Fetih 1453 - Yorumlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:
    -----------------------------
    Turk sinema tarii acisindan tam anlamiyla HARİKULADE bi basyapit. Yabanci film ve dizilerden aldigim keyfi asla ve asla Turk sinemasinda alamamistim. Bu tam manasiyla profesyonel olmus. İcimde hissettim filmi :)

Ama su da var ki, senaristi her kimse cok ucmus. Ne o oyle karadan gemi yurutmeler, ruyada gordugu yeri kazip plan bulmalar falan :P

senaristle ne alakası var? gerçek bunlar fatihin gemileri yürüttüğü de bi gerçek akşemsettinin eyüp as ın mezarını bulması da bi gerçek.. daha neler var filmde gösterilmemiş neleer. 

film aslında konu olarak berbat bi film sahneler olaylar çok alakasız tam hüzünleneceksin sahne pat bitiyo baika bi sahneye müzikler aşırı berbat senaryo çok ama çok eksik. Bilgisayar efektleri tr şartlarına göre gayet güzel ama ulubatlı hasan ın sparta taklidi yapması çok saçma olmuş. 

lakin şu var yapanları takdir ediyorum bu tür film yapımlarına önayak oluyorlar film her ne kadar kötü olsa da aslında öncü olması bakımından süper denilebilecek bir kalitede. 

ve eklemek isterdim ki istanbulun tarihini 3 saate ancak bu kadar sığdırabilmişler.. umarım yeni çıkan filmlerde ne bileyim gerekirse part parrt olsun 6 saat olsun film ama tam olsun umarım olur bu..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxspiderxx
    xxspiderxx's avatar
    Erkek

Geçmişinde en büyük başarısı recep ivedik olan bir yönetmen + osuruk efektli patlayan toplar + ordan burdan sallanan takma sakallar + nihahaha kötüyüz biz diye gülen bizanslılar + mükemmel sahne geçişleri + mükemmel makyaj = Fetih

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

gsonunun aniden bitişi dışında çok iyi çekilmiş bir film.yapanlara bravo.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek
    bok gibi bi film insan bukadar para harcadim ve bu filmi yaptim demeye utanir yemin ediyorum bana 5 milyon dolar versinlr transformersi yapmazsam topum bide bunlar 20 m. Harcamislar. Fatih onu yapms suleyman sunu yapmis ebem bunu yapmis diye kendi yapmadigi seylerle ovunen aciz insanlarin duygularini ve cuzdanini kullanmak icin yapilmis bi film gibi geldi bana.

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

filmi googleye yazıyorum milyon tane site çıkıyor Fetih 1453 download,indir yok HD izle vs diye sonra siteye girince lavukların yazdığı bu "Türk tarihini anlatan bir eser olduğu için buraya koymayı doğru bilmiyoruz.Sinemada izleyin " vs vs.Göt herif o zaman nie sitene öyle bir konu açıpda googleden hit alıyorsun.Siktir git öyle bir konuda açma o zaman.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Milli duygularini bi kenara birakip izlersen tam bi fiyasko heyecanla gittim gulerek ciktim

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

seyrettim zerre kadar etkilenmedim açıkcası. genelde hep Türk filmlerini seyrederim seyrettiklerim arasında sıradan bir film diyebileceğim filmlerden. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

Osmanlı'da Taht Kavgaları
    Osman Bey, amcası Dündar Bey'i kendi elleri ile boğdu. I. Murat, kendi öz oğlu Savcı Bey'i katletti. Yıldırım Bayezid, on kardeşini birden taht için öldürttü. Çelebi Mehmet, kardeşi İsa'yı öldürttü. II. Murat, kardeşi Mustafa'yı öldürmekle yetinmedi, diğer kardeşlerinin gözünede mil çektirdi. II. Murat, amcası Mustafa'yı saltanatı için Edirne surlarına astırdı. Fatih, kundaktaki kardeşi Ahmet'i saltanatı için boğdurttu. II. Bayezid, İtalya'ya kaçan kardeşi Cem'i ve oğullarını öldürttü. Yavuz, saltanatı için tüm akrabalarını öldürttü. Kanuni, öz oğlu Mustafa'nın öldürülmesini seyretti. Kanuni, oğullarından başka dört torununu da öldürttü. III. Murat, tahta çıkar çıkmaz beş kardeşini birden öldürttü. III. Mehmet, saltanatı için ondokuz erkek kardeşini katletti. II. Osman, kardeşi Şehzade Mehmet'i öldürttü. IV. Murat, taht için üç kardeşini birden öldürttü. II. Mahmut, IV. Mustafa'yı öldürdü. II. Bayezid'i, oğlu Yavuz Sultan Selim öldürttü. II. Selim, hamamda kadınlarla alem yaparken öldü. I. Mustafa, uzun hapislik hayatından sonra öldürüldü. II. Osman Yedikule zindanında öldürüldü. Sultan İbrahim, sarayıında öldürüldü. Sultan II. Ahmet zehirletilerek öldürüldü. III. Selim, sarayda kılıçla parçalanarak öldürüldü. Yavuz, Yunus Paşa'yı atı üstünde kılıcıyla öldürdü. Yavuz, Derviş Paşa'yı önce boğdurdu, sonra kendi elleriyle kellesini kesti. III. Selim, sadrazam Dukak'ın oğlu Ahmet Paşa'yı, kendi elleriyle hançerleyerek öldürdü.

höh bu ne bea . bize tarih diye masal anlatmışlar :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı:

Noneyim bunu yazdı:
    Turk sinema tarii acisindan tam anlamiyla HARİKULADE bi basyapit. Yabanci film ve dizilerden aldigim keyfi asla ve asla Turk sinemasinda alamamistim. Bu tam manasiyla profesyonel olmus. İcimde hissettim filmi :)

Ama su da var ki, senaristi her kimse cok ucmus. Ne o oyle karadan gemi yurutmeler, ruyada gordugu yeri kazip plan bulmalar falan :P

senaristle ne alakası var? gerçek bunlar fatihin gemileri yürüttüğü de bi gerçek akşemsettinin eyüp as ın mezarını bulması da bi gerçek.. daha neler var filmde gösterilmemiş neleer. 

film aslında konu olarak berbat bi film sahneler olaylar çok alakasız tam hüzünleneceksin sahne pat bitiyo baika bi sahneye müzikler aşırı berbat senaryo çok ama çok eksik. Bilgisayar efektleri tr şartlarına göre gayet güzel ama ulubatlı hasan ın sparta taklidi yapması çok saçma olmuş. 

lakin şu var yapanları takdir ediyorum bu tür film yapımlarına önayak oluyorlar film her ne kadar kötü olsa da aslında öncü olması bakımından süper denilebilecek bir kalitede. 

ve eklemek isterdim ki istanbulun tarihini 3 saate ancak bu kadar sığdırabilmişler.. umarım yeni çıkan filmlerde ne bileyim gerekirse part parrt olsun 6 saat olsun film ama tam olsun umarım olur bu..

Sazan_I.avi :D

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

zengo bunu yazdı:

davetiyem var hala fırsat bulupta gidemedim bakalım ne zamana kısmet olacak ...film le ilgili ne görürsen hemen uzaklaşıyorum sonunu bilince iyi olmuyor 

diye :D

İstanbulu Türkler alıyo.. Hehehe film zevkine böyle turp suyu sıkarım işte :))

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 13992 Toplam Mesaj: 111