Filtre Kahve Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı
    essan bunu yazdı

Banada Türk Kahvesi yapabileceğim makine lazım.. Bütçe sıkıntı değil. Bosch marka olanın en son çıkan modelini inceledim kahveyi fazla köpürtmüyor. Kullanan ve tavsiye var mı?

arçelik telve kullanıyorum memnunum köpüğünden ve köpüğün sertliğinden. Kahve markası da köpükte önem arz ediyor. Kurukahveci Mehmet Efendi tavsiyem. 

arçelik ve karaca nın makineleri çok güzel 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı
    essan bunu yazdı

Banada Türk Kahvesi yapabileceğim makine lazım.. Bütçe sıkıntı değil. Bosch marka olanın en son çıkan modelini inceledim kahveyi fazla köpürtmüyor. Kullanan ve tavsiye var mı?

arçelik telve kullanıyorum memnunum köpüğünden ve köpüğün sertliği'nden. Kahve markası da köpükte önem arz ediyor. Kurukahveci Mehmet Efendi tavsiyem. 

Köpüğün Sertliği nasıl oluyor yahu. o.O, ^^D`

Kısık ateşte ocak üstünde uzun süre de, karıştırarak yapıyorum, köpük m'öpük yok. @.o, 

Bi küçük fincandan fazla da içemiyorum bi günde de. ^^` kahveden dolayı insanın başının içi ağrır mı, ağrıyor alüminyum. ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 25/Nis/20 11:38 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

@PlayForFree müridden almıştım ben de. Hemen ertesi gün kargoya vermişti (minik bir sürpriz ile birlikte hatta). Hala her gün afiyetle içiyorum. Tavsiye ederim. Umarım stoklarında ürün vardır hala.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Ev için konuşursak Metromarket in çekirdek kahvelerinden alıp (Özellikle Brezilya ve Kenya) makinede öğütüp hemen frenchpress le demliyorum. İş yerinde ise yine metromarketin hazır çekilmiş %80 arabica %20 robusta karışımlı 1 kg lık paketlerinden alıyorum 20 gün falan götürüyor. (Evet günde ortalama 4-5 büyük kupa filtre kahve içiyorum)

Bazı ufak detaylar var tabi. Makine kahvesini sevmiyorum frenchpress de aromaları daha iyi alabiliyorsun ve en ucuza en iyi kahve içmenin yolu bu. Çekirdek kahveleri paketiyle beraber buzdolabında saklıyorum ve bayatlamıyor, her içtiğimde o aroma ve kokuyu alabiliyorum ama iş yerindeki hazır çekilmiş olduğundan paket açılımı sonrası 4-5 gün sonunda bayatlıyor. O nedenle tavsiyem günde 1 - 2 kupa içeceksen ucuz yollu bir öğütücü alıp çekirdek kahve ile yola devam etmen.

Kokusu sahane metrodaki kahvenin

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı

@PlayForFree müridden almıştım ben de. Hemen ertesi gün kargoya vermişti (minik bir sürpriz ile birlikte hatta). Hala her gün afiyetle içiyorum. Tavsiye ederim. Umarım stoklarında ürün vardır hala.

bende onlardan almak istiyorum ama orta bi fiyatlık bir şey yok, kargo ile dengelemek isteyince. ürün kalmamış zaten ilgilenmiyorlar artık galiba.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Geçen Eminönüne gittim Mehmet efendiden taze taze alayım diye fakat kapalı olduğunu gördüm.Sokağın biraz ilerisinde beta tea yi geçince kuru kahveci Nuri Toplar diye bir yer gördüm oarsı açıktı.Ordan papua yeni gine çekirdeği kilosu 100 liradan  alıp öğüttürdüm. İlk defa bu çekirdeği denedim çok beğendim tavsiye ederim.

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Ev için konuşursak Metromarket in çekirdek kahvelerinden alıp (Özellikle Brezilya ve Kenya) makinede öğütüp hemen frenchpress le demliyorum. İş yerinde ise yine metromarketin hazır çekilmiş %80 arabica %20 robusta karışımlı 1 kg lık paketlerinden alıyorum 20 gün falan götürüyor. (Evet günde ortalama 4-5 büyük kupa filtre kahve içiyorum)

Bazı ufak detaylar var tabi. Makine kahvesini sevmiyorum frenchpress de aromaları daha iyi alabiliyorsun ve en ucuza en iyi kahve içmenin yolu bu. Çekirdek kahveleri paketiyle beraber buzdolabında saklıyorum ve bayatlamıyor, her içtiğimde o aroma ve kokuyu alabiliyorum ama iş yerindeki hazır çekilmiş olduğundan paket açılımı sonrası 4-5 gün sonunda bayatlıyor. O nedenle tavsiyem günde 1 - 2 kupa içeceksen ucuz yollu bir öğütücü alıp çekirdek kahve ile yola devam etmen.

Kokusu sahane metrodaki kahvenin

Kesinlikle. Hele öğütüldükten hemen sonra resmen aromaları tek tek alabiliyorsun. Öyle kahve gurmesi falan değilim sadece içmeyi seviyorum ama cidden paket üstünde yazan tüm aromaları alabiliyorsun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bu arada biraz profesyonel ancak daha lezzetli kahveler için kahve öğütücü alabilirsiniz evinize kahveyi çekirdek olarak alıp anlık öğütüp içerseniz çok daha lezzetli ve taze olacaktır

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

bu arada biraz profesyonel ancak daha lezzetli kahveler için kahve öğütücü alabilirsiniz evinize kahveyi çekirdek olarak alıp anlık öğütüp içerseniz çok daha lezzetli ve taze olacaktır

Sanırım sonunda bundan alacağım 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Sanırım sonunda bundan alacağım 

sage bcg820 öneririm. inanılmaz bir makinedir. 

Toplam Hit: 5076 Toplam Mesaj: 57
kahve tavsiye filtre kahve