Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yosi
    Yosi's avatar
    Erkek

Merhaba..

Facebook hesabıma yetenek sizsinizde performansını izleyin şeklinde mesajlar yollayan virüs bulaştı ayrıca dakikada saçma sapan sayfalar beğeniyor.. Combofixle tarattım bazı dosyalar sildi bunun başka çözümü varmı yada öneriler nedir. Hesabım zararlı yazılım var diye facebook tarafından askıya lındı bu nasıl geri aktif ederim acaba..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tarayıcındaki eklentileri sil.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

ev arkadasıma 2 gun once format attım bu sebep yuzunden, sanırım tarayıcıya da bulaşıyor cunku farklı tarayıcılarda normaldı sonra onları da etkıledı, ayrıca uygulamalara kendını eklıyor. Suan duvarında arada reklam postunu görüyor refreshleyınce gıdıyor bende anlamadım neler dönüyor

ama format cozuyor gibi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

eklentilerine virüs bulaşmış..

1 yöntem

tarayıcı eklentilerini sil..

2.yöntem

tarayıcını kaldır tekrar kur..

3.yöntem

aramaya çalıştır yaz. çalıştıra " regedit" yaz.Kayıt defteri açılacaktır.Burada
    Chrome için: >HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions içerisindeki eklentilere ait açılmış dosyaları sil (asdasdasdsadw şeklinde saçma olurlar).. Mozilla için; HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla\Firefox\Extensions içerisindeki eklentilere ait açılmış dosyaları sil..

daha da olmadı facebookunu kapat formatla kim uğraşcak

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

bu gibi durumlarda direk Facebook uygulamalarına sonra Tarayıcı eklentilerine bakın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    LuCiFeR bunu yazdı

ev arkadasıma 2 gun once format attım bu sebep yuzunden, sanırım tarayıcıya da bulaşıyor cunku farklı tarayıcılarda normaldı sonra onları da etkıledı, ayrıca uygulamalara kendını eklıyor. Suan duvarında arada reklam postunu görüyor refreshleyınce gıdıyor bende anlamadım neler dönüyor

ama format cozuyor gibi

Şu ota boka format at diyenlere bitiyorum.Adam bilmiyor sanki format atmayı.Bir kaptan gemiyi asla terk etmez.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yosi
    Yosi's avatar
    Erkek

Teşekkürler deneyeceğim bunları başka öneri varsa dinleyebiliriz.. Format bende atmak istemiyorum çözüm o olmasında..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sistem açılışındaki yani msconfig teki flashplayer.exe falan gibi bilinmeyen programların işaretini kaldır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Tarayıcıya otomatik o eklentiyi ekleyen virüs kısmı haricinde,

(chrome için)

Tarayıcıdaki profille google hesabında oturum açıp UYGULAMALAR HARİÇ her şeyi yedekliyorsunuz. sonra oturumu kapatıyorsunuz. Tarayıcıya yeni bir profil oluşturuyor, aynı google hesabına girip UYGULAMALAR HARİÇ geri yüklüyorsunuz. Sonra eski profili silin, temiz tarayıcı.

Sonra onu tarayıcıya ekleyen virüz kısmı var, onu da revo uninstaller mi öyle bişey vardı neydi adı yok yok revo değildi neyse o tarz bişeyle bilgisayardaki feyk "flash player bilmemkaç" ı kaldırıyorsunuz,

ta-daa

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

Sistem açılışındaki yani msconfig teki flashplayer.exe falan gibi bilinmeyen programların işaretini kaldır.

şeyi düşündüm ben, açılışta görememiştim şüpheli bi uygulama, hijackthis de şüphelenmemişti ekstra bişiden;

acaba tarayıcının kısayoluna komut satırına kendini ekliyor olabilir mi? tarayıcıyla aynı anda çalışıp eklenti ekleyecek bi exe. her açılışta kontrol. pc açılışında şüphe çekmez

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek
    murdery bunu yazdı

eklentilerine virüs bulaşmış..

1 yöntem

tarayıcı eklentilerini sil..

2.yöntem

tarayıcını kaldır tekrar kur..

3.yöntem

aramaya çalıştır yaz. çalıştıra " regedit" yaz.Kayıt defteri açılacaktır.Burada
    Chrome için: >HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions içerisindeki eklentilere ait açılmış dosyaları sil (asdasdasdsadw şeklinde saçma olurlar).. Mozilla için; HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla\Firefox\Extensions içerisindeki eklentilere ait açılmış dosyaları sil..

daha da olmadı facebookunu kapat formatla kim uğraşcak

iki gün öncesine kadar aynı virüs olayı bende vardı hocam öncelikle g-mail hesabı felan var ise oturum açık ise googlede yanı chrom kullanıyosanız onda oturumu sonlandırın.

sonra arkadaşın bahsettiği 3. yöntemi yapın daha doğrusu chromu komple silin o bölümden sonra gelin c/ de program fiilesden varsa chromu komple silin tekrar yukleyın.

bende anca böyle çözüldü olay anti virüslerde tanımıyor. combofixde işe yaramıyor.

HoLYSeRo tarafından 13/Ara/13 00:17 tarihinde düzenlenmiştir

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
Toplam Hit: 2475 Toplam Mesaj: 18