En İyi Donanım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeSPoT
    DeSPoT's avatar
    Erkek
    amd 2500+ 1830 mhz de çalışır (11*166)

2500+ u o/c ile 3200+ hatta daha da ilerisi yaparsın

bak casanowa cidden beni sinirlendirme. 0,13 mikron teknolojisinden sonra amd nin ısınma sorunu felan yok. abi safmısınız ya. 2500+ ve ustu hıcbır ıslemcı 50 dereceyı gecmez. sana intelin su an amd den daha fazla ısındıgını ıspatlarım bozulur oturursun ağzını da acamazsın bir daha bu sıcaklık konusunda.insanları YALAN soyleyerek kandırma
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeSPoT
    DeSPoT's avatar
    Erkek
    şimdi sen 2500+ ın mhz hızının düşüklüğünü felan soylersin. ne de olsa bişeyden çaktığın yok. sen sormadan ben cevabını vereyim. bak bakalım kim donanımdan anlıyo kim anlamıyo. birdaha da benimle ukala ukala konuşma. bu yazımdan sonra diyecek birşeyin kalır mı bilmem ama benim 2500+ işlemcimin seni o PAHALI işlemcine her halukarda basacağını anlamış olursun

İntel işlemcilerde bulunan Ale çıkışı (yani chip seçim ucu) 2 saykılda yapılması gereken bir işlemi 4 saykılda yapılmasına neden oluyor. bu nedenle intelin hızlı olması için saat hızının yüksek olması lazım. işte amd bu yüzden düşük mhz"le intelden daha yüksek performans gösterebiliyor. amd"nin mhz hızı daha yükseltmesine ihtiyacı yok. amd"nin dediğ gibi mhz herşey değildir...ale mimariside intelde 80"li senelerden bu güne hala vardır. aslında ale çıkışı intel için bir güçtür çünkü işlemcinin giriş ve çıkış portları aynı hatlarla sağlanmaktadır ama işin dez avantajı daha önce yazdığım gibi mesela işlemciye portları oku dediğimiz zaman işlemci çıkış bilgisini sabitlemek için latch"leri sabitler ve portları okumak için ale ucundan bilgi gönderir ve bu işlem 2saykıllık bir gecikme oluşturur ve buda daha fazla mhz hızı gerektiğini gösteriyor bize. işte bu yüzden mac"lerin motorola işlemcileri ve amd"ler daha düşük mhz"lerde daha hızlı olabiliyor...

AMD"nin saat hızları düşük ve dolayısıyla daha az döngüyle daha çok iş yapıyor. Intel ise hızı sürekli artırarak teknolojisini kasıyor ve fiyatını artırıyor. Ama rakamsal verilere bakacak olursak doğal olarak 200Mhz lik HT ve Dual DDR bir Intel işlemci 200Mhzlik dual DDR Athlon"dan hızlı çalışıyor sebebi RAM bant genişliği. Fiyat karşılaştırmasına gidersek AMD öne çıkıyor. Pek çok incelemede 42$ lık masum bir Duron 1600"ün 185$ lık P4 2.66"yla nasıl başa baş mücadele verdiği açıkça görülebilir. Diğer yandan artık daha az enerji tüketen (65W civarı) TBred, Thorton ve Barton çekirdekli AMD lerin daha az ısındıkları Intel"in amiral gemilerinin (P4C) harcadıkları %10 civarı fazla enerjinin ise ısı, destabilizasyon ve fazla enerji tüketimi (ve dolayısıyla PSU gereksinimi) olarak geri döndükleri de aşikarken, Fiyat/Performans oranları açısından AMD daha iyi bir seçim
    dolayısıyla Intel yüksek enerji ihtiyacı dolayısıyla daha çok ısınıyor
    kabut edin artık
    İntel amd karşısında sürünüyor...intel kuzey amerikada %90, avrupada %55 civarında satılıyor. Amerika kıtası sayesinde ayakta duruyor.Ayrıca eşit saat hızında amd çok daha iyi skorlar alıyor

bu yazdıklarımdan sonra halen daha inteli bana ovecek adam ya bi boktan anlamayan sırf "intel" yazısına bakan insandır, yada bilemiyorum bişiler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    ReaL_isT bunu yazdı:
    -----------------------------
    MaviOnlineTeaM sen Despotla baş edemezsin ben denedim ama başaramadım boşuna intel Amd tartışmasına girmeyin despot kazanıo :))

despot değil amd kazanıyor.....

nası kazandığı hakknıda bir yorumunuz varmı acaba??????

acaba sadece cenesinden mi kazanıyor yoksa amd ninde payı varmı...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    MaviOnlineTeaM bunu yazdı:
    Ben şuanda işlemci olarak 2500 + AMD kullanıyorum ama performansı beklediğim gibi değil bence sen intel işlemci al ama pentium olsun sana şöyle bir örnek vercem
    telefon kartı kopyalama cihazları var turkcell ve telsim aria yı bir karta yazıyorsun bu işlemi celeron 1800 box la 2500 + da yapmanın arasında tam 20 dk fark var celeron 1800 bile amd yi geçiyor amd öle dendiği kadar performans vermiyor ben bir fark hissedemiyorum...
    gülceksiniz belki önceki işlemcim celeron 700 dü valla tek farkı hızlı açılması makinanın ...

la havle velaaaaa...

yaw sen birtek işlemci ilemi çalışıtıryon makinanı????

board u var rami var power supplyı var bunlara hiç kaf yok!!!!

benim amd bozuk... adam ne boaru değiştirmiş ne rami değiştirmiş.. ne işlemciyi değiştrimiş.. direk diyorki amd boyuk.. ne diyim bilmiyomki????

alın intelinizi kardeşim.. bundan 2 aysora başınızı taşlara vuracaksınız iş işten geçmiş olacak .. gidin alın!!!!!

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    ReaL_isT bunu yazdı:
    bişiyi anlamadım
    niye AMD AthlonXP 2500+ box ?
    AMD " nin daha gelişmiş modelleri yokmu? yoksa 2500+ nın diyerlerinden bi farkımı var? yoksa param buna mı yetiyo? despot bunu bi cevaplarsan sevinirim

fiyat performasın en iyi işlemcide ondan..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    yahu adam daha hiç denememiş diyorki intelin ısınma dediğ yok???

kim dedi size ısınma derdi vardı die..

bakın olay palamino cekirdekli işlemcilerde ısnma derdi vardı.. fakat thougbird torton barton çekirdekli işlemcilerde artık ısınma die bişi yok.. tek kaleniz vadı onuda kaybettiniz.... amam adam hiç kullanmamışki amd yi.. birisi söylemiş zamaında amd ısınıyor die ohh!! devam ediyor..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cronos23
    cronos23's avatar
    Erkek
    yav arkadaşlar şimdi AMD çin programlamada bazen problem çıkarıyor diyorlar.bu konuda ne düşünüyorsunuz.ayrıca AMD işlemciler için ısınma sorunu varmı şu anda ben AMD ATHLON 2500 düşünüyom ne dersiniz bir sorun çıkar mı? ayrıca ileride hem linux hemde windows olaraka ikiye bölecem bilgisayarı.bunun için AMD anakartlar uygun mudur*

gözlerim uzakları arıyor gelecek olandan habersiz..........
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeSPoT
    DeSPoT's avatar
    Erkek
    cronos23 bunu yazdı:
    yav arkadaşlar şimdi AMD çin programlamada bazen problem çıkarıyor diyorlar.bu konuda ne düşünüyorsunuz.
    ---------------------------
    yazılanları baştan okursan bu soruna cevap bulacaksın.

----------------------------
    ayrıca AMD işlemciler için ısınma sorunu varmı şu anda ben AMD ATHLON 2500 düşünüyom ne dersiniz bir sorun çıkar mı?
    ----------------------------
    okuman yazman var herhalde. bi zahmet 3-4 cevap oncesini okursan, zahmet edersen cevabını alacaksın

ayrıca ileride hem linux hemde windows olaraka ikiye bölecem bilgisayarı.bunun için AMD anakartlar uygun mudur
    işletim sistemiyle anakartın ne alakası var ?? Allahın artık miller işlemciye diyecek bişi bulamıyo anakartlara mı çamr atıyo yoksa

ya admin şu konuyu kilitle okudukça sinirleniyorum. o kadar "intel amd den daha fazla isiniyor" diye yazı yazdık ispatladık halen insanlar tutupta amd daha faazla ısınıyoMUŞ diyo beni deli ediyo. adam hayatında amd kullanmamış masa başından yorum yapıyor. okuyun kardeşim. o kadar yazıyı bosuna yazmadım ogrenın diye yazdım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilkayuydu
    ilkayuydu's avatar
    Erkek
    CeZa_18_ senin yaptığın biigisayara 1500 dolar verirsen iyi bi kazık yersin söyliyim.bak arkadaşım benim sana önerim
    512 mb ddr400mhz pc 3200
    p4 2.8 533mhz(istersen 800 yani extramede alabilirsin arasında 70 dolar filan olması lazım)
    80 gb segate harddisk 7200rpm
    asustek p4p800s mainboard

sen hayallerimi süsleyen melektin ama şimdi beni bırakıp giden ineksin!!!! MR.VERCETTİİİ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilkayuydu
    ilkayuydu's avatar
    Erkek
    CeZa_18_ senin yaptığın biigisayara 1500 dolar verirsen iyi bi kazık yersin söyliyim.bak arkadaşım benim sana önerim
    512 mb ddr400mhz pc 3200
    p4 2.8 533mhz(istersen 800 yani extramede alabilirsin arasında 70 dolar filan olması lazım)
    80 gb segate harddisk 7200rpm
    asustek p4p800s mainboard
    asus 52x cdrom /Lg cdwriter
    107 t philps flat
    gigabyte ati radeon 9700pro 128 ddr
    işte bilgisayarın köpek gibi çalışacak!!ban güven sorun varsa i.tatlici@mynet.com adresine mail atabilirsin!!

sen hayallerimi süsleyen melektin ama şimdi beni bırakıp giden ineksin!!!! MR.VERCETTİİİ
Toplam Hit: 16300 Toplam Mesaj: 81