folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Firmanızda Hangi ERP Yazılımı Kullanılıyor ?

Firmanızda Hangi ERP Yazılımı Kullanılıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Millet Selam,

Şirkette kullanacağımız

Proje Yönetimi

Üretim Planlama / Stok Takibi

Satınalma / Satış

CRM - Müşteri İlişkileri ve Takibi / Sözleşme ve Teklifler Yönetimi

Personel Yönetim

gibi özelliklere sahip bir ERP çözümüne geçeceğiz.

Bu noktada, OpenSource olan Odoo'yu test ettim ama kronik problemleri var.

Şirketinizde kullandığınız ERP çözümleriniz var mıdır? Varsa neleri kullanıyorsunuz?

Sağolun

Not : Free Yada Download edilebilir (:D) olması öncelikli tercihim. Yoksa, Kullanıcı başına aylık 50$ isteyen online hizmet veren sistemlerde var ama 10 kişinin 1 yıllık CRM'i 50*10*12 6000$ ediyor ki, bu para verilmez :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

sap kullandım, oracle gördüm

sap bence en güzeli ama türkiyede olmaz sap.bizdeki şirketler g.tüm gibi çalıştıkları için sapla pek yapamazlar.

yani mesela armutları armutlarla toplaman gerekir sapta, ama bizim şirketlerde elma armut bi arada dursun bişi olmaz gibi garip mantıklar oldugu için sorun yaşarlar.

sap ilk 1 yıl sorun yaratır hep.her yerde iş vardır.surası böle olsun söle olsun derken 1 yıl gider ama 1 yıl sonra çok verimlidir.

oracle ı kullanmadım ama benziolardı

edit: aklıma gelmişken erp ye geçtik eski sistemi kaldır at yapmayın.bazen eski sistemden bişiler çıkartmak gerekio.

Ekerci tarafından 11/Haz/15 23:27 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

ZohoCRM

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Microsoft un crm hizmeti.

30 gunluk demo veriyor incelemeni tavsiye ederim

Bir abonelik satın almak için

Kullanıcı Kimliğinizle https://portal.office.com/admin/default.aspx adresindeki Microsoft Online Services müşteri portalında oturum açın:

Ad: ali riza
    Kullanıcı Kimliği: aliriza@xxxxxx.onmicrosoft.com

Microsoft Dynamics CRM Online Deneme Sürümü kullandığınız için teşekkür ederiz. Microsoft Online Services'in sunduğu mükemmel iletişim ve işbirliği araçlarının hepsini deneme fırsatı bulduğunuzu umarız. İşletmeniz için hizmetler sunmaya devam etmek isteriz.

Saygılarımızla,
    Microsoft Online Services Ekibi

HoLyCat tarafından 11/Haz/15 23:32 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    WH0 bunu yazdı

ZohoCRM

Hocam online ve ücretli, dolayısı ile kurulumu kendimize yapamıyoruz :( Siz kac kullanıcı için kullanıyorsunuz ki?

UTHO bunu yazdı

Microsoft un crm hizmeti.

30 gunluk demo veriyor incelemeni tavsiye ederim

Bir abonelik satın almak için

Kullanıcı Kimliğinizle https://portal.office.com/admin/default.aspx adresindeki Microsoft Online Services müşteri portalında oturum açın:

Ad: ali riza
    Kullanıcı Kimliği: aliriza@xxxxxx.onmicrosoft.com

Microsoft Dynamics CRM Online Deneme Sürümü kullandığınız için teşekkür ederiz. Microsoft Online Services'in sunduğu mükemmel iletişim ve işbirliği araçlarının hepsini deneme fırsatı bulduğunuzu umarız. İşletmeniz için hizmetler sunmaya devam etmek isteriz.

Saygılarımızla,
    Microsoft Online Services Ekibi

Sadece CRM değil de özellikle ERP tarafındaki Project Management ve Satış Üretim modülleride gerekli hocam.

renegadealien tarafından 11/Haz/15 23:42 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hocam eski iki şirketimde de micro kullanılıyordu. ikisi de perakende sektöründeydi. pahalıdır muhtemelen ama çok kapsamlı. derya deniz. bu da yetmezmiş gibi destek veren şirkete istediğin modülü yazdırabiliyorsun. tabi sana ne kadar hitap eder bilmiyorum. bir de üretim kontrol modülü görmedim fakat illa ki vardır. benim kullandığım şirketlerde üretim yoktu, perakende olduğundan al-sat vardı sadece. yalnız kenarda menülerde üretimdir, pazarlamadır çeşitli bölümlere ait menüleri görmüştüm.

şimdiki şirketimde özel yazdırılan online bi sistem var.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

hocam senin yazılım şirketin yok mu? Jira ve modüllerini kullansana bir çok modülü içerisinde pm ve crm var

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam çalıştığım 2 firma Netsis kullanıyor. ERP lerde önemli olan çalışacağınız ERP danışmanıdır. ERP danışmanınız ne kadar iyiyse programdan o kadar çok verim alırsınız. Netsis programı gördüğüm kadarıyla güzel ancak görsellik namına pek bir esprisi yok. Netsis'in şuan için bir güzelliğide veritabanı yapısını bilirsen ek modüller yazabilirsin netsisle entegre çalışan. Ben b2b ve saha satış modülü yazdım ve onları geliştirmeyede devam ediyorum. Veritabanı yapısı en kolay program diyebilirim. Söylediğin modüllerin tamamıda bildiğim kadarıyla netsiste mevcut.

Titanyumun gücü adına!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

rene hocam hem crm hem de erp sistemini free veren bir sistem bulamazsın. bu işler tamamen profosyonellik ve arkadasında ekip gerektiren bir işler olduğundan free olanların dediğin gibi sorunları çok olacaktır.

bu sebeple SAP ye o kadar bir para harcayamayacağınızı varsayarak şunları öneririm;

Netsis

IAS (Yabancı kaynaklı bir firmadır)

Logo

ETA

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

hocam senin yazılım şirketin yok mu? Jira ve modüllerini kullansana bir çok modülü içerisinde pm ve crm var

Hocam mevzumuz crm ve pm değil esasen.

Şu anda bir donanım üretimi de yapyıyoruz, bu sebeple stok ve üretim de lazım, hepsini birleştirince zaten erp cıkıyor

Yoksa şirket işleri için RedMine kullanıyoruz, coding için zaten TFS kullanıyoruz.

Ama idari işlerle birlikte redmine ı iptal edip erp ye geçeceğiz, TFS kalacak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Hocam çalıştığım 2 firma Netsis kullanıyor. ERP lerde önemli olan çalışacağınız ERP danışmanıdır. ERP danışmanınız ne kadar iyiyse programdan o kadar çok verim alırsınız. Netsis programı gördüğüm kadarıyla güzel ancak görsellik namına pek bir esprisi yok. Netsis'in şuan için bir güzelliğide veritabanı yapısını bilirsen ek modüller yazabilirsin netsisle entegre çalışan. Ben b2b ve saha satış modülü yazdım ve onları geliştirmeyede devam ediyorum. Veritabanı yapısı en kolay program diyebilirim. Söylediğin modüllerin tamamıda bildiğim kadarıyla netsiste mevcut.

Hocam, danışmanlık almayacağım, kendim kuracam :)

Modülleride yazmak değil hazır var olanları kullanacağız:)

Örneğin Odoo bu konuda oldukça iyi fakat ufak tefek sıkıntıları var, en kötü odoo ile ya da erpnext ile devam edeceğim, caresiz :(

Toplam Hit: 4719 Toplam Mesaj: 29
erp crm project management