Erasmus (Staj)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar anadolu üniversitesi biyoloji 3. sınıf öğrencisiyim bu sene erasmus staja başvurup kabul edilirsem yazın gitmeyi düşünüyorum. Daha önce bu olayda bulunan bir bilgisi olan yada benimle birlikte gelmek isteyen var mı :)

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yok mu üniversite öğrencisi ya :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

2. sınıf inşaatçıyım. bende giriyorum hocam bu sene erasmus içn sınava.

üniverstenin erasmusla ilgili sayfasında aradığın hemen hemen her soruya cevap bulabiliyosun. en azından bizim ünide öyle.

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca staj için mi yoksa eğitim için mi gidiyorsun ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Neyse ben size detaylı bilgileri daha sonra burdan duyuracam unutmayın arkadaşlar bu öğrenim değil staj erasmusudur.

+Maaşı AB vercek

+Gidiş dönüş biletin %75i AB veriyor

-Siz Şirket bulmak zorundasınız (üniversite yardımcı oluyor)

katılmak isteyn olursa beklerim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:
    -----------------------------

Neyse ben size detaylı bilgileri daha sonra burdan duyuracam unutmayın arkadaşlar bu öğrenim değil staj erasmusudur.

+Maaşı AB vercek

+Gidiş dönüş biletin %75i AB veriyor

-Siz Şirket bulmak zorundasınız (üniversite yardımcı oluyor)

katılmak isteyn olursa beklerim

ben eğitim için gidicektim ama az once kanıma girdin :D

bilmiyorum eğitimden sorun cıkmazsa sonraki seneye staj içinde düşünebilirim..

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

hocam evvela, ortalaman 2.0 ın üstünde olacak diye biliyorum normal erasmus için eminimde staj içinde öyle diye biliyorum.

şirketini kendin buluyorsun, şirketten gelecek onay mektubunu okuluna veriyorsun kabul ediliyorsun vs. Eğer okulun erasmus stajı için ayrılan kontenjanı doludysa , misal kontenjan 10 kişiyken 15 kişi başvurursa , sıralamaya sokup eleme yöntemine gidiyorlar. Bu eleme yöntemi okuldan okula değişir, kimisinde not ortalaması, kimisinde ing. notlarında katılır, kimisinde mülakat yapılır, kimisindede sınava sokulur öğrenci.

AB öğrenciye, gittiği ülkelere göre para verir, hibe adı altında , ülkeleri 4 sınıfa ayırırlar I-II-III-IV şeklinde. O ülkelerin pahalılıklarına göre verilen hibe miktarı artar.. Örneğin polonya için 300küsür euro verirken İrlanda için 980 euro verilir. Normal Erasmusta, gittğin okulda başarısız olursan bu hibeleri geri alırlar, stajda nasıl bu kural onu bilmiyorum ama muhtemelen stajdan kalırsan paraları geri alırlar bu seferde :)

Birde bulduğun o şirketler bazen telefon mülakatı isteyebilir, seni verdiğin numaradan arayıp senin hakkında CV in hakkında felan sorular sorabilirler, bununda asıl amacı sanırsam İngilizce seviyeni ölçmektir.

aklıma şimdilik başka bişey gelmiyor.. Sorun varsa sorabilrisn biliyorsam yanıtlarım.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtz
    mtz's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:

yok mu üniversite öğrencisi ya :|

Karakule, bu acele nedir, konuyu acmissin daha yarim saat gecmis hemen panik yapiyorsun. Merak etme, bir bilen varsa cevap verir. 

Neyse erasmusla calisan bir kac kisi taniyorum. Kendi basima kalirim, kucuk seyleri dert etmem diyorsan guzel bir tecrube olur. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaCiNGeR
    RaCiNGeR's avatar
    Erkek

arkadasım erasmus programı dönem içinde yolluyor. staj denmez. TR de alman gereken derslerle içeriği uyuşan dersleri orda alıosun (nereye gönderiyorsa sizin bölüm ). yani yazın filan gidemezsin.

2.00 üstünde Gano , Erasmus dil sınavı (üni kendi yapıyor) 50 üstü ve mülakat değerlendirmeleri neticesinde gönderilmek için seçiliyorsun.

dostum , orduya katılma kararı aldım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

RaCiNGeR bunu yazdı:

arkadasım erasmus programı dönem içinde yolluyor. staj denmez. TR de alman gereken derslerle içeriği uyuşan dersleri orda alıosun (nereye gönderiyorsa sizin bölüm ). yani yazın filan gidemezsin.

2.00 üstünde Gano , Erasmus dil sınavı (üni kendi yapıyor) 50 üstü ve mülakat değerlendirmeleri neticesinde gönderilmek için seçiliyorsun.

hocam hem eksik biliyon hem adamı azarlıyon :)

yaz ayları içinde 3 aylık stajlar var Leonardo programı Erasmus vs aracılığya gidiyosun,sene içinde 1 dönemlik veya 1 senelik olarak programlar var, birde yazın 3 aylık staj hareketliliği var :)

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaCiNGeR
    RaCiNGeR's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:
    ----------------------------
    hocam hem eksik biliyon hem adamı azarlıyon :)

yaz ayları içinde 3 aylık stajlar var Leonardo programı Erasmus vs aracılığya gidiyosun,sene içinde 1 dönemlik veya 1 senelik olarak programlar var, birde yazın 3 aylık staj hareketliliği var :)

demek ki ben mezun olduktan sonra işler değişmiş imkanlar genişlemiş. 3 sene önce yazın gitmek gibi bir durum sözkonusu değildi. hatta şimdilerde duydum bir de Farabi varmış asya ülkelerine gönderen

ayrıca da azarlamadım est. hadsiz miyim o kadar :)

dostum , orduya katılma kararı aldım.
Toplam Hit: 2216 Toplam Mesaj: 14