilim.. satyışlarından payda almıyorum.. sadece deneyimlerimim sunuyorum..

Toplam Hit: 16303 Toplam Mesaj: 81