folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Facebook'un Hayatın Her Alanında Bulunma İsteği Hk. ( Veri Toplama )

Facebook'un Hayatın Her Alanında Bulunma İsteği Hk. ( Veri Toplama )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

Merhaba müritler mürideler..

Günlük hayatta birçok kişinin kullanmakta olduğu facebook'un veri kullanımı ilkesi ve veri toplaması ile ilgili arzu ederseniz biraz beyin fırtınası yapalım.

facebook'ta, her kullanıcının kendine ait data station'u ( veri istasyonu ) bulunmakta.

bu data'larda, bizim a'dan z'ye yapmıs olduğumuz tüm işlemler'in loglandığını biliyor olduğunuzu düşünüyorum..( tıklamalar, aratmalar, çevrelerle olan bağlar.. vb aklınıza gelebilecek hersey )

ayrıca belirli bir havuzda oluşturulan cloud serverları olduğuda asikar.

Bu sosyal platform'un daha çok insanların hayatında hangi alanlara hükmettiği?

kişisel verilerin nasıl korunduğu?

facebook'u kullanırken dikkatinizi çeken şeyler neler?

bu verilerin gizli servisler tarafından kullanılma olasılığı?

vb neler olabilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mobilden kullanırken url ye bir bakın her girilen sayfa kaydediliyor. Kendi programı ile değil normal tarayıcı ile. 

Yakinda uydu mu gönderecekmiş neymiş?  Bir yerlerde okudum. Amme hizmeti yapacaklar galiba.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

facebook beğen butonu varsa bir sitede ve sizde facebookta sürekli aktifseniz. girdğiniz bütün siteleride logluyor ayrıca.

benim gibi yapn:

firefox + ghostery+adblock plus

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google zaten yeteri kadar veri topluyor.Facebook toplasa ne yazar.Zaten denemesi çok basit.Bir fotoğraf yükleyin sonra silin fakat silmeden önce linki not alın.Sildikte sonra bakın fotoğraf duruyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

Google zaten yeteri kadar veri topluyor.Facebook toplasa ne yazar.Zaten denemesi çok basit.Bir fotoğraf yükleyin sonra silin fakat silmeden önce linki not alın.Sildikte sonra bakın fotoğraf duruyor.

iyi ki hatırlattın, belki izlemek isteyen olabilir :)

http://www.youtube.com/watch?v=VoVuRbmnKzQ

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

facebookun en büyük yatırımcılarından biri cıaile çalışan bir şirket diye okumuştum chip te veya pcnette

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

up

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

hocam benim rastgeldiğim bir olay oldu tüm mesajları silmeme rağmen bir arkaşla tekrar konuşup aramada a harfini arayınca 2011 deki yazısmalarımız getirdik , güya facebook siliyor mesajları yalan.

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

hangi site olursa olsun illaki logluyacak.

adı facebook olmaz facemesh olur thefacebook olur theahmetbook olur onlar loglar.

google da host araması yapın, adsense yayınlayan hangi siteye girerseniz o sitede host reklamı çıkıyor.

tesadüf değil tabiki.

işin gerçeği facebook gibi bir yapı sistemim olsa bende hayatın her alanında olmak isterim.

kendi markamlı işletim sistemimli cep telefonları tabletler üretirdim. kendi telefon alt yapımı kurmak isterdim gsm operatörü gibi.

ben kendi başıma bunu istiyorsam, onca yatırımcısı olan facebook niye istemesin.

not. para parayı çeker lafını yabana atmayın, kimse havaya suya yatırım yapmaz. hangi sektöre giriyorsa oradan nemalanmak için giriyordur.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

yanniz o kadar çok veri veriyoruz ki elemanların eline, basit bi algoritmayla adamlar ne zaman dışarı çıkıcaz, kimlerle tanışma ihtimalimiz gelecekte daha yüksek, kimlerle sevgili olabiliriz, ne zaman otsbir çekiyoruz hepsini bulabilirler.

resmen izleniyoz lan.

http://galeri.uludagsozluk.com/15/big-brother-is-watching-you_136593.jpg

=)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

big data denilen kavram iste tam olarak bu.

[22817//kaanabak]
Toplam Hit: 3533 Toplam Mesaj: 22