folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evet Tübitak‘I Da Mahvettiler

Evet Tübitak‘I Da Mahvettiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı
    1-618-GR bunu yazdı
    Kutengri bunu yazdı

Boşuna kendimizi yoruyoruz.Yani bu adamlar anlamamakta ısrarcı.

Evrim benim dini inancımla aykırı ve bu yüzden ben evrimi umursamıyorum.Umrumda da değil deseler, bu adamlara hak veririm.Ama bu adamlar inatla saçma sapan sataşmalarla bilgilerinin olmadığı konularda atıp tutuyorlar,bu işe kafalarını yoran insanlarla kendi kafalarınca dalga geçmeye çalışıyorlar.Cahil cesareti bu olsa gerek.

Ateistlerinde alimlere yaptığı şey tüm dünyada gözlemleyebiliriz.

Neden onları katmıyorsun tek taraflı düşünüyorsun ?

Genelleme yapmak yanlış olur.Kimden bahsediyorsun mesela?

Senin üste demek istediğin şey şu ; Adamlar bunca araştırma yapıyor vs vs vs vs, buna karşı konuşmak cahil cesaretidir bilgileri olmadığı konuda diyorsun.

Bende diyorum ki alimlerle peygamberlerle dünya üzerinde halâ dalga geçenler var, en basitinden o tübitak'ın videosu, işte yukardaysan bizi çarp gibi ateistlerin videosu, hocaların sözleriyle dalga geçen şeyler ayetlerle vs vs.

O adamlarda ilme adamış kendini bir ton zuhurat görüyor maneviyat yaşadığını söylüyor, peki senin bakış açına göre gelirsek o kadar bu işe kafalarını yoran adamlarla neden dalga geçiyorlar ?

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Of of of. 2 zeka kupunden einstein'i utandiracak nitelikte cevaplar...

edit

ahahah edie budu ; resim koymuslar birde :D 

merak etmeyin ileri zekanizi (!) oyle bile saklayamazsiz

Ayro tarafından 14/Oca/13 21:44 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Of of of. 2 zeka kupunden einstein'i utandiracak nitelikte cevaplar...

Bize ders var zumsuk panpa bizde senin kadar zeki olmak istiyoruz, hakkımız değil mi senin kadar zeki olmak. O engin tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz biz de dünyayı değiştirmek istiyoruz bize yol göster.

Üşüyoruzz Zumsuk reiisss :D

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

Arkadaş Tübitak bilimsel olsa ne olur olmasa ne olur, Bu ülkede bilim üreten yeni birşeyler ortaya  koyabilen tek bir üniversite var mı (İtü-odtü hariç)? Bilimin kuluçkası üniversitelerdir, özgür düşüncedir. Bu ülkede rektörler dahi siyasi irade ile atanırken senin beklentilerin çok abes kaçıyor. 

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    kafkafkaf bunu yazdı

Arkadaş Tübitak bilimsel olsa ne olur olmasa ne olur, Bu ülkede bilim üreten yeni birşeyler ortaya  koyabilen tek bir üniversite var mı (İtü-odtü hariç)? Bilimin kuluçkası üniversitelerdir, özgür düşüncedir. Bu ülkede rektörler dahi siyasi irade ile atanırken senin beklentilerin çok abes kaçıyor. 

aslında var. türkiye o iki üniversiteden oluşmuyor yani.

. . .. . ... .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek
    1-618-GR bunu yazdı
    Kutengri bunu yazdı
    1-618-GR bunu yazdı
    Kutengri bunu yazdı

Evrim benim dini inancımla aykırı ve bu yüzden ben evrimi umursamıyorum.Umrumda da değil deseler, bu adamlara hak veririm.Ama bu adamlar inatla saçma sapan sataşmalarla bilgilerinin olmadığı konularda atıp tutuyorlar,bu işe kafalarını yoran insanlarla kendi kafalarınca dalga geçmeye çalışıyorlar.Cahil cesareti bu olsa gerek.

Senin üste demek istediğin şey şu ; Adamlar bunca araştırma yapıyor vs vs vs vs, buna karşı konuşmak cahil cesaretidir bilgileri olmadığı konuda diyorsun.

Bende diyorum ki alimlerle peygamberlerle dünya üzerinde halâ dalga geçenler var, en basitinden o tübitak'ın videosu, işte yukardaysan bizi çarp gibi ateistlerin videosu, hocaların sözleriyle dalga geçen şeyler ayetlerle vs vs.

O adamlarda ilme adamış kendini bir ton zuhurat görüyor maneviyat yaşadığını söylüyor, peki senin bakış açına göre gelirsek o kadar bu işe kafalarını yoran adamlarla neden dalga geçiyorlar ?

Evet ne ifade etmek istediğimi güzel anlamışsın.Ateist var ateist var genelleme yapmak yanlış olur.Ben tutup kendini İslam'a ya da herhangi bir dine adamış adamla dalga geçmem,umrumda olmaz açıkçası.Ama din ve islam konuları hakkında çeşitli araştırmalar yaptım kendime göre.Ama orada biyolojinin b sinden anlamayan adam dalga geçmeye çalışıyor o hoş değil.Ben tutup Ali Şeriati'nin dine bakış açısını ya da yaptıklarını eleştiremem, eleştirsem de komik ve gülünç olur.Çünkü ne Ali Şeriati kadar bilgiliyim ne de onun kadar İslam'ı araştırdım.Fakat aynı şekilde Turan Dursun benim yapamadıklarımın bir çoğunu yapabilir.İslamı öğrenmiş okumuş daha sonra da eleştirmiştir.

Yani özetleyecek olursak, din konusunda kendini geliştirmiş,araştırmış bir ateistin ya da farklı bir inanca sahip birinin bu konuları eleştirmesi normaldir.Ama biyolojinin b'sinden anlamayan adamın evrim hakkında atıp tutması anormaldir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı
    1-618-GR bunu yazdı
    Kutengri bunu yazdı
    1-618-GR bunu yazdı
    Kutengri bunu yazdı

Evet ne ifade etmek istediğimi güzel anlamışsın.Ateist var ateist var genelleme yapmak yanlış olur.Ben tutup kendini İslam'a ya da herhangi bir dine adamış adamla dalga geçmem,umrumda olmaz açıkçası.Ama din ve islam konuları hakkında çeşitli araştırmalar yaptım kendime göre.Ama orada biyolojinin b sinden anlamayan adam dalga geçmeye çalışıyor o hoş değil.Ben tutup Ali Şeriati'nin dine bakış açısını ya da yaptıklarını eleştiremem, eleştirsem de komik ve gülünç olur.Çünkü ne Ali Şeriati kadar bilgiliyim ne de onun kadar İslam'ı araştırdım.Fakat aynı şekilde Turan Dursun benim yapamadıklarımın bir çoğunu yapabilir.İslamı öğrenmiş okumuş daha sonra da eleştirmiştir.

Yani özetleyecek olursak, din konusunda kendini geliştirmiş,araştırmış bir ateistin ya da farklı bir inanca sahip birinin bu konuları eleştirmesi normaldir.Ama biyolojinin b'sinden anlamayan adamın evrim hakkında atıp tutması anormaldir.

Paşam işte dinci diyorsunuzda yarım bir görüş mesela zumsuk bir mesajında şeri'at istiyorsan iran'a git demiştir birine.

Halbuki irân şeri'atla yönetilen 1 ülke değil %70'i şiâ'dır, ve hz.ömer'e falan söverler.

Yani bende bunu kast etmeye çalışıyorum doğru bildiklerini sandıkları çok yanlış şey var dıştan araştıranlar için o yüzden bunlar oluyor.

BU 2 taraf içinde geçerli o yüzden ikisinede akıl fikir lazım.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    1-618-GR bunu yazdı

Paşam işte dinci diyorsunuzda yarım bir görüş mesela zumsuk bir mesajında şeri'at istiyorsan iran'a git demiştir birine.

Halbuki irân şeri'atla yönetilen 1 ülke değil %70'i şiâ'dır, ve hz.ömer'e falan söverler.

Yani bende bunu kast etmeye çalışıyorum doğru bildiklerini sandıkları çok yanlış şey var dıştan araştıranlar için o yüzden bunlar oluyor.

BU 2 taraf içinde geçerli o yüzden ikisinede akıl fikir lazım.

Şeriat diyorsunuz ;

İran diyoruz. Yok iran şeriatla yönetilmiyor diyorsunuz.

-

Milletin dinci dediği gülen, cübbeli gibi adamların pisliklerini gösteriyoruz;

yok bu herifler dinci değil diyorsunuz

-

müslüman diye oy verilen erdoğan'ın müslümanlık dışı işlerini gösteriyoruz;

yok erdoğan müslüman değil diyorsunuz

----

Abicim kim bu müslümanlar ???

TDK Şeriat : isim, din b. (***) Kur'an'daki ayetlere, Hz. Muhammed'in sözlerine dayanan İslam kanunu, İslam hukuku

-

İslam hukuku yani İslam devledi. İran değilse, Malezya değilde Çin mi , Kanada mı, Japonya mı, Hindistan mı ?

Yapılanlarla yüzleşemeyen bir dinci tayfa var. Gerçek dincilerden bahsetmiyorum. Daha öncede dedim, onlarla bir alıp veremediğim yok.

Benim derdim bu amerikan dincileriyle. 

O müslüman değil, bu şeriat değil, din o değil ... Nedir kimdir , kimsenin haberi yok.

Adam kalkıp şeriat istiyorum demiş. Herifi Çin'e mi göndereceğim ???

--

Hayır kardeşim ; devletin herhangi bir dine, herhangi bir ırka karşı sempatisi olmamalıdır. Devlet herkese eşit davranmak zorundadır. Şeriat isteyen İran'a, Komünizm isteyen Çin'e gitsin. Demokratik bir ülkenin rejimini bozmaya çalışmayın. Kanlı olacaktır ve binlerce insan ölecektir. ÜStelik bu isteğinizide gerçekleştiremeyeceksiniz.

Bu ülke daha önce Çanakkale'de, Kurtuluş savaşsında nasıl bu medeni sömürücülere direndiyse ; onların dincilerinede direnecek. Rusya'nın komünistlerine, Amerikanın dincilerine direnecektir.

Tarih çoğu kez gösterdi, yine gösterecek. Kırılma noktasıda hiç uzakta değildir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ya sikime kadarsınız aq, sizle sidik yarıştıramicam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Şeriatın ayak sesleri her geçen gün daha net duyuluyor

Toplam Hit: 9609 Toplam Mesaj: 94