folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evrimi Bir Felsefe Değil Bilimsel Bir Gerçek Olarak Görenler

Evrimi Bir Felsefe Değil Bilimsel Bir Gerçek Olarak Görenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_MoLLa
    Mc_MoLLa's avatar
    Erkek

DecaMeroN bunu yazdı:

Of molla oof , çok şey derim ama burası ne yeri ne bu konu için uygun. Takıl sen

:) Hehehe, kanka, Cebit de görüşürüz.. Aytekindor la tartışırım ben bu knouyu orda kesin.. Hehhehe, yanıma da Enes Kotili alırım.. Dünya Biyoloji olmipiyatı Gümüş madalya, boru değil...

Ilk Turk Arabası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

ya olm bırak evrimi bilmemneyi çözemessin sen bunları illa muhalefeti çıkar boku püsürü kazıkmı çakacanız lan dünyaya en güzel felsefe yada bilimsel şey size;

"karıştırma adamın kafasını
    bigün zaten hepimiz alıcaz kafasını"
    ben yazdım ha... şimdi evrenin sırrı budur hoca evreni kavramamız istenseydi daha zeki olurduk ama inanın zekasının sınırları war maalesef... gidin kırlarda koşup hoplayın zıplayın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_MoLLa
    Mc_MoLLa's avatar
    Erkek
    ir2 bunu yazdı:

ya olm bırak evrimi bilmemneyi çözemessin sen bunları illa muhalefeti çıkar boku püsürü kazıkmı çakacanız lan dünyaya en güzel felsefe yada bilimsel şey size;

"karıştırma adamın kafasını
    bigün zaten hepimiz alıcaz kafasını"
    ben yazdım ha... şimdi evrenin sırrı budur hoca evreni kavramamız istenseydi daha zeki olurduk ama inanın zekasının sınırları war maalesef... gidin kırlarda koşup hoplayın zıplayın

İşte einsan beynini, ve dolayısıyla Bilimin sınırlı olduğunu kavrayanbir arkadaş daha.. Tebrik ediyorum kendisini Çünkü aynı zamanda, birçok kişinin sırf muhaletefet olsun diye cevap aradıklarını da anlamış..

İnsanın beyni sınırlandırılmış, ilmi de.. Zaten yunus emre'nin de dediği gibi, Allah'a Akıl ile varılmaz, kalp ile varılır...

Nese buy kadar gereksiz bir mesajı holu sen mi silersin deca mı siler bilmiyorum.. Ama biriniz bu iki mesajı (Bi benimki bi de ilkininki :) ) siliveriniz.. hadi çabuk çabuk :)

Ilk Turk Arabası
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_MoLLa
    Mc_MoLLa's avatar
    Erkek

İlk mesajdaki sorumun cevabı hala piyasada yok.. Bir arkadaş bi profesore soracaktı, o ne oldu?

Bi de Aytek'cim anladıysan anladım de, anlamadıysan sor.. Sorun olursa çekinme..

Ilk Turk Arabası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

Bana sorarsanzı mantık evreninde yaşıyoruz ve herşeyin mantıklı bir sebebi var. Fakat bütün evreni kısıtlı insan aklı çözemeyez. Bunu sadece sonsuz ilime sahip yaratıcı yapabilir. Zaten bizim mantık kullanabilemmizi sağlayanda o.

Bilim herşeyi çözebilir evet. Ama bilime bile felsefi açıdan yaklaşmak gerekiyor. Çünkü düşünce herşeyden önce gelir. (Platon'un idea'lar kuramı)

Düşünüyorum, o halde varım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustunIRK
    ustunIRK's avatar
    Erkek

Efendiler!!

Biz müslümanların kati süratte tasvib etmediğim bir yanlışlarıda.islama tezat düşen tüm teori,ideoloji ve inançları şiddetli bir şekilde dışlayıp sempatizanlarına ise büyük bir kin duymalarıdır..nedendir bilmem ama bu anlattığım olay çoğu müslüman ahalide çok büyük bir yüzdeyle rastlanmakta..
    Bana göre Evrim teorisi tümüyle çürütülmüş deildir.İnsanların maymundan geldiği varsayımı mantıklı bir  hala izahat bulamamasına rağmen,Irkların arılığı ve sınıflandırılması(sosyolojik deil genetik üstünlük)konusunda darvinin gayet mantıklı ve akla yatkın fikirleri vardır.
    İslam toplumu bünyesine ters fikirlere kapılarını kapatarak.işin kolayına kaçmakta,vede genç beyinlerini giderek  köreltmektedir..
    Her ne kadar önyargımıza yenik düşsede bu tür fikirlere beynimizde biraz yer ayıralım..Derim!!

Turksen Ovun!Degilsen Terket!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayfuga
    ayfuga's avatar
    Erkek

arkadaşlar yarı insan yarı hayvan (geçiş canlıları) hâlâ bulunamamıştır. sizin o gazetelerde falan gördüğünüz resimler, şekiller tamamen hayal ürünü çizimlerdir. geçensene çok fazla çıkıyodu bilmem nerde çıkan kafatası "geçiş canlısı" olarak saptanmıştır şeklinde haberler. bi de o kafatasına hayali bir resim yapıyolar. tam insan-maymun oluyo :)).  Dace nin açtığı bi konuya daha yazmıştım. olay bir alt etme olayı haline gelmiştir. o haberler ve resimler de bilimsellikten tamamen uzak, hayal ürünü zırvalardır.

o mikrop olayına gelince. arkadaşlar bakterilerin direnç kazanmalrı denen bir hadise vardır. çevre şartlarına uyum sağlayabilmek için daha dayanıklı hale gelmek zorundadırlar ve bu mikroplara has bir olgu diildir. tüm canlılar için geçerlidir. bu olay da MODİFİKASYON dur. evrim le alakası yoktur. iki konuyu birbirinden ayırmak gerektiği kanaatindeyim...

Sıradan Sürülen Olmayın, Sınırlarınızı Zorlayın...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_MoLLa
    Mc_MoLLa's avatar
    Erkek
    Evrim Ayrı, Evrim teorisi ayrı.. Bizim karşı durduğumuz şey evrim değil evrim teorisi.. Canlıların evrimleşmesi, bir yaratıcının olma ihtimalini kesinlikle arttırır... Ayrıca evrimin mantıklı yönleri olabilir. Ancak Allah'ı varlığını kabul ettiğin zaman, islam tamamiyle mantıklı bşr bütündür. Kıyas bile olunamaz..

Ilk Turk Arabası
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Varlık, yokluk derdini aklından sil,

Bırak öteleri de kendini bil,

Doldur şarabı, geniş bir nefes al,

Kaç nefes alacağın belli değil...

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    lisede felsefe okurkjen din felsefesinde bunları tatışmıştık biz sonra filozofların görüşlerini falan gorduk allahın varlıgını kabul eden filozofların diğerlerine gore kesin dene bilcek kadar guzel gorusleri vardı gerci bilimden bahsediyosunuz ama felsefede bole şeylere guzel cevaplar var benim aklıma gelmiyo unuttum ama bilen arkadaşlar yazsın
Toplam Hit: 4762 Toplam Mesaj: 21