folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev Tipi Rüzgar Türbini Ve Verimlilikleri Nasıl

Ev Tipi Rüzgar Türbini Ve Verimlilikleri Nasıl

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

internette araştırdım aancak nedense sadece aküyü doldurup sonrasında aküdeki enerjiyi kullanmaya yönelik projeler mevcut, bir de çok hızlı dönmezse 12V a çıkamadığı için öyle az buçuk esintilerle aküyü doldurmadığını söyleyen var.

Ancak benim ihtiyacım olan ondan çıkan enerjiyi kullanmak değil satmak. Tarlada 15-20m yüksekliğinde bir direğim var, sadece piknik yaparken ve kuyuyu çalıştırırken enerji tüketiyorum, 5-6 bin tl ye 2kW lık bir pervane alsam da bunu şebekeye satsam acaba nasıl olur? yani ben yılın 3 ayı enerji tüketiyorum onun haricinde tarlaya gitmiyoruz sonuçta, rüzgarıda aşırı alan bir yer.

şebekeye elektirik satan var mı? şebekeye elektirik satmakla depolayıp kullanmak arasında çok ciddi fark var mı?, Güneş paneli düşünmüyorum çünkü ağaçlar pek izin vermez. 

Edit: aylık 200 tl ye yakın fatura geliyor 3-4 ay boyunca. 7.5 beygirlik kuyu çalıştırdığımız için bir de tabi tarlaya bağlanan elektirik pahalı

erebos tarafından 25/Ağu/19 13:31 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Baba şu an senin açtığın konu üzerinde dünya meşgül.Nasıl ucuz temiz enerji üretiriz herkes onun derdinde amk.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

ben sonsuz enerjiyi buldum ya da aklıma bi fikir geldi rüzgardan enerji üreticez tarzı bir şey demiyorum :D 5-6 bin tl yatırırsam karlı olur mu 3 aylık faturamı karşılar mı 8-9 ay  boyunca ürettiği elktirik onu sormak istemiştim

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

5-6 bin tl ye halledemezsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@amele_2

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

gelen faturanin endekslerini paylasirmisin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Enerjiportalı: Güneş Enerji Yatırımında Hibeden Faydalanabilir Miyim?.
    https://www.enerjiportali.com/gunes-enerji-yatiriminda-hibeden-faydalanabilir-miyim/

Bu yazı içinde aradığın bazı bilgiler sanırım mevcut. Net bilgiyi  Tedastan öğrenebiliyoruz. En yakın il ilçe mudurlugune uğra istersen.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://m.haberturk.com/ciftligine-gunes-enerjisi-sistemi-kuran-uretici-borclu-cikti-2516116

bu ülkede hiç bir iyilik cezasız kalmaz

adam 8k elektrik tüketmiş 

30k üretmiş ve şebekeye vermiş 

6k fatura çıkarmışlar 

ben attık eminim her gün bu ülke daha da kötüye gitsin diye yaşayan milyonlar var 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

https://m.haberturk.com/ciftligine-gunes-enerjisi-sistemi-kuran-uretici-borclu-cikti-2516116

bu ülkede hiç bir iyilik cezasız kalmaz

adam 8k elektrik tüketmiş 

30k üretmiş ve şebekeye vermiş 

6k fatura çıkarmışlar 

ben attık eminim her gün bu ülke daha da kötüye gitsin diye yaşayan milyonlar var 

Anlamadım nasıl yani..? Bu adam 8000TL lik elektrik harcamış, ama 30.000 TL lik elektrik üretip şebekeye satmış, ama yine de adama 6.000TL lik faturamı kesmişler.. :)?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Konuyu açan mürit kardeşim sen tam olarak ne istiyorsun, mevzuyu derli toplu olarak anlatsana.. Sonsuz Elektrikmi buldun, Rüzgar enerjisi depolayıp satmakmı istiyorsun nedir anlaşılmıyor..

ShockMan tarafından 25/Ağu/19 21:59 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Ben soyle anladim, enerjiyi depolayan sistem ornekleri buldum internette ama ben bunu degil direk uretilen az bucuk elektirigi sebeye aktarıp para kazanmak istiyorum ve 3 aylik enerji kullanim parami cikarsa yeter diyor sanirim

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 1445 Toplam Mesaj: 17
rüzgardan elektirik rüzgar türbini