folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Erkeklerde Küpe

Erkeklerde Küpe

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BBS
    BBS's avatar
    Erkek
    xtlan bunu yazdı:
    -----------------------------

konu kupeydi simdi sac seklimi oldu kahve agzi ile yazmassan iyi olur bu arada :)  kupenin Turk boylarinda yeri vardir. sen bu degerine sahip cikamayip amerikanlara kaptirdiysan, kendi tarihini kulturunu kulakdan dolma biliyorsan bu tabiki senin sucun degil...su zamanda kupe takanlarin % kaci bunu hangi amacla takiyor orasi mechul ama yinede Turk kulturunde yeri olan bir olguyu, yok bu amerikan icadidir yok misirli islam alimleri boyle demis diye komple kestirip atmak pek saglikli bir sey degil.asil kultur erozyonu budur. aynen kurt motifini belli kesimlerin tekeline vermemiz gibi bizden olan herseye sahip cikmak lazim..

alkış dostumm ;))

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

Babam herzaman şunu soylerdi. ''Annen gibi küpe takcağına baban gibi sakal bırak ''  Delikanlı adam küpe takmaz.bundan 30 yıl once küpe takan yoktu.ama farklı şekillerde yozlaşmışlardı.Saçlarını uzatıyorlardı neymiş o zamannın modasıymış.Modaya uydunda ne oldu.Açlık bitti mi? işsizlik azaldı mı?.. O yıllarda saçını uzatıp kızlarla fink atanlar şimdileri çocuğunu evlendirecek parayı bulamıyolar.Çalışmadıklarına pişmanlar ama iş işden geçmiş bi kere..

Bu arada ben kahve azıyla konuşurum.Çünkü hambuger cocuğu değil anadolu cocuğum... 

Long Live Turkey..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:

Babam herzaman şunu soylerdi. ''Annen gibi küpe takcağına baban gibi sakal bırak ''  Delikanlı adam küpe takmaz.bundan 30 yıl once küpe takan yoktu.ama farklı şekillerde yozlaşmışlardı.Saçlarını uzatıyorlardı neymiş o zamannın modasıymış.Modaya uydunda ne oldu.Açlık bitti mi? işsizlik azaldı mı?.. O yıllarda saçını uzatıp kızlarla fink atanlar şimdileri çocuğunu evlendirecek parayı bulamıyolar.Çalışmadıklarına pişmanlar ama iş işden geçmiş bi kere..

Bu arada ben kahve azıyla konuşurum.Çünkü hambuger cocuğu değil anadolu cocuğum... 

sana katılıorum dostum sonuna kadar haklısın bende senin düşündüğün gibi düşünüourm ve şimdiden çalışmaya başladım

İmzaya Gerek Yok Adım Yeter..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BBS
    BBS's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:

delikanlılık anlayışın ne hoja senin bana bi delikanlılıgın açıklamasını yapsana delikanlılık küpeylemi oluyo? en büyük delikanlılk efendilik deilmidir? delikanlı aadam küpe takmaz ne demektir ya bu bi tercih meselesidir sen karşı olabilirsin küpeye ve küpe taknlara ama saygı duymak zorundasın eger insansan.. bu konu hakkında görüşleriini belirtebilrsi saygı duyuyorum ama delikanlı adam küpe takmaz diyemezsin o  zaman ben sorgularım senin ne kdar delikanlı oldugunu. sen çevrenden büyüklerinden yetişme tarzından bu şekilde görmüşsün ama sınırlar herzaman seni içeride utarar başkalırını deil biraz daha moruk birzazda geniş düşünmen lazm tabi buda zamanla neyse daha fazla daha fazla anlayış için yatmadan dua et herzaman hadi bakalım delikanlı selametle...

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:

Babam herzaman şunu soylerdi. ''Annen gibi küpe takcağına baban gibi sakal bırak '' Delikanlı adam küpe takmaz.bundan 30 yıl once küpe takan yoktu.ama farklı şekillerde yozlaşmışlardı.Saçlarını uzatıyorlardı neymiş o zamannın modasıymış.Modaya uydunda ne oldu.Açlık bitti mi? işsizlik azaldı mı?.. O yıllarda saçını uzatıp kızlarla fink atanlar şimdileri çocuğunu evlendirecek parayı bulamıyolar.Çalışmadıklarına pişmanlar ama iş işden geçmiş bi kere..

Anadolu çocuğu(!) senin dediğin gibi "küpeli" ya da "saçı uzun" adam hem iş ortamında kaslarını, akıl ve bilgi gerektiren yerde de beyinin çalıştaramaz mı? Engel midir bi insanın kendini geliştirmesine saç ya da küpe.. Allah aşkına burda delikanlılık oyunu oynayacağına iki dakika kafanı çalıştır. Neymiş çocuklarını evlendirecek parayı bulamıyorlarmış, sen ne halt ettin bugüne kadar ki küpe takan, saç uzatan vb için böyle genelleme yapabiliyorsun. Millete akıl vermeden önce, nasıl konuşulur, saygı nedir, insan gibi insan nasıl olunur bunları öğren gel.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek
    pesimist_98 bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

sana katılıorum dostum sonuna kadar haklısın bende senin düşündüğün gibi düşünüourm ve şimdiden çalışmaya başladım

pardon yaa kusura bakmayın ben bu msj ı başka konuya atıcaktım :S

bende küpe takıorum bu arada hemde 6 gün oldu :D ama kulağım iltihat kapmış :S

İmzaya Gerek Yok Adım Yeter..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chaoser
    Chaoser's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:

Babam herzaman şunu soylerdi. ''Annen gibi küpe takcağına baban gibi sakal bırak '' Delikanlı adam küpe takmaz.bundan 30 yıl once küpe takan yoktu.ama farklı şekillerde yozlaşmışlardı.Saçlarını uzatıyorlardı neymiş o zamannın modasıymış.Modaya uydunda ne oldu.Açlık bitti mi? işsizlik azaldı mı?.. O yıllarda saçını uzatıp kızlarla fink atanlar şimdileri çocuğunu evlendirecek parayı bulamıyolar.Çalışmadıklarına pişmanlar ama iş işden geçmiş bi kere..

Tam bir bağnazlık örneği ya şu örnekleri vermek çok saçma geliyor ama anca bu tarz örneklerle tatmin olanlardansın ayrıca saça takmışsın peygamber efendimizde saçlarını uzatmıştır odamı yozlaşmış saçmalayıp durmayın ya 

dünyada en güzel 3 şey vardır; et yemek, ete binmek, etin içine et koymak.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Vallah yakışırmı yakışmazmı bilmiyom ama CLK-J35'e yakışır:D:D Kendi telefonunda göstermişti hakikattende yakışır:D

Not:Tabi değişiyor mesela bana yakışmaz:d

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Yakı$an takmalı yakı$mayan takmamalı takan a da aa ibne salak die dalga geçmekte öküzlüğün önde gidenidir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:

bi insan saçını uzattıgı için çalışamaz zaten...bi insan küpe takarsa elinden hiç bi iş gelmez...sen annen gibi küpe takacagına baban gibi sakal bırak belki senin gibi bi kaç tanesine rastlarsın aa bu sakallı kesin delikanlı derler :D unutma ama bunu demeleri için senin kafadan olmaları lazım ;)

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 6866 Toplam Mesaj: 52