folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Eskiyi Getir Yeniyi Götür Kampanyası Neden Yapılır?

Eskiyi Getir Yeniyi Götür Kampanyası Neden Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Merhaba;

Buz dolabımız bozuldu ve yenisini almayı düşünüyorduk araştırıken arçelikte eskiyi getir yenide indirim kazan diye bir kampanyaya denk geldim.

Firmalar bunu neden yapar? Eski ürünleri ne yapıyolar merak ettim açıkcası sonraki üretimlerde bunları kullanıyolar mı kullanıyorlarsa kalite düşmez mi bilgisi olan aydınlatabilir mi?

Birde 3000-4000TL Arası bir buz dolabı alacağız tavsiyesi olan varsa yazabilir teşekkürler.

harddeath0070 tarafından 04/Mar/21 13:48 tarihinde düzenlenmiştir

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ben çoğunlukla kandırmacadan ibaret olduğunu düşünüyorum. durduk yere ciddi indirim yapılırsa olumsuz algıya sebep olabilir ama eskiyi verince onun değerini düştüler gibi bir algı oluyor. aldıkları eskiler için de mutlaka bir geri dönüştürme planları vardır. cep telefonuysa zaten kolay. buzdolabıu falansa da hiç ucuz değil hurda fiyatları. kullanılabilecek parçası varsa da kullanılabilir tabi ki. örneğin buzdolabı motoru her sene çağ atlayan bir cihaz değil. üretici tarafından, ufak bir bakımdan sonra alt model buzdolaplarında kullanılabilir. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

ben çoğunlukla kandırmacadan ibaret olduğunu düşünüyorum. durduk yere ciddi indirim yapılırsa olumsuz algıya sebep olabilir ama eskiyi verince onun değerini düştüler gibi bir algı oluyor. aldıkları eskiler için de mutlaka bir geri dönüştürme planları vardır. cep telefonuysa zaten kolay. buzdolabıu falansa da hiç ucuz değil hurda fiyatları. kullanılabilecek parçası varsa da kullanılabilir tabi ki. örneğin buzdolabı motoru her sene çağ atlayan bir cihaz değil. üretici tarafından, ufak bir bakımdan sonra alt model buzdolaplarında kullanılabilir. 

Bende öyle düşünüyorum fakat bu işin lojistik depolama vs kısmı daha pahalıya gelmezmi diye merak ediyorum açıkcası. kocaman buz dolabı sonuçta?

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

eski buzdolaplarını tamir edip satıyorlar hocam zaten senden gerçekten komik rakamlara alıyorlar cihazları bazı firmalar bunların toplamasını ve satışını yapıyor

ek olarak arçelik alma eskisi gibi sağlam değil 

alacaksan bosch dan şaşma derim 

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Yeni aldığın buz dolabın arızalandığında onu servise götürüp, bu topladıklarından iyi olanları sana yedek cihaz olarak veriyorlar. Ayda binlerce cihazın arızalanıp servise gittiğini düşünürsen inanılmaz bir yükten kurtuluyorlar. 

Bazı parçaları gerçekten geri dönüştürüp kullanıyorlar. 

Plastik poşet ambalaj vs gibi bir kalem için geri dönüştürüldüğünde sağlanan bir vergi muafiyeti var muhtemelen ondan faydalanıyorlar. 

Artı olarak da reklamın iyisi kötüsü olmaz kafasıyla hareket ediyorlar. 

bir de ayrıca beko ve arçelikten uzak dur, onların amına koyim ben. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

eski buzdolaplarını tamir edip satıyorlar hocam zaten senden gerçekten komik rakamlara alıyorlar cihazları bazı firmalar bunların toplamasını ve satışını yapıyor

Alırken Bosch unda 2 çeşit ürünü olur, yerli üretim birde Almanya üretimi. Genelde bin ila 2500 lira arasında fiyat farkı olur.

ne fakı olur derseniz birinin sacı türkiyede üretilip toplanır boyanır, fırınlanır diğeri almanyada

çamaşr makainası birinin altı 3 yılda küflenir çürür birinin 7 yılda gibi gibi.

paranız varsa Alman üretimi iyidir. Zaten ikisini yanyana görünce renginden tasarımından anlarsınız.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bilmiyorum ama benim fikrim insanlar kullandığı ürünü elden çıkarmaya üşeniyor. 

bunun için değişmeyen bile vardır. yeni ürünü getirenler,  eskisinide alıp götürdüğü için kafa rahat oluyor.

2. hususta . millette bu eskisi gittiği yere kadar gitsin dediği için değişmeyi erteliyor. bu kararsızları kendilerine çekmek istiyorlar. 

hemde sattığına inanınca bir işe yaradı diye insan mutlu oluyor

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Kocaelide elektronik atık fabrikası var. Bazı değerli metalleri (altın, platin, titanyum, gümüş, bakır vs.) ayrıştırıp satıyolar.

Bazı firmalar eski ürünleri bu fabrikaya satıyor topluca.

LynXMaSTeR tarafından 04/Mar/21 15:45 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Kaç yıllık makine mühendisiyim benim bile kafam almıyor şu olayı ya. Hadi arabaları falan anlarım cidden satıyorlar onları da atsan atılmaz satsan satılmaz hurda desen bi bok çıkmaz niye alıyon aq 

Çok sıkılıyom
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

Geri dönüştürülüyor. Bir kısmını bizzat geri dönüştürmüşlüğüm var. Bahsettiğin firmanın reklamlarını bende gördüm. Eski parçaları ürünlerde direkt olarak KULLANMIYORLAR, bunu yerine çıkan plastik ve metal malzemler geri dönüşüme gidiyor (metallerin hepsi dönüşüyor, plastikte dönüşmeyenler var). Elektronik parçalardan geri dönüşenler var TR de geri dönüştüren yok toplayıp ayrıştıranlar var, genelde çine filan satarlar.

Ama kampanyadaki asıl amaç yeni ürün satmak sirkülasyonu arttırmak, kampanyayı yapan firmının teşviği bu yüzden.

kukunku tarafından 04/Mar/21 17:50 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

Alırken Bosch unda 2 çeşit ürünü olur, yerli üretim birde Almanya üretimi. Genelde bin ila 2500 lira arasında fiyat farkı olur.

ne fakı olur derseniz birinin sacı türkiyede üretilip toplanır boyanır, fırınlanır diğeri almanyada

çamaşr makainası birinin altı 3 yılda küflenir çürür birinin 7 yılda gibi gibi.

paranız varsa Alman üretimi iyidir. Zaten ikisini yanyana görünce renginden tasarımından anlarsınız.

Yada paraya biraz daha kıyıp yok Almandı Türktü diye düşünme derdi olmadan Siemens alıp geçin.

Toplam Hit: 2246 Toplam Mesaj: 22
eskiyigetir