folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ethernet Kablosu Sorunsalı

Ethernet Kablosu Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLman
    aLman's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bi bayiye ethernet çekilmesi lazımmıs hayatım boyunca lise haric çekmedim sıçmıs durumdayım. Çalıstıgım şirkette  Bilgisayar destek operatorum ilk kez dısarıya servise gidiyorum . eN Kolay nasıl çözerim bu işi acil..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

switch lazım olacak. mekanın şekli önemli unsurlardan birisi. bilgisayar masaları dağınık mı duruyor. network kablosu v.s lazım olacak. kabloları kendin hazırlayacaksan rc-45 ucu ve makası, yankeski gerekecek.

bizim kafede abim ve ben hazırladık. tam olarak ne soruyorsun anlayamadım :) takıldığın bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

kabloyu sana mı çektiriyorlar yok mu hocam bi elektrikçi birşeyci 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Al hacım bu şekilde bağlayacaksın kabloları sen pcden-->hub şeklinde yapacaksan kabloların her iki ucunu da üsttekine göre yapacaksın. Hubdan huba yapacaksan da bir ucu a bir ucu b olacak şekilde yap olsun bitsin

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Abü şekli, renkleri aynen öyle fakat sana tavsiyem bugün el atma sen o işe, evde bir çak iyice öğren çakmayı, çünkü el alışkanlığı biraz o iş, ilk eline aldığında yarım saatte çakamazsın sen onu

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Abü şekli, renkleri aynen öyle fakat sana tavsiyem bugün el atma sen o işe, evde bir çak iyice öğren çakmayı, çünkü el alışkanlığı biraz o iş, ilk eline aldığında yarım saatte çakamazsın sen onu

Şeyh doğru söylemiş ,

Kabloyu jack'a çakmak ilk yapan kişiler için bazen cinnet geçirttirecek kadar sıkıntılı olabiliyor.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

kablo testeri de almayı unutma

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

kabloların renk sıralamasını ezbere bilmek zorunda değilsin iki ucununda renk sıralaması aynı olsun yeter.

aynı swicthten yada modemden bi kabloyu salla o pc ye aynı ağda olacaksa pc özellikler grup adı falan diğerleri ile aynı yap. oldu bitti

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

bir de bazı hublarda son portu kendinden çaprazlamak için bi anahtar oluyomuş portun yannda diyim de kafan iyce karışsın..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LJMLJT
    LJMLJT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

turuncu beyaz  turuncu yeşil beyaz mavi mavibeyaz yeşil kahve beyaz kahve ezberle bunu her türlü cakarsın :) 

Angaralıyız Laa....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

yanına birtane örnek al ona göre çak

sonra neden sınırlı bağlantı diyor pc diye çıldırma :D

Toplam Hit: 1318 Toplam Mesaj: 14