folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder En İyi Sıkıştırma Yapan Program ?

En İyi Sıkıştırma Yapan Program ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Metrobus demek isterdim ama durumlar malum. 

Suana kadar winrar ile 7zip iyiler.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

fiyat / performans bakımından : 7zip > winrar > uharc

sıkıştırma bakımından : kgb > uharc > 7zip > winrar

uharc : 7z ve winrar'dan iyi sıkıştırabilir ama 7z ile sıkıştırma konusunda pek bir fark yok. beklediğin süreye değmez.

kgb çok yavaş, çok sağlam bi bilgisayarın olsa bile öldürür makinayı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

fiyat / performans bakımından : 7zip > winrar > uharc

sıkıştırma bakımından : kgb > uharc > 7zip > winrar

uharc : 7z ve winrar'dan iyi sıkıştırabilir ama 7z ile sıkıştırma konusunda pek bir fark yok. beklediğin süreye değmez.

kgb çok yavaş, çok sağlam bi bilgisayarın olsa bile öldürür makinayı

Vay kimler gelmiş. :) Nörüyon ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    DNA-X bunu yazdı

bu işi winrardan iyi yapan program yok diye idda ediyorum kurduğun sürümün işletim sisteminle uyumlu olduğuna dikkat et bilgisayarın 64 bitse 64 bitlik versiyonu yükle..

Neye göre iddia ediyorsun. 64 bit işlem hızıyla alakalı sıkıştırma oranını etkilemez. Aynı dosyaları 7-zip, uharc ile winrar ile sıkıştırıp dosya boyutlarını karşılaştır ondan sonra iddia et.

Kgb ile uharc iyidir ama uzun sürüyor dosyayı zaman zaman açman gerekirse çok bekliyorsun. Uzun süreli arşivleme için iyiler. Ben 7-zip kullanıyorum genelde. Sıkıştırma oranı-hızı ortalama değerlerde.

Bu arada 7zip dosyaslarını winrar açıyor başka birine verdiğin zaman ek program yüklemeden açabilir.

DarkSkull tarafından 25/Nis/15 22:36 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

En iyi sıkıştırma programı değil en iyi sıkıştırma algoritması demek isteidn herhalde.

Şu anda en iyi perofrmans/sıkıştırma sunan algoritma çok çekirdekli işlemcilerde lzma2. Sözlük boyutunu arttırıp solid arşiv yaparsan boyut önemli ölçüde düşer.

Ben genelde büyük boyutlu oyunları indirip kurduktan sonra innosetup ile lzma2 algoritmasını kullanarak repack yapıyorum arşivlik.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

7-zip ten ötesi yok. Tasarımını siktir et aga zaten tasarıma ihtiyacı yok. Sağ tık çıkart, sağ tık arşivle.

Basit ve kolay.

Sıkıştırma oranları ve hızı winrar a göre daha iyi dediğin gibi.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

7z en iyisi, konsol desteği adam gibi olan bi tek 7z var gördüğüm kadarıyla (bide eski zip, arj falan var ama 7z kadar seçenek yok)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

kgb ile kotalı dönemde gta:sa indirirdik 1.47 mb miydi neydi :)

test 1 2
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    atakartal
    atakartal's avatar
    Erkek

Filmlerde bu tür sıkıştırmalar işe yaramıyor mu? Film arşivim için en iyi derecede winrarla sıkıştırmayı denedim boyutta azalma olmadı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    atakartal bunu yazdı

Filmlerde bu tür sıkıştırmalar işe yaramıyor mu? Film arşivim için en iyi derecede winrarla sıkıştırmayı denedim boyutta azalma olmadı.

resim dosyaları zaten sıkıştırılmış oldugundan yani raw diye tabir ettiğimiz ham dosya olmadıgından daha da sıkıştıramazsın convert etmeden.

mp4 flv mp3 ogg vb. hepsi sıkıştırma formatıdır , ancak oyun program vb. şeylerde 2 türlü sıkıştırma olyor 

1. ses ve hd videoları oyundan söküyorlar 

2. sıkıştırmaya açık olan dosyalarını sıkıştırıyorlar.

film ses zaten sıkıştırılmış dosya kısaca.

Toplam Hit: 2775 Toplam Mesaj: 26