Fedora Winner!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeXiGneRX
    DeXiGneRX's avatar
    Erkek
    bence ubuntu ile uğraşmayın. direk bilgi üniversitesi ftp'sine girip fedora 6 yı indirin. yada yunanistandan filan fedora 7 ( son sürüm ) çekin ;)

Halid.Org | Farklı Olmak İstedik(!) ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e-toLqa
    e-toLqa's avatar
    Erkek

|-)

(c/p is msn) 

Böyle bir imza yok yada siz görüntüleyene kadar adminler tarafindan silindi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    fedora iyi olmasına ragmen hala redhatin felsefesinde gitmesi hem iyi hemde kötü sonuclara sebep olabiliyor...Mesela fedora komple bir çözüm olmasına ragmen hala default olarak ntfs'leri görmüyor yada 6daki hata olan web server kontrol arayüzündeki küçük bir parametre hatası yüzünden ne kadar soruna sebep olduguda tartışma konusu.Bunun haricinde piyasadaki bir çok dagıtımdan çok daha iyi oldugunu kabul etmem gerekir.Yinede Linux'la ilk kez tanışıyorsanız Ubuntu yada Pardus'ü tercih etmenizi öneririm daha komple bir çözüm arayan arkadaşlarada openSuse,Fedora,Debian tarzı bir dagıtım gayet uygundur.Daha ileri seviyeler için söylemek gereksiz ama Slackware yada yeni favorim Saybolon Linuxu öneririm

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeXiGneRX
    DeXiGneRX's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    -----------------------------
    fedora iyi olmasına ragmen hala redhatin felsefesinde gitmesi hem iyi hemde kötü sonuclara sebep olabiliyor...Mesela fedora komple bir çözüm olmasına ragmen hala default olarak ntfs'leri görmüyor yada 6daki hata olan web server kontrol arayüzündeki küçük bir parametre hatası yüzünden ne kadar soruna sebep olduguda tartışma konusu.Bunun haricinde piyasadaki bir çok dagıtımdan çok daha iyi oldugunu kabul etmem gerekir.Yinede Linux'la ilk kez tanışıyorsanız Ubuntu yada Pardus'ü tercih etmenizi öneririm daha komple bir çözüm arayan arkadaşlarada openSuse,Fedora,Debian tarzı bir dagıtım gayet uygundur.Daha ileri seviyeler için söylemek gereksiz ama Slackware yada yeni favorim Saybolon Linuxu öneririm

bunda haklısın dostum. bu yüzdendir ki hala fedoraya ( tam olarak ) güvenemediğimiz için her yere CentOS sunucu kuruyoruz. Ama yinede fedora bu konuda büyük üstünlüğü var. ;)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Aslında CentOs kurulmasının sebebi redhat9dan sonra fedora projesi hala acıklanmamışken bir grup insanın sadece severlar için özelleşmiş redhat 9 yapısına sahip bir sistem geliştirmişlerdir.Zaten bakıldıgında CentOs eski Redhat serilerine Fedoradan daha benzer.Ama Fedoraya tam olarak güvenmeme kısmını anlamadım ben fedora makinelerini 2. backup sunucusu olarak kullanan firmalar gördüm.Bence stabildir hatta gayette iyidir 5te performası iyiydi 6da düştü 7ye bakmadım daha ama yeni başlıyanlara uygun degil.Bu kadar:p

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

bende fedoranın son sürümü var. öleeee yunanistana gitmeye gerek yok :D

eve gidince link verecem bu konuya infdirin.

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

ftp://ftp.linux.org.tr/pub/fedora/linux

ftp://ftp.cs.hacettepe.edu.tr/pub/mirrors/fedora/linux 

sanırım bunları vericektin imran :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeXiGneRX
    DeXiGneRX's avatar
    Erkek

fedora 7 nin duyrulduğu gün yunanistandan çektim. gayet iyiydi. hani deniz yakın esiyo filan manzara :p

--

bu arada söylemek gerek fedorayı çok büyük devler kullanıyor. Bi ara firewall olarak kullanmıştık :D ...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeXiGneRX
    DeXiGneRX's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:

sanırım bunları vericektin imran :)

bence türkiyede en iyi sunucular bilgi üni.'de. ubuntunun 7.04'ü çekerken tavan yaptı 1 mbit bağlantıda. bilgiye mail attım 1 ay öncesine kadar fedora 7 yi ekleseniz iyi olur diye sakal yok tabi dinlemezler :p ...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DeXiGneRX bunu yazdı:
    bence ubuntu ile uğraşmayın. direk bilgi üniversitesi ftp'sine girip fedora 6 yı indirin. yada yunanistandan filan fedora 7 ( son sürüm ) çekin ;)

dexi, hacı ne bu sendeki fedora sevdası la :D hehehe... walla bana kernel olsun çamurdan olsun :P :D, gerçi fedora 6 kullanmıştım bi ara fakat makinaya uymadımı ne oldu, bi performans alamadım, OpenSuSE çok fazla şişti, ubuntu rulz oldu :D

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:

sanırım bunları vericektin imran :) 

yok bunlar deil. 2.270 GB lik son derece güzel ve  iyi bir fedora ydı. ben eve gideim. :D

vercem dee :D

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
Toplam Hit: 3788 Toplam Mesaj: 16