Filtre Kahve Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    Davos bunu yazdı

Beyler anlamadım nokta şu evde makina olmadan filtre kahve içebilirmiyiz sadece french press almak kolay. önemli olan çekilmiş kahveyi taze nasıl koruyacaz ? yoksa bende biliyorum starbucks dan kahve çektirip eve götürmeyi :d bozulmayacakmı çabuk ?

Güzel soru :)))

+1

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Hocam 3-4 hafta saklayacaksan hava almayacak cam ya da seramik bir kavanozda gunes gormeyen yerde oda sicakliginda sağlayabilirsin. Daha uzun sure saklayacaksan vakumlu poşet alıp onda saklarsın. Çok daha uzun sure saklayacaksan vakumlu posetleri buzluga atarsin. 

Bu arada illa French Press almak zorunda değilsiniz. Moka Pot, Chemex, Hario V60 ya da Aeropress, Coffee Siphon vb de alabilirsiniz. 

krypt tarafından 19/May/16 11:20 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

5 para etmez makina hocam, filtre kahve yapmaz. Suda çözülebilir kahve yapıyor.

Kahve seviyorsan filtre kahve makinası al keyfine bak. O nescafenin yaptığı kahveleri kendinde daha güzelini yaparsın.

100 liraya kadar güzel bişi bulabilirsin. Pahalı diyorsan 10 liraya migrostan french press al keyfine bak.

Atıyorsun içine 2 kaşık, 2-3 dakika bekleyip bastırıyorsun kahven hazır.

Eyvallah sagolasin.

Hocam bipmiyorum makinayi kullandindami bunu soyluyorsun ama 3-4 senedir kullaniyorum bu makinayi tatli su ve nescafe goldla beraber cok lezzetli kahve icer oldum. 5 sene kadar ukraynada bulundum bizim buralardaki yeni yeni baslayan kahve kulturu oralarda artik doyum noktasina ulasmis vaziyettedir. Kucuk 5m2 markette adam 30 cesit kahve satar insanlar alir evinde cezvede kaynatir icer ben bu insanlara bile bu kahveden verdigimde nerden aldigimi sorarlardi kahveyi. Oyuzden kullanmadigin urune bence bok atmamalisin.

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Kahve seviyorsan filtre kahve makinası al keyfine bak. O nescafenin yaptığı kahveleri kendinde daha güzelini yaparsın.

100 liraya kadar güzel bişi bulabilirsin. Pahalı diyorsan 10 liraya migrostan french press al keyfine bak.

Eyvallah sagolasin.

Hocam bipmiyorum makinayi kullandindami bunu soyluyorsun ama 3-4 senedir kullaniyorum bu makinayi tatli su ve nescafe goldla beraber cok lezzetli kahve icer oldum. 5 sene kadar ukraynada bulundum bizim buralardaki yeni yeni baslayan kahve kulturu oralarda artik doyum noktasina ulasmis vaziyettedir. Kucuk 5m2 markette adam 30 cesit kahve satar insanlar alir evinde cezvede kaynatir icer ben bu insanlara bile bu kahveden verdigimde nerden aldigimi sorarlardi kahveyi. Oyuzden kullanmadigin urune bence bok atmamalisin.

Lezzetli olabilir ama nescafenin kahve olmadığı gerçeğini değiştirmez 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Eyvallah sagolasin.

Hocam kasikla koyup 100 derece suyla kahveyi yakarsan dedigim lezzeti anlaman mumkun degil bu makina suyu sabit sicaklikla verip kahveni kopurterek yapiyor o sebeble denemeden bence yargilamayin ayrica nescafenin granurleri normal kahvenin standart aromasindan daha yuksek derecede aroma icerir cunku islem gordugunde deger kaybeden kahveyi zenginlestirmek zorundalar. Bence arkadasin paylastigi linkteki yorunlari okumalisiniz.

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Kenya aa veya sumatra tavsiye ederim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Eyvallah sagolasin.

Hocam kasikla koyup 100 derece suyla kahveyi yakarsan dedigim lezzeti anlaman mumkun degil bu makina suyu sabit sicaklikla verip kahveni kopurterek yapiyor o sebeble denemeden bence yargilamayin ayrica nescafenin granurleri normal kahvenin standart aromasindan daha yuksek derecede aroma icerir cunku islem gordugunde deger kaybeden kahveyi zenginlestirmek zorundalar. Bence arkadasin paylastigi linkteki yorunlari okumalisiniz.

Bu makineden icilen kahvede tat koku v.b. yok mecbur kalmadikca icmem evet bok atiyorum 5 6 yildir kahve demleyen kavuran evinde 3 filitre kahve 3 espresso ve 1 tam otomstik kahve makinesi ayrica 2 degirmen olan, biri olarak ve bu makineyi denemis biri olarak bok atiyorum. Kesinlikle tavsiye etmem boyle bir makineyi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    izzmarit bunu yazdı

Ruim kolombiyadan brezilyadan getirdigim kahveler var haftasonu gel al gotur.

Bu teklifin üzerine ankaraya gelirim rui ye kahve içmeye :d

şakası bi yana evde filtre kahve içiyordum standart fakir marka bir kahve demleme cihazim WMF marka bir çekirdek öğütücüm var. şimdi gözüme https://kahhve.com/delonghi-bco-420--kahve-makineleri kestirdim bundan alıp biraz daha kaliteli amerikano hazırllamak istiyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Ruim kolombiyadan brezilyadan getirdigim kahveler var haftasonu gel al gotur.

Bu teklifin üzerine ankaraya gelirim rui ye kahve içmeye :d

şakası bi yana evde filtre kahve içiyordum standart fakir marka bir kahve demleme cihazim WMF marka bir çekirdek öğütücüm var. şimdi gözüme https://kahhve.com/delonghi-bco-420--kahve-makineleri kestirdim bundan alıp biraz daha kaliteli amerikano hazırllamak istiyorum.

abi linkini attığın makine pahalıymış ya :d gerçi sen patron adamsın dokunmaz saana :d 

gariban işi bi alet edevat alıp başlayayım diyorum :) duygunun kahvelere kıyamam ben şimdi :)) aslında haftasonu buluşup alsak mı kız senle bi kaç parça ? @izzmarit

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

şimdi cahillik olacak ama kusura bakmayın. filtre kahve herhangi bir kahveyle olmaz di mi? filtre kahve diyip öyle mi almamız lazım? starbuckstan alabilir miyiz? birkaç kere orda içtim hiç filtre kahve gibi değildi tadı.

yani nescafeyi pres aparatıyla basarsak filtre olmaz herhalde.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 6691 Toplam Mesaj: 48
filtre kahve :d filtre kahve nasıl yazılıyorsa artık