Ev Devri (Mirasda Diye Biliriz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dogu0678
    dogu0678's avatar
    Erkek

arkadaslar başlık bıraz saçma oldu özür dilerim ama başka aklıma birşey gelmedi... mevzuya geçeyım şimdi arkadas dedem, babam ve halamdan memnun degıl ve malını bana devretmek istiyor şimdi allah korusun evı bana devrettı ve öldü diyelim... halam yada babam bana dava açsalar evde bizimde hakkımız var diye kazanırlar mı???kafamızı bu kurcalıyo da cevaplarınızı beklıyorum şimdiden sagolun.

http://bilgibirikimim.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

abi kendi isteğiyle bırakmış sana yazılı bir belge neyim felan varsa sorun olacağını zannetmiyorum

avukat olan yada okuyan bir kaç ardaş vardı sanırım forumda onlar görünce daha doğru bilgiler verecektir sanırım

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arachnophobia
    Arachnophobia's avatar
    Erkek

Deden bir avukat yoluyla hayatta ve akıl sağlığı yerinde iken sana devrettiği sürece Allah gecinden versin öldüğü  zaman başkasının hak isteme olayı yoktur. Zaten öyle bir durumda adli tıptan akıl sağlığı yerindedir raporu isteniyor.

Çok Sevdik Be Abi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

evet dostum üzgünüm ama halan ve baban dedenin mirasindan her zaman pay sahibidirler.. o evi sana devretse bile akıl saglıgı yerinde olsa bile..  deden allah kourusun vefat ettikten sonra halan ve baban onun yasal mirascilaridir..

efe: yiğit kime derler? kızanlar: sözünde durup, efesiyle ölene. efe: korkak kime derler? kızanlar: sözünden dönen, aman dileyene. efe: insan dünyaya niçin gelir? kızanlar: ölmek için!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

madem deden sağ ve sana birşeylerini bırakmak istiyor gitsin senin üstüne yapsın tertemiz iş ...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dogu0678
    dogu0678's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:
    -----------------------------

abi kendi isteğiyle bırakmış sana yazılı bir belge neyim felan varsa sorun olacağını zannetmiyorum

avukat olan yada okuyan bir kaç ardaş vardı sanırım forumda onlar görünce daha doğru bilgiler verecektir sanırım

-----------------------------

asi ymiş galıba ona mesaj attım şimdi arkadaslar ilginiz için saolun

http://bilgibirikimim.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

şimdi babam bizim evi sattı birine üstüne devretti

e babam ölünce ben dava açıp miras diye o ev üzerinde hak iddia edebilirmiyim? yazdıklarınız bunu şeyapıyor?

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

sattıysa olay baska.. parasi alinan sey üzerine ne hak idda edicen ki?. ama birisinin üstüne yaparsa durduk yere, öldükten sonra hak idda edebilirsin neden edemesin ki? sen yasal mirascisin. babanin sana birsey birakmamak icin baskasina devrettigini düsünsene??bu durumda ne yaparsin?  ama satarsa o baska birsey..

efe: yiğit kime derler? kızanlar: sözünde durup, efesiyle ölene. efe: korkak kime derler? kızanlar: sözünden dönen, aman dileyene. efe: insan dünyaya niçin gelir? kızanlar: ölmek için!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dedenin akılsağlığının yerinde olduğuna dağir bir belge alınki sonradan bi pürüz çıkmasın

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaCiNGeR
    RaCiNGeR's avatar
    Erkek

milyonerin biri köpeğine bırakmıstı mirasını. kimse bişi yapamadı. rahat ol..:D

dostum , orduya katılma kararı aldım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

hocam alım satım yapın hiçbişey olmaz.gidin tapuya ve notere az bir devir ücretine bide noter masrafına evi satın almış gibi halledin

bende buna benzer bir işlem yaptım ondan biliyorum

Toplam Hit: 2259 Toplam Mesaj: 15