Film İndirenlere Uyarı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek

Bugünkü (05 Ağustos 2008) Hürriyet gazetesinde hepimizi iLgiLendirebiLecek bir habere rastLadım ve sizLerLe payLaşmak istedim.

"İnternetten illegal yollar ile film ve ya mp3 mü indiriyorsunuz? Her an bir uyarı alabilirsiniz.

Ülkemizde illegal olarak indirilen film ya da mp3’ler için bir yaptırım uygulanmasa da yurt dışında yapılan ilginç uygulamalar ile korsanın önüne geçilmeye çalışılıyor.

Örneğin çoğu Avrupa ülkesinde internetten illegal olarak film ya da mp3 indirenler, internet sağlayıcıları tarafından hemen tespit edilip polise bildiriliyor. Eğer bu suçu ilk defa işliyorsanız sadece bir uyarı ile kurtulabiliyorsunuz. Fakat aynı suçu 2 veya daha fazla işlerseniz ağır para cezalarına çarptırılıyorsunuz.

Başka bir uygulamada ise ABD’de yapılan bir araştırmadan yola çıkarak Avustralya Hükümeti illegal yollar ile indirme yapan kullanıcıları tespit edip ilk uyarıyı e-postalarına gönderiyor. Hükümet bu sayede illegal indirme sayısını daha aşağılara çekmeyi planlıyor. ABD’de yapılan araştırmanın sonuçları ise gerçekten çok ilginç. İllegal indirme yapan her 10 kişiden 9’u ilk uyarıdan sonra illegal indirmeyi hemen bırakıyor.

Ülkemizde ise kanunlarda ağır cezalar olmasına rağmen uygulamalarda hayata geçmediği için korsanın önü alınamıyor. Bu sebepten dolayı da firmalar ağır maddi kayıplara uğruyorlar. Örneğin Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre illegal yollar ile indirilen her türlü içeriğin yıllık sebep olduğu zarar 250 milyon dolar civarında. Çin’de ise bu rakam 2.7 milyar doları buluyor. Türkiye’de ise kesin bir araştırma bulunmasa da korsanın sadece yazılım sektörüne yıllık zararı 180 milyon dolar civarında."

-Ya arkadaşLar Zaten bi fiLm bi mp3 keyfimiz var eğer çok sıkı denetim aLtına aLınırsa şöyLe 300-500 kişi bu suçtan(!) yargıLanırsa ben bırakırım heraLde neti..

Zaten saat 2 gibi bırakıyorum fLashgete sabaha 4-5 fiLm inmiş oLuyo+Listedeki mp3Ler

Bunun haricinde pc'yi sadece program ve oyun için kuLLanmak istemiyorum :| SizLerin yorumLarı neLer ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    hocam bu tür uygulamaların sağlıklık şekilde oturacağını sanmıyorum :S

Olursada çekiliş gibi her ay 3-5 adamı rast gele götürürler yada seçip incelerler yoksa herbirimizi inceleyecek kontrol edecek halleri yok : /

Onun yerine siteleri engellemek daha kolay gelıyor sanırım :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    walla hepsini okumadım ama bize bişi olmaz deyip part 5 e geciorum :)

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

http://hsyn.biz/2008/07/korsan/ mevzuu ile ilgili bir yazıya erişebilirsiniz.

film fiyatları uygun seviyeye düşene kadar korsana devam

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    önce film korsan film satıcılarını engellesinler. burda karakolun yanında korsan filmci var yıllardır hiç bişey olduğu yok.

g2k[et]tahribat[dat]com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek
    hajı şimdi prog arşivi indiiom walla hatta şu an part 39 daa 15-20 tne daa war :d bşi olmaz türkiyede kmseye :D bu partlar bitsin 3-5 tanede film indircktm zatn lime vire dwmlı müzk indirio yakalansam herlade zükerler bni D:

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    Sehabe bunu yazdı:
    -----------------------------
    önce film korsan film satıcılarını engellesinler. burda karakolun yanında korsan filmci var yıllardır hiç bişey olduğu yok.
    hocam düşünce sakal yerine kafayı kesmekte (:
    sonuçta o adamda cdyi yaparken internetten indiyor filmlleri yoksa nereden bulacak... yani %90ı böle hakkını yemeyeyim abilerin gidip kendi çekim yapan yada orjin alıp kopyalayanlarda var : D (Oda emek : P)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    şuan da avrupa ülkelerinde eksiksiz olarak işliyorsa bu sistem,15 yıl sonra anca Türkiyede eksiksiz işler,15 yıl daha devam :)

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

DarkF4Te bunu yazdı:
    Sehabe bunu yazdı:
    hocam düşünce sakal yerine kafayı kesmekte (:
    sonuçta o adamda cdyi yaparken internetten indiyor filmlleri yoksa nereden bulacak... yani %90ı böle hakkını yemeyeyim abilerin gidip kendi çekim yapan yada orjin alıp kopyalayanlarda var : D (Oda emek : P)

evet ama o ticaret yapıyo onun işini halletmek daha kolay

g2k[et]tahribat[dat]com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek

Tabii hocam senin düşüncen daha doğru fakat yanlış giden o kadar şey var ki : S
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi
    sinema ya çikar çikmaz filimleri internete atan korsanlarla daha çok ilgileniyorlar ve kolaylikla buluyorlar
Toplam Hit: 4534 Toplam Mesaj: 27