folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Esir Askerler Konuştu..

Esir Askerler Konuştu..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hitbaytar bunu yazdı:
    -----------------------------
    valla kimse kusura bakmasın bu esir alma işi kafama yatmıo hiç, bu pkk eylemlerine başladığından beri ne zaman asker esir aldıki şimdi alıyo?? benim bildiğim esir almaz fırsatı varsa direk sıkar siktirip gider, bunlar sanki öbür taraftanmış gibi geliyo....

şimdi şöyle bir durum var. Aslına bakarsan bende biraz şüpheleniyorum ama, murat karayılan açıklma yapmış falan filan diye bir dedikodu var ortada.

Bu murat karayıan denilen şahsiyetsiz ne kadar şerefsiz bir insanda olsa kendi söylemiyle silahlı eyleme pek sıcak bakmayan birisi. Asıl silahlı eylem 

taraftarı olan terbiyesiz adam suriyeli olan bir yönetici var o. ismi aklıma gelmiyor. Eğer ki bu 8 asker murat karayılan şahsiyetsizinin grubu tarafından tutuluyorsa 

esir alınmaları, sağ bırakılmaları salıverilmeleri mümkündür.  

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oktaysecurity
    oktaysecurity's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

hitbaytar bunu yazdı:
    valla kimse kusura bakmasın bu esir alma işi kafama yatmıo hiç, bu pkk eylemlerine başladığından beri ne zaman asker esir aldıki şimdi alıyo?? benim bildiğim esir almaz fırsatı varsa direk sıkar siktirip gider, bunlar sanki öbür taraftanmış gibi geliyo....

şimdi şöyle bir durum var. Aslına bakarsan bende biraz şüpheleniyorum ama, murat karayılan açıklma yapmış falan filan diye bir dedikodu var ortada.

Bu murat karayıan denilen şahsiyetsiz ne kadar şerefsiz bir insanda olsa kendi söylemiyle silahlı eyleme pek sıcak bakmayan birisi. Asıl silahlı eylem 

taraftarı olan terbiyesiz adam suriyeli olan bir yönetici var o. ismi aklıma gelmiyor. Eğer ki bu 8 asker murat karayılan şahsiyetsizinin grubu tarafından tutuluyorsa 

--------------------------

askerlerimiz orada kral gibi yaşıyor. gazeteci olarak eminim. murat karayılan ın admaları tarafından kaçırılan askerler bunlar. TugrulBaba ya katılıyorum. Silahlı eylemler suriye kökenli bir yönetici tarafından yapılıyor

Sade Üye
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

hitbaytar bunu yazdı:

aga şimdi şüphelenmemin sebepleri 1 tane de değilki.

genelkurmay 150-200 kişilik bi grup pusuya düşürüldü diyo, yaralı bi askerin söylediği "50 kişiydik." ayrıca yine ilk başta 17 diye açıklanan şehit sayısı 12 ye düşüyo, bu yaralı askerin röportajını okudum adam; bizimkiler bu pkklıların geleceğini 2 gün önceden biliyodu ama hiç bi önlem almadılar diyo, çatışma oluyo pkklılar gittikten 4 saat sonra helikopterler yaralı ve şehitleri almaya geliyolar ve şöyle bişey var bu pkklılar la karşılıklı çatışıyoruz demi pekiii bunların bizim askerleri esir almaları için bizim tarafa geçmesi lazım ama böyle bişey olmuyo zaten geçseler yaralıda bırakmazlar onlarada sıkarlar demekki bunlar karşı tarafa geçti, tabi bu benim düşüncem...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek

bence olay şudur askerlermize laf etmeyin hemen...
    müslümanlıktada böyledir zaten din hocasıyla konuşmuştuk bu konuyu... hocam dedim kafama silah dayadılar, müslümanım dersem öldürecekler, müslüman değilim dersem öldürmeyecekler ben burda hangisini yapmalıyım dedim.
    oda bi ayetten örnek göstermişti; ölmemen gerekiyor önemli olan içinde olandır yaşaman gerekiyor söyleyip hemen tövbe edersin dedi.
    aynı durum bu askerlerimiz içinde geçerli bence ya ölücekler ya yaşıyacaklar ellerini kaldırıp bu oclara bu piçlere teslim olmuş olabilirler... bence ya bebeği vardır yeni doğmuş ya nişanlısı vardır ya bakması gereken ailesi...
    ortada psikolojik savaşta dönüyor, o.clarının yanındaki askerlerimiz, bizim bayrakları alıp sokakları döküldüğümüzden, pkk nın neler yaptığından haberdar bile değildir. pkk(o.çları) istediği bilgiyi veriyodur onlara istemediğini vermiyodur.
    ben olsam onların eline düşeceğime intihar ederdim veya orda bi silah kapardım saldırırdım üstlerine düşünmeden çünkü 17 yaşındayım daha büyük sorumluluklar taşımıyorum.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    Cradle-Of-Filth bunu yazdı:

bence olay şudur askerlermize laf etmeyin hemen...
    müslümanlıktada böyledir zaten din hocasıyla konuşmuştuk bu konuyu... hocam dedim kafama silah dayadılar, müslümanım dersem öldürecekler, müslüman değilim dersem öldürmeyecekler ben burda hangisini yapmalıyım dedim.
    oda bi ayetten örnek göstermişti; ölmemen gerekiyor önemli olan içinde olandır yaşaman gerekiyor söyleyip hemen tövbe edersin dedi.
    aynı durum bu askerlerimiz içinde geçerli bence ya ölücekler ya yaşıyacaklar ellerini kaldırıp bu oclara bu piçlere teslim olmuş olabilirler... bence ya bebeği vardır yeni doğmuş ya nişanlısı vardır ya bakması gereken ailesi...
    ortada psikolojik savaşta dönüyor, o.clarının yanındaki askerlerimiz, bizim bayrakları alıp sokakları döküldüğümüzden, pkk nın neler yaptığından haberdar bile değildir. pkk(o.çları) istediği bilgiyi veriyodur onlara istemediğini vermiyodur.
    ben olsam onların eline düşeceğime intihar ederdim veya orda bi silah kapardım saldırırdım üstlerine düşünmeden çünkü 17 yaşındayım daha büyük sorumluluklar taşımıyorum.

yaw laf atan kim ihtimalleri konuşuyoruz sanki olmayacak işmi , askerlerin içinde hiç mi hain yok...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

valla baytarım netice itibariyle komplo teorisi olmaktan ileriye gitmez hadise. Günahı boynuna o gençler ya düşündüğümüz gibi değilse?

Her şey gün yüzüne elbette çıkacaktır. Sabret. 

Dediğin şeye gelecek olursak türkiye elini bazı hadiseler yüzünden taşın altına sokuyor bir takım riskler alıyor. Ama sağlam ilerleme kaydettiği kanaatindeyim. 

Eğer son günlerde neti bırakıp tv lerde çıkan stratejistleri bakanları felan dinlemişseniz dediğimi anlamışsınızdır. 

Tr nin hesabı çok büyük emin olun siyasi anlamda hem ırakı hem amerikayı hemde dünyanın geri kalan alakasız olupta konuya ahkam kesen ülkelerini köşeye kıstırdı.

Eğer her fırsatta hükümeti eleştiren arkadaşlarım kaldırıp kafalarını satır aralarını okumaya çabalarlarsa gerçeği göreceklerdir.  Tr çok aşama kaydetti.

Şu anda bütün kozları topladı elini açmak için gün sayıyor. Görün bakın.  

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oktaysecurity
    oktaysecurity's avatar
    Erkek
    yaw TugrulBaba sen bi yere mesaj yazma. sen yazınca ekranın şavtı kayıyor bende :D valla bak kocaman yer kaplıyorsun. yazıların yarısını sağa kaydırmayla okuyabilirim :D

Sade Üye
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

1-sipere kadar girselerdi bütün yaralıları da öldürürlerdi,

2.si askerlerle ilgili kurşun bittiyse süngü de mi yoktu. tabi eğer o duruma geldilerse, niye teslim oldular? ve niye o bayrağın altında fotoğraf çektirdiler.

tabi o durumu düşünmemiz, kendimizi onların yerine koymamız çok zor. ama sekizinin birden teslim olması, fotoğraflardaki görüntülerinin iyi olması, ve.

hükümetin bu konu hakkında bişey söylememesi   düşünülür, tartışılır.

///______________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

valla baytarım netice itibariyle komplo teorisi olmaktan ileriye gitmez hadise. Günahı boynuna o gençler ya düşündüğümüz gibi değilse?

Her şey gün yüzüne elbette çıkacaktır. Sabret. 

Dediğin şeye gelecek olursak türkiye elini bazı hadiseler yüzünden taşın altına sokuyor bir takım riskler alıyor. Ama sağlam ilerleme kaydettiği kanaatindeyim. 

Eğer son günlerde neti bırakıp tv lerde çıkan stratejistleri bakanları felan dinlemişseniz dediğimi anlamışsınızdır. 

Tr nin hesabı çok büyük emin olun siyasi anlamda hem ırakı hem amerikayı hemde dünyanın geri kalan alakasız olupta konuya ahkam kesen ülkelerini köşeye kıstırdı.

Eğer her fırsatta hükümeti eleştiren arkadaşlarım kaldırıp kafalarını satır aralarını okumaya çabalarlarsa gerçeği göreceklerdir.  Tr çok aşama kaydetti.

Şu anda bütün kozları topladı elini açmak için gün sayıyor. Görün bakın.  

inşallah dediğin gibidir be abi, kalbim senin dediğini diyo aklım biraz sivrilik yapıyo :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek

Gecen okudugum yazıda yine tbt de pkklıların teslim ol cagırısına sen bir türk askerinin teslim oldugunu gordunmu demiş şimdi ttm o da insan sonucta olum acı veren bisi teslim olabilir ama cekilen fotolarda gulumseyen askerler ve cogunun kutugu dogu aklıma gelmiyor değil teslim ol cagırısına arkadası sen bir turk askerinin teslim oldugunu gordunmu derken acaba onlar ne dusunmus yine bir baskında pkkl ılar otobusleri durduruyor ve askerleri sıraya geciyor ordan birisi hmn ben kurdum diyor ben sizdenim fln filan ne kadar sağlıklı olursanız olun mutlaka kasadakı domateslerden bazıları çürüktür onemlı olan bunun oranıdır ayrıca dediklerine gore

destek gelmedi yapacak başka bişeyimiz yoktu birçok rütbeli ve rütbesiz arkadaşlarımızın orada öldüklerini gördük

200 kısılık bir pkk tuzagının ortasında gece karanlıkta pusuya dusmusken ve buyuk ihtimalle carpısırken ve dagın basındaysan destek gelmesini bekleyemessin dogal olarak arkadasların dusebilir umarım mermileri bitmistir de teslim olmuslardır nişanlısına geri gelcem diyen fotoraflarda gulumseyen anormal kacmıyor değil bana ayrıca kabızdanda ishal yapmayın elbette aramızdan bole curukler cıkacaktır nasıl kurtulus savasında muharebeden once ordunun yarısı askerden kacıyorsa

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
Toplam Hit: 5135 Toplam Mesaj: 39