folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Eskilerde Boy Ve Yaş

Eskilerde Boy Ve Yaş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar, şu bilinen ilk insanların fosilleri 1m küsürmüş, dini bakımdan ilk insanların çok uzun olduğu söylenir

bilimsel olarak uzamışız, dinen kısalmışız.Ama eski zamanlarda dinazorların büyük dev yaratıkların olduğuda bir gerçek, o zamanlada insanlarında çok uzun olması mantıklı geliyor.Ayrıca bakınız "dev insan iskeleti",ilk gördüğümde şoke oldum ama gerçekmi bilemiyorum? :|

http://images.google.com.tr/images?hl=tr&q=dev%20insan%20iskeleti&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

birde yaş öevzusu var müritler aynı şekildekısa ve uzun olduğu söyleniyor :|

ne düşünüyosunuz, aydınlatıcı bilgi, tefarruat bekleniyor :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    Bildiğim kadarıyla o resmin fake olduğu ortaya çıkmıştı

Naber la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

dostum bir ara okulda gece canımız sıkıldı ve bu konuyu münazara ettik nasıl bir sonuca vardık bilemezsin...

vardığıız sonuçlar

1)ilk insanlar bulutlardan su içerdi

2)aydaki kraterler meteor parpması sonucu değil münasip bişeyin fırlaması sonucu

3)eski insanlar bir yatardı kafa edirnede ayaklar ardahanda

4)dinazorların nesli insanlara yiyecek başak birşey kalmadığı için onlara saldırmaları sonucu oldu trex cevirme :)

5)burdan bir zıplamaya aya giderlerdi meteorlarla futbol oynarlardı

devamı kırmızı noktalı

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Yaw bu resimlerin photoshop ürünü olduğu ortaya çıktı.Dikkatlice bakarsanız sizde anlayabilirsiniz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek
    Evet bilgin doğru eskiler gerçekten çok uzun boyluymuş. Ne kadar eskiyi kasttettiğini bilmiyorum fakat insanlar 7-8 metre hatta 10 metre olanlar bile varmış. Yaşları da 150-200 civarına kadar çıkıyormuş. Kaynak gösteremeyeceğim fakat bu bilginin doğru olduğuna eminim.

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

mamii bunu yazdı:
    -----------------------------
    Evet bilgin doğru eskiler gerçekten çok uzun boyluymuş. Ne kadar eskiyi kasttettiğini bilmiyorum fakat insanlar 7-8 metre hatta 10 metre olanlar bile varmış. Yaşları da 150-200 civarına kadar çıkıyormuş. Kaynak gösteremeyeceğim fakat bu bilginin doğru olduğuna eminim.

yapmayın böyle şeyler ya, nasıl emin olabilirsin ki? Nasıl?

Hiç olmazsa inanıyorum de saygı duyayım geçeyim. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

beyler bu konularda ciddi düşünmeyin neticede inançlıysanız sonuç Hz.Adem ve Hz.Havva ya gidiyor biliyorsunuzki işin içine din giriyor bu yüzden fazla takılmayın eski insanların boyu 100 m olsa ne olacak şeyiniz mi büyüyecek siz geleceği düşünün biz arakadaşlarla boş durmadık ve eski düşündükten sonra geleceğede el attık durum vahim

çıkan sonuçlar

1)o hep iğrene iğrene söve söve ezdiğiniz öldürdüğünüz hamamböcekleri ile insanlar savaşlar yapacak

2)eşekler inekler insanların üzerine sıçacak(inek ve eşek savar icad edilecek)

3)arı ve kuşların üzerine binip ücretsiz uçacağız

4)eğer yağmur yağarsa kıyamet kopmuş olacak

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

mamii bunu yazdı:

yapmayın böyle şeyler ya, nasıl emin olabilirsin ki? Nasıl?

Hiç olmazsa inanıyorum de saygı duyayım geçeyim. 

Hz. Nuh yanlış hatırlamıyorsam 950 yıl yaşamış. Bu da eski insanların çok yaşayabileceği anlamına geliyor...

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

mamii bunu yazdı:

Hz. Nuh yanlış hatırlamıyorsam 950 yıl yaşamış. Bu da eski insanların çok yaşayabileceği anlamına geliyor...

bu bize pek birşey anlatmıyor.

Çünkü Hz Nuh herşeyden önce önemli bir peygamberdir.

Bir ikincisi boyla ilgili bir bilgi de yine yok.

ek bilgi :  Kur'an'da Hz Nuh'un 950 yıl kavminin arasında kadlığı yazılı. Yani ömrü daha uzun bile olabilir, bilemiyoruz.

(Ankebut süresi, 29/14 ve 15) 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

dostum eski silahlar kılıçlar o koca gürzler falan incelendiğinde onları şimdiki insanların tek başına kaldırması bide üstüne onları sallaya sallaya savaşa gitmesi zor gözüküyo bnce bu yüzden daha iri olabilir eski insanlar

bu bnm görüşüm sadece bilimsel bişiye dayanmıyo... 

Zugzwang
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spy-met
    Spy-met's avatar
    Erkek
    Hoca bende arkadaştan duydum eğer doğru ise kuran-ı kerim yazıyormuş insanın boyu 30 metreden 90 cm kadar düşecekmiş

İmkansız Sadece Biraz Zaman Alır
Toplam Hit: 6494 Toplam Mesaj: 40