folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder En İyi Yatırım Hangisi Sizce

En İyi Yatırım Hangisi Sizce

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

tbtmad bunu yazdı:
    -----------------------------
    3-5 kuruişa n fon ne faiz olur euro dolarıda bozdur cart curt büyük bi karın olmaz + zarar ihtimalin var :) bence sağlıgın yerindeyken agız tadıyla ye sen o aprayı bana dua edeceksin:)

yiyeceğimizi zaten yiyiyoruz yani 

ama bugünün yarınıda var yarınıda düşünceksin işsiz kalma durumları filan neyse gün gelir dediklerimi anlarsın :)

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

türk telekom halka arz edildi onların hisselerinden alsaydın. fondan anlamam diyorsan internet elinin altında ne güne duruyor. araştır biraz. bende anlamam gerçi :) ama bazı arkadaşların dediği gibi altın işi zarar getirmiyor. düşünün bi ülkede savaş olsa parası düşse bile altın herzaman değerlidir..

benimde 120 YTL. bi param var nasıl değerlendirsem diye düşünüyorum :D

///______________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebulmadi
    ebulmadi's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı:

tamam mal varlığımı dökeyim madem öle  :) çok merak edilmiş sölim 1-3 bin ytl arası bişi :) yani dediğim gibi pek bişi değil şimdilik zaten bankada ama öle faiz filan değil fon işinden hiç anlamam yani böle ne oluyor nasıl oluyor yok a tipi fon var yok b tipi bunları duydum :S başkada anlamam

sonra qin in dediği gibi demir fiyatı manyak arttı 2700 civarıymış qin duyduğuma göre en son bizimkiler bu fiyata 300 lük u almışlar :) neyse boşverin bu kısmı

narkoz seninkide iyi fikir benim hesaba yatır :)

emirreis hocam afiyet olsun ama dayının hakkını yeme adam yemedi pişirdi karnımızı doyurdu hakkı ödenmez

neyse hala soruyorum ne yapmalı fonlar hakkında tam bilgi istiyorum :)

Hacı bilmiyorum paran hangi bankada ama ben dediğim gibi YapiKredi ye hesap açtırdım otomatik fon yaptırdım.B tipi likit fon.Bankacılar iii biliyo.Hesap cüzdanı verdiler ve bankamatik çıkardılar.Bankamatikten 10YTL bile yatırsam kendisi otomatik fona çeviriyo.Senin hiç bişi yapmana gerek kalmıyo.Hem internet bankacılığından takip edebiliyorum bakiyeyi hem de bankamatikten.Şöyle bir güzelliğide var mesela paran kalmadı içinde paralar fon yapıldıya fonu bozmana gerek kalmadan kredi kartı gibi çektirebiliyorsun harcama yapabiliyorsun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

benimki şu anda oyak bankda ya bu şey işini anlamadım ki şimdi b tipi fon alınca fonu bozdurmanmı gerekiyor paranı alman için bu uzun işmi mesela acil para lazım olunca tak bankamatiği çek hemen ama onda öle bişi olamayacak sanırım püff iyice kafa karıştı

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebulmadi
    ebulmadi's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı:

benimki şu anda oyak bankda ya bu şey işini anlamadım ki şimdi b tipi fon alınca fonu bozdurmanmı gerekiyor paranı alman için bu uzun işmi mesela acil para lazım olunca tak bankamatiği çek hemen ama onda öle bişi olamayacak sanırım püff iyice kafa karıştı

kardeş benim dediğimde fonu bozmana gerek kalmıyo sen bankamatiğe 20 ytl ver diyorsun o fon bozma işlemini arka planda kendisi yapıyor.sen normal para çeker gibi çekiyorsun hiçbirşey yapmana gerek kalmıyor.Hesabı açtırırken yada fona çevirtirken bankada benim yatırdığım parayı kendisi otomatik fona çevirsin istiyorum de onlar yaparlar zaten.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı:

tamam mal varlığımı dökeyim madem öle  :) çok merak edilmiş sölim 1-3 bin ytl arası bişi :) yani dediğim gibi pek bişi değil şimdilik zaten bankada ama öle faiz filan değil fon işinden hiç anlamam yani böle ne oluyor nasıl oluyor yok a tipi fon var yok b tipi bunları duydum :S başkada anlamam

sonra qin in dediği gibi demir fiyatı manyak arttı 2700 civarıymış qin duyduğuma göre en son bizimkiler bu fiyata 300 lük u almışlar :) neyse boşverin bu kısmı

narkoz seninkide iyi fikir benim hesaba yatır :)

emirreis hocam afiyet olsun ama dayının hakkını yeme adam yemedi pişirdi karnımızı doyurdu hakkı ödenmez

neyse hala soruyorum ne yapmalı fonlar hakkında tam bilgi istiyorum :)

babacan git iş bankasına işbank hesabı aç tmm mı sonra paranın hepsini kooy içine :)

birde interaktif bankacılık olayını aktif hale getir.

sonrasını izle babacan (zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış ya bizimkide o hesap oldu valla :) )

resimli olaraktan anladım. takıldıgın yer olursa hesap numaramı vereyim :)

iageshacke koymayı denedim olmadı rarladım bende içinde resimli olaraktan sana anlattım kardeşim :)

http://rapidshare.com/files/115726247/narkozMRT_paralar__305_m_benim.rar.html

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    EN İYİ YATIRIM ALTINDIR . ALTIN  = PARA DEMEKTİR ALTIN AL HİÇ BOZDURMA ÇEYREK ÇEYREK AL KOY Bİ KENERA PARANIN DEĞERİNİ ALTIN BELİRLER

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayteach
    ayteach's avatar
    Erkek
    aga en iyisi altındır her zaman.ben öyle yapıyorum gram gram alıyorum kuyumcuda hesabım var elime gectikce alıyorum kalıyo :)

Bir Serseriyi Öldürecek Yine Serseri Kurşundur...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevenyourdesires
    sevenyourdesires's avatar
    Erkek

Her yatırım aslında bir risktir. Para kaybetme ihtimalinin olmadığı bir yatırım şekli yoktur.

Bu piyasalarda para kazanmak neyi ne zaman alacağını bilmekten geçer.

Mesela tarihi zirvelerine yakın olan emtia(hammadde demir, çelik vs. ) alırsan, şişmiş olan fiyatlar patladığı zaman zarar etme ihtimalin çok yüksektir.

Amacın herşeyi ucuz fiyattan alıp pahalılaştığında satmak olmalı.

Altının onsu 1000 $ iken en son baktığımda 810~$ cıvarındaydı. Bu demektir ki altının balonu biraz inmiş. Ama geçen yıl 350$ olduğunu varsayarsak uzak dur arkadaşım yedirmezler.

Altında bundan sonraki tüm hareketleri döviz/ytl değeri belirler. Dünyada altına çevrilebilen tek para birimi dolardır dolayısıyla ülkemizdeki altın fiyatı da dolar üzerinden hesaplanır.

Şimdi başa dönelim. Bizim yapmamız gereken şey ucuz şeyleri almak değil mi ? Türkiye'de şu anda ne var ? Ucuz ve bol döviz. Sen uzun vadede bu işten karlı çıkacak bir yatırım arıyorsan döviz almalısın.

Peki neden dolar alacaksın ? Eur/$ paritesine bak geçen yıl 1.35 iken şu an 1.5580. Demekki şu anda yatırım yapman gereken para birimi dolardır.

Şimdi başka arkadaşlar çıkacaklar doların daha da değer kaybetmeyeceğini nereden biliyorsun. Ben bunu açıklamaya kalksam butun günümü bilgisayar başında geçimek zorunda kalırım, ama kısaca özetleyeyim dünyada amerika haricinde japonya çin gibi ülkelerde trilyonlarca döviz rezervi var. Bu rezervlerin değeri doların değeriyle doğru orantılıdır. Dolardaki %10 luk düşüş bu ülkelerin kasasındaki paranın doğrudan düşüşü demektir daha fazlasına kolay kolay izin vermezler ayrıca avrupa son yaşanan mortgage krizinden daha tam anlamıyla etkilenmedi amerika düzelirken avrupa daha kötü durumda olacak, diğer bir nedense avrupa bu parite ile yola devam edemez ihracatta çok zorlanır mutlaka kendi para birimlerine bir ayarlama yapmaları gerekli. 

Borsa işini bilenler için her zaman para kazanabileceğin güzel bir yatırım aracıdır. Ancak borsayla ilgileniyorsan gündelik yaşamın olmamalı tüm seansları bilgisayar başında işlem hacimleriyle takip etmelisin. En yüksek potansiyeli olan hisseler küçük yatırımcıların silkelendiği tahtanın tamamen patronun eline geçtiği hisselerdir. Bunları ara bul, en düşük seviyede kademe değişikliği olmadan yüksek hacim gördüğün zaman al ertesi gün %15 %20 lik getiriler elde edebilirsin ama tüm paranı kaybetme ihtimalin bile vardır, çünkü her zaman patronlar spekülasyon yapmazlar batışta olan şirketlerinin hisselerini de satıyor olabilirler bkz. brova yapı. bu çelişkiyi güzel açıklar.

Dip Not: Döviz almak iyi bir yatırım değildir aslında, benim bir bankada döviz yatırımıyla ilgilenen tanıdıgım var fakat kendi tarifine göre hayatında hiç dövizi olmamış. Döviz faizi her zaman ytl faizinden düşük kalır, uzun vadede değer değişimlerini inceleyerek hesaplarsanız her zaman ytl faizi daha karlıdır. Dövizi sadece tam anlamıyla ne zaman alıp satacağını bilen insanlar almalı ama ben sana almanın 1 yıl içerisinde sana faiz gelirinden çok daha fazlasını getireceğini düşünüyorum. Hatta tam yazdıgım bu günün haftasında dövizde çok büyük bir keriz silkeleme operasyonu var. Dolar 1.22 ama görebileceği dip 1.18 dir ki bu bu imkansız geliyor bana. Senin yapmak gereken şey ucuz olan şeyi alıp paranı riske atmamandır. Yoksa elindeki 3-5 kuruşta erir. 

Ayrıca bende döviz tutmuyorum, borsadaki ayı rallisinden elimden geldiğince faydalanmaya çalışıyorum. Umarım krize malda yakalanmam, şansınız bol olsun. 

Arkadaşlar bunlar kısa mevzular değil yukarıyı okudukça aslında hiçbir şey açıklamıyor. Türkiyenin diğer gelişmekte olan piyasalardan ayrıştığını ve risk priminin çok yüksek olmasını da ekleyeyim keşke vaktim olsa size daha birsürü şey anlatsam hadi kalın sağlıcakla

steel slaughter
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    demir işi çok enteresandır çinin dünya piyasasındaki demiri bi anda çekmesi ile birlikte fiyatlar hatrı sayılır derecede arttı dorudur ve hakikaten böle şeleri salam yerden tiyosunu aldınmı değerlendirmen gereli D: ayrıca faiz konusunda aldığın 2 kuruş paraya yükümlülük altına girmek bana pek karlı bir yatırım gibi gelmiyor fon konusunu da takip etmek gerekiyor aksiyonlu iş eğer uzun vadede kalsın dersen altın derim ha nolur altından sıkılır dolara çevirirsin bi yandan fon alırsın belki borsayı o aralar takip eders ondan sona birazda borsa takılırsın 3bin ytl borsaya başlamak için ideal ama benim tercihim altın yolunda bu arada kendi teşisimdir olursa burda yazdıydım derim fabrikaların bir çoğu iflas ediyor ve yabancılar yatırım konusunda temkinli zaten esnafta kan alıyor ilk bakışta genel bişe gibi ama piyasadaki rüzgar doların bir kıvılcım beklediği yönünde gibi benzinde öyle diyor ama ben bilmem sayın bakanım bilir :D

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 7058 Toplam Mesaj: 57