folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev Tipi İçme Suyu Arıtıcı Filtreleri Hakkında

Ev Tipi İçme Suyu Arıtıcı Filtreleri Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

brita aldim ben memnunum. servisle filan ugrasma derdi de yok 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

Biz 16 yıldır BMS marka arıtma kullanıyoruz.

Filtreyi ise 3-4 yılda bir servis değiştiriyo. 

Suyun tadı değişince hemen filtrenin zamanının bittiği anlaşılıyor.

O kadar uzun süre dayanması imkansız. 6 ayda 1 değişmesi gerek filtrelerin. Mebran ise 2 senede 1.

Filtrelerin ne işe yaradığını bilmeyenler için dev hizmet :

İçinde 5 tane filtre var bizimkinin bildiğim kadarıyla. Filtreler de amerikan geliyor diye biliyorum.

Bizimki tezgah üstü arıtma. Dediğim gibi 3 yıl rahat gidiyor filtre. Suyun tadı değişince filtrelerin öldüğünü anlıyoruz hemen. :-))

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

https://www.rosswater.com/ross-su-aritma-cihazi-nasil-calisir/

Aynı mantıkla çalışıyorsur diye düşünüyorum. Filtrelerin özelliklerini açıklıyor.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Bu arıtma cihazları suyun faydalı minerallerini süzüp ortaya boş posa çıkarmıyor mu? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Bu arıtma cihazları suyun faydalı minerallerini süzüp ortaya boş posa çıkarmıyor mu? 

Ben de öyle biliyorum. Arıtma suyun tadı tuzu olmuyor pek.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

mineral , suyun topraktaki yerine göre kazanılan şeyler hocam.

burada önemli olan suyun filitrelenip olduğunca temiz içilebilir hale getirilmesidir.

suyu sadece sıvı ihtiyacını gidermek için içiyoruz. nekadar temiz içinde yabancı madde olmayan su içsek okadar iyi.

benim ise merak ettiğim konu şu:

çeşme suyunun içine bir miktar bildiğimiz çamaşır suyu karıştırılıyor mikroptan arındırılmak için.

bu arıtma cihazları gerçekten bu çamaşır suyu maddesini ayrıştırabiliyor mu acaba.

yoksa sadece birkaç topz paraziti ayrıştırıp hindistan cevizi özü ile suyu tatlandırıp gönderiyor mu.

kendimizi mi kandırıyoruz acaba

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

burada önemli olan suyun filitrelenip olduğunca temiz içilebilir hale getirilmesidir.

suyu sadece sıvı ihtiyacını gidermek için içiyoruz. nekadar temiz içinde yabancı madde olmayan su içsek okadar iyi.

çeşme suyunun içine bir miktar bildiğimiz çamaşır suyu karıştırılıyor mikroptan arındırılmak için.

bu arıtma cihazları gerçekten bu çamaşır suyu maddesini ayrıştırabiliyor mu acaba.

yoksa sadece birkaç topz paraziti ayrıştırıp hindistan cevizi özü ile suyu tatlandırıp gönderiyor mu.

Çamaşır suyunu da arıtır agır metalleri de arıtır hocam .Ben tds metre ile ölçüyorum 12 filan çıkıyor çeşme suyu 150 lerde.

Hindistan cevizi sadece sentetik tatlandirici.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Çamaşır suyunu da arıtır agır metalleri de arıtır hocam .Ben tds metre ile ölçüyorum 12 filan çıkıyor çeşme suyu 150 lerde.

peki nasıl arıtıyor hocam ?

toplamda 3 litre büyüklüğünde tüp filitre var içinde.

filitrelerin 1 yıl ömrü olsa tonlarca akıtılan suyun içindeki çamaşır suyunu nereye sığdırıyor bu cihaz ?

acaba başka bir madde ile çamaşır suyunun etkisini mi gideriyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

peki nasıl arıtıyor hocam ?

toplamda 3 litre büyüklüğünde tüp filitre var içinde.

filitrelerin 1 yıl ömrü olsa tonlarca akıtılan suyun içindeki çamaşır suyunu nereye sığdırıyor bu cihaz ?

acaba başka bir madde ile çamaşır suyunun etkisini mi gideriyor

3 litredende küçük 1 litre bişey ama onun içinde ki membran nanometrik seviyede delikleri olan üst üste katlanarak sarılmış bir sentetik kumaş.

Tabi bu delikler özel ayarlanmıştır suyun molekül çapının geçebileceği kadardır 9 ansgtron civari clmasi lazim tam hatirlayamadim.Su molekulu de dunyada ki en küçük yapıya sahip molekullerden yani suyun yaninda suya bagli başka molekuller o delikten geçerken koparılıyor ters osmoz yöntemiyle.

Yani bi çeşit basınçla itiliyor su molekülü delikten geçmesi için.Üst üste sarılı katmanlar haline milyarlarda delik oldugu için mecbur kopacak ayrilacak sudan.Misal tuzlu su bastin bu tuz molekülü mecburen sudan kopmak zorunda aksi halde geçemez filtreden arkadanda basinc oldugu oldugu icin mecbur kopuyor bi sekilde.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bu Atık Su olayı ve ne kadar Sürede süzdüğü de önemli her'âlde(ne kadar uzun sürede süzer ise o kadar sağlıklı gibi.). 

Ben birinde gördüm, 1lt temiz suyu 5-6 saatte mi ne süzüyordu. Ama çayı felaket güzel oluyordu.

Bi de bu Ters Osmoz olayı nasıl birşey, anlamadım gitti?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 8118 Toplam Mesaj: 85
içme suyu