folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev Fiyatları Ne Olur? Tavsiye Ve Öneri Lazim.

Ev Fiyatları Ne Olur? Tavsiye Ve Öneri Lazim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Annem ile Babam su anda kirada oturuyorlar Temmuz civarı evden çıkacaklar.

Elimizde belli bir miktar bir ev parası var ama buralarda evler de tam o fiyat sınırında yani bir ev aldık içini dizdik falan dedikten sonra elde avuçta para kalmıyor. Önümüzde derinleşecek kriz de var ev fiyatları düşer mi yukselir mi bilmiyorum.

kiraya çıkıp 6-7 ay beklesek bu fiyatlarda gidişat nasıl olur? Evlerin fiyatı krize bağlı uçar mi yoksa düşüş mü yaşanır? Kiraya çıksalar kiralar da normal 3+1 ler bile 1500 lira olmuş. Ev alsak para kalmıyor ve su zamanlarda da kösede garanti paramızın olması da lazim. Kafamda deli sorular fikirlere açığım

Dentist tarafından 23/May/19 11:12 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Takipteyim bana da böyle bir muhabbet lazım...

Ev fiyatları düşer mi artar mı konusunda.

Birde ev için bütçeniz nedir hocam ? Birikim ne kadar merak ettim ? Özle ise özelden yazar mısın benim de bir kaç birikimim var da 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

ev fiyatlarını takip ediyorum izmirde artış yok azalışta yok yanı aslında satışlar durdu. inşaatlar bile durdu ama ne hikmet fiyatlar düşmüyor. millet alıyor  o zaman bende bu piyasada ev alacak olsam almam çok indirimli aradığımı bulmadığım sürece parayı faiz hesabına ordan gelen para ile zaten kira ödememi faturamı yaparım hemde her zaman param olur uygun kafama yatan bir seçenek bulursam piyasanın durumuna göre ev alırım yoksa ev almak bir espirisi kalmadı artık faizden gelen para ile kira ödüyor millet ev fiyatlarıda artmadığı bir dönemdeyiz yatırım için alınmaz ne olacağı belli değil ama tabi evin olması iyi olur. 2 seçenek var ya elinde sıcak para bulundurcan yada ev seçim bundan ibaret faizler düşünce zaten ev fiyatlarıda artıyor o zaman opsiyonel olarak bakarsın duruma.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

Fiyatlar düşer. Esasında şimdi de düşükte emlakçı aracı hala zıplama peşinde. Almazsanız fiyatlar düşecektir. Şuan zaten kira en mantıklısı. 100 bin liranın aylık getirisi 1700-1800 lira. Fiyatlar zaten düşecek faiz yemek varken neden parayı eve baglayayim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Ev almak için zaman kaybedilmemesi gerekir. Her geçen gün zaten zarardasin.

Satma niyetin yoksa Allah satman için bir dert bela da vermezse piyasayı düşünme evini al.

Ev var ev var fiyat düşüklüğü için. İyi araştır. Üst seviye insanlar nerelere yonleniyor. Bölge önemli. 200 liralık 250 liralık evi 370 den sattılar. Sırf yol kenarı diye. Onu cephesi açık diye.

Alan adam o fiyata satamaz belki şu piyasa degerinde ama iyi bı mevkide ev aldı.

Şehir neresi hangi şehirde ev düşünüyorsunuz. 

Dün inşaat işiyle uğraşan bir arkadaşımla yemekteydik. Büyük bı iş merkezini satmayı planlarigimiz fiyatın 700.000 zararına verdik dedi. Benim anladığım kar yapmadı kendini kurtardı.

Piyasa daha kotu ve farklı işlere yönelmeye başladık dedi. Tavuk çiftliği acacam diyordu.

Diyelim tüm inşaat şirketleri aynı kafada. Kimse ev yapmaz. Ellerindeki evleri bitirirler sonrasında yeni projeye baslamazlar. 

Yeni proje olmazsa fiyat düşmez artar benim düşüncem. Alternatifler kalmıyor çünkü alıcı için. Yapan da sabit fiyatını koyar. Alırsan al der. Rekabet olmayacağını bilir çünkü.

Diyelim dustu fiyatlar. Ev senin evin. Piyasayı gormeyeceksin. Yeterli ev iyi mevkide geleceği olan bölgelerde olsun. Hiç pişman olmazsın.

Ekleme : arkadaşlar faizden bahsetmiş faiz yiyebilirseniz en mantiklisini yazmışlar. 

MuhammeT tarafından 23/May/19 11:56 tarihinde düzenlenmiştir

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo
    MuhammeT bunu yazdı

Ev almak için zaman kaybedilmemesi gerekir. Her geçen gün zaten zarardasin.

Satma niyetin yoksa Allah satman için bir dert bela da vermezse piyasayı düşünme evini al.

Ev var ev var fiyat düşüklüğü için. İyi araştır. Üst seviye insanlar nerelere yonleniyor. Bölge önemli. 200 liralık 250 liralık evi 370 den sattılar. Sırf yol kenarı diye. Onu cephesi açık diye.

Alan adam o fiyata satamaz belki şu piyasa degerinde ama iyi bı mevkide ev aldı.

Şehir neresi hangi şehirde ev düşünüyorsunuz. 

Dün inşaat işiyle uğraşan bir arkadaşımla yemekteydik. Büyük bı iş merkezini satmayı planlarigimiz fiyatın 700.000 zararına verdik dedi. Benim anladığım kar yapmadı kendini kurtardı.

Piyasa daha kotu ve farklı işlere yönelmeye başladık dedi. Tavuk çiftliği acacam diyordu.

Diyelim tüm inşaat şirketleri aynı kafada. Kimse ev yapmaz. Ellerindeki evleri bitirirler sonrasında yeni projeye baslamazlar. 

Yeni proje olmazsa fiyat düşmez artar benim düşüncem. Alternatifler kalmıyor çünkü alıcı için. Yapan da sabit fiyatını koyar. Alırsan al der. Rekabet olmayacağını bilir çünkü.

Diyelim dustu fiyatlar. Ev senin evin. Piyasayı gormeyeceksin. Yeterli ev iyi mevkide geleceği olan bölgelerde olsun. Hiç pişman olmazsın.

Ekleme : arkadaşlar faizden bahsetmiş faiz yiyebilirseniz en mantiklisini yazmışlar. 

Faiz yenir. Piyasadaki büyük şirketlerin tamamı da yer. İster istemez bile olsa parayı dolarda bekletirken yersin. 300 bine ev alacağına bankaya koy her ay zaten 5-6 bin getirisi var ama 300 binlik evin getirisi 5-6 kira olmuyor. Hem ev fiyatları düşecek 300 binlik evi 250 bine alacaksın hem de o arada her ay 5-6 bin temiz gelirin olcak. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Merhaba  ; 

youtube da bu adamı takip ediyorum , analizleri beğeniliyor. 

bir videosu var paylaşmak istedim 

https://www.youtube.com/watch?v=MTclOeP8ZXU

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eraycnar
    eraycnar's avatar
    Erkek

İnşaat demiri fiyatı dolara bağlıdır.Dolar arttıkça inşaat demirinin fiyatı artar (hurda fiyatları nedeniyle). Aynısı beton içinde geçerlidir.Lakin dolar arttı diye inşaat fiyatlarının artmasını beklemiyoruz.Çünkü satışlar çok düşük faize para yatırmak varken kimse ev almayı tercih etmiyor.Arz talep meselesinden dolayı fiyatlar artmaz bu seyirde kriz geçene kadar devam eder.Kriz geçer devlet yatırımlara kaldığı yerden devam eder faiz düşer ve satışlar artarsa ev fiyatları da artar. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Bizimkilerin baktığı bölge Antalya Alanya. Biraz daha duygusal yaklaşıyorlar kendi evimiz olsun oturalım diyorlar yani yatırımlık bir durum değil. Bu durumda mantıklı düşünen ben olmalıyım. Ancak paranın güzel faizi var. Yukarıda birisi yazmış faizi 5-6 kira getiriyor diye bizim durum su anda faizle 4 kira falan alıyoruz. Başka kiraya çıksak 3 kira kalıyor faiz, evde okuyan iki de çocuk var. Benim derdim bi 6 ay bekleyip faizi paranın üzerine ekleyip ayni evi ayni fiyattan alıp Üstüne para arttırabilmek 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Ev fiyatları şu an için düşük fakat birşeyler değişir de 2-3 seneye ekonomi tekrar  canlanmaya başlarsa mevcut dolar kuruna ve konumuna göre ev fiyatları çok kısa sürede 1.5-2 kata kadar yükselir. Birçok firma ve müteahhit geliyorum diyen krize hazırlıksız yakalandı o yüzden en azından maliyeti çıkaralım diye düşükten veriyorlar ellerinde kalanı. Halkta para olsa bile herkes dövizde beklediği için bozdurmaya cesaret edemiyor şu an. Cesaret eden de alıp geçiyor zaten eski kur fiyatlarından.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

Hocam kirada oturana allah yardim etsin, elinizde para varsa yeteri kadar ev alin kendini evinizin borcunu ödeyin daha iyi hiç bir zarariniz olmuyor evde herzaman fiyat artar 

Break Dance Bboy MaxeL
Toplam Hit: 2334 Toplam Mesaj: 18
kira ev konut alım satım