folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder FLAŞ K.Irak"Ta 8 Asker Şehit Oldu

FLAŞ K.Irak"Ta 8 Asker Şehit Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek

İŞTE GENELKURMAY'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne karşı icra edilen sınır ötesi harekatın 3' üncü günü olan 24 Şubat 2008 tarihinde, dört ayrı bölgede teröristlerle sağlanan sıcak temas aralıklarla devam etmiştir.

Dün gece ve bugün gündüz boyunca devam eden harekat esnasında, önceden hazırlanmış tahkim edilmiş mevzilerden oluşan ve bazı ağır silahlarla desteklenen terörist yuvaları; uçaklar, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alınarak dağıtılmıştır. İlerleme istikametleri üzerindeki terörist unsurlar, birliklerimizin etkili manevraları ve çok yakın mesafeli çatışmalarla saf dışı bırakılmıştır.

Harekat ilerledikçe tespit edilen çok sayıda terörist barınma ve lojistik tesisi, içlerindeki silah, mühimmat ve malzeme ile birlikte tahrip edilmiştir. Geçilen bölgelerde terörist altyapıyı teşkil eden doğal ve yapay tüm tesisler, kısa sürede yeniden onarılamayacak şekilde kullanılamaz hale getirilmektedir.

Her birinde teröristlerin bulunduğu kesin olarak tespit edilmiş, derinlikteki 12 hedef grubu (63 hedef) Hava Kuvvetleri uçakları ile etkili bir şekilde vurulmuştur.

Harekat bölgesinde elde edilen hassas kaynak istihbaratından, çaresizlik içindeki örgüt mensuplarının birbirini ajanlıkla suçladıkları, bir kısmının Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı koymak istemediği; bazı gruplar arasında çıkan iç çatışmalarda ise ölen ve yaralananlar olduğu öğrenilmiştir.

Bugün saat 16:00 itibarıyla harekat bölgesindeki mukavemetleri büyük oranda kırılan teröristler, çatışmalarda ölen arkadaşlarının cesetlerini tuzaklamak ve ilerleme yollarına el yapımı patlayıcı ve mayın döşemek suretiyle zaman kazanmaya ve yer yer panik halinde güneye doğru kaçmaya çalışmaktadırlar.

Iraklı yerel gruplardan, bölgesel barış ve istikrarın en büyük düşmanı olan PKK terör örgütü mensuplarının bölgelerine girmelerine ve orada himaye görmelerine mani olmaları beklenmektedir.

24 Şubat 2008 tarihinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmalarda, içlerinde sözde lider kadroların da bulunduğu değerlendirilen 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu teröristlerden 5'inin cesetlerinin patlayıcılarla tuzaklanmış olduğu tespit edilmiştir. Son rakamlarla birlikte harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 112'dir. Bu sayıya, uçaklar, silahlı helikopter ve uzun menzilli ateş destek vasıtaları ile tesirsiz hale getirilen terörist miktarları dahil değildir. Bunlar daha sonra istihbarat vasıtaları ile değerlendirilecektir.

Gün boyunca meydana gelen çatışmalarda 8 personelimiz şehit olmuş; bir helikopterimiz, bilinmeyen bir nedenle, sınırımıza yakın bölgede kırıma uğramıştır. Helikopter, olay yerinde ilgili teknisyenler tarafından incelenmektedir.

Sıcak temas durumu üç ayrı bölgede halen sürmekte olup; çetin hava ve arazi şartlarında ilerleyen birliklerimizin harekatı, planlanan hedeflere ulaşılıncaya kadar aynı kahramanlık ve kararlılıkla devam ettirilecektir.

sen hep daha önce öpülmüş bir kadının dudaklarında sana dair cümleler bekledin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun abilerimin .

tabiki kayıplarımız olucaktır.bu yolda kararlılgımız devam etmeli ve desteğimizi ağızımızdan ve gönlümüzden eksik

etmemeliyiz.Üzülmemeliyiz Şehitlerimize.Dimdik ayaktayız bir millet olarak!

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    mekanları cennet olsun.ama kan dökülmeden hiç bir kazanım olmaz ne yazık ki,savaştayız,sarp dağlarda,-35 derecede.buna rağmen operasyon başarıyla sürmektedir,33 terörist etkisiz hale getirilmiştir,bu operasyonun bu şekilde sürmesinde en büyük pay şehitlerimizindir tabi ki de...tekrarn mekanları cenneto lsun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------
    mekanları cennet olsun.ama kan dökülmeden hiç bir kazanım olmaz ne yazık ki,savaştayız,sarp dağlarda,-35 derecede.buna rağmen operasyon başarıyla sürmektedir,33 terörist etkisiz hale getirilmiştir,bu operasyonun bu şekilde sürmesinde en büyük pay şehitlerimizindir tabi ki de...tekrarn mekanları cenneto lsun.
    eklemek istiyorum ölen tüm teröristler ele geçirilenlerdir bunun haricinde gömülen yanlarında götürülen ve daha hedefe varılamadıgı için bilinmeyen ölümlerde vardır...
    yani kayıpları çok çok daha fazla

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek
    daha çok şehit verilecek ama sonunda bu bela bitecek. Aslında şehit haberleri tek bir başlıkta verilse iyi olurdu. Şöyle iyi olurdu. Arşiv niteliğinde. bundan 3-5 yıl sonra bakardık. Kuzey Irakta bunları yapmışız bu kadar şehitimiz ölmüş vs diye. Aynı rene'nin changelog konusu gibi. açık kapılar önünde bölümündeki. tarih tarih. neyse reneye pm atalım.

eski bir dost mu aradınız?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek
    beyler savaş demeyin şuna.savaş devletlerle yapılır çapulcularla değil
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

benide en çok etkilyen bu,bizim gibi asil bir milletin düşmanı bunlar olamaz dusmanın bile asil olucak bizi  insan görnumlu yaratıklarla savasma noktasına kadar getirdiler din kardeşimiz,halkların kardesligi,vicdani redci köpekler vicdanlarını s...km

su tip insalar asla iflah olmaz egitim de kesmez bunları tek yol ortadan kaldırmak. 

1.hımm orduya laf sokuyum marjinal takılyım adını dahi tafuz edemedigim adamların kitapları ile cafelerde surtup karizma yapayım ne kadar akıllıyım ne kadar

2.benim ulkem degil benim ulkem kurdistan ben Türk degilim biji apo biji kurdistan ulan simdi askere gidecez de ne yapsam acaba da kardeşlerimi öldurmesem dur bir dusneyim hımmmm ha lan buldum vicdani red lan cok guzel hee super hemen gidyorum vicdani red hakkımı kullanıyorum soran olursada halkların kardesligi diyorum savası kınıyorum diyorum karsı cıkanlara faşist diyorum savas yanlıları dyorum genceik insalar öluyor diyorum bu işten sırılıyorum askere gitmeyip milletin aklını bulandıracak bin vir turlu sacmalıkla kurdistanın kurulmasına kucukte olsa katkıda bulunmaya calısıyorum.

3.elhamdurilahah(böyle mi yazılıyo bilmiyom salladım) muslanız tek kardeşlik din kardeşligidir.haaa ulan bune oturuken kıcıma batıyo ne lan bu hay amk TC nufus cuzdanıymıs dur sunu suraya koyıyım hee ne diyoduk heee ilk önce din kardeşiyiz tek kardeşlik islam kardeşligidir (arkalrdan ses gelir) ne lan o ne ne laik mi sus seni gomnist dinsiz kafir deyyus atın sunu dısarı sen kızım kalk ayaga söyle bakayım tek kardeşlik neyimiş -"islam kardeşligi" aferim otur aksama bizim eve gelde seni bi okuyup ufureyim.sevgili cemaat gecen ayki tarikat taksitleri ödemeyenleri tespit ettim bi beddua ederim dinden imandan cıkarsınız ulan yeni villa eohhm yani kuran kursu actırmak için para gerek lan para deyyuslar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    savaş degil operasyon

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yTSe_JaM
    yTSe_JaM's avatar
    Erkek
    kürt kanallarında 8 den daha fazla şehit olduğunu söylüyor. ve ölen türk askerlerinin de alınmadığını söylüyor. mesela bugün daha helikopter düştüğünü yayınladılar ama o haberi dün ben görmüştüm uydudan.ayrıca vurulmuş o helikopter nedeni bilinmiyor diyo cnn turkte falan.medya gene bi işler çeviriyo veya derin devlet

Our Master Miyamoto Musashi Says: The way is in Training Know the Ways of all professions. Distinguish between gain and loss in worldly matters. Do not think dishonestly.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek

yTSe_JaM bunu yazdı:
    kürt kanallarında 8 den daha fazla şehit olduğunu söylüyor. ve ölen türk askerlerinin de alınmadığını söylüyor. mesela bugün daha helikopter düştüğünü yayınladılar ama o haberi dün ben görmüştüm uydudan.ayrıca vurulmuş o helikopter nedeni bilinmiyor diyo cnn turkte falan.medya gene bi işler çeviriyo veya derin devlet

olan bitenleri direk medyaya yansıtamazssın dogru olan bu  

sen hep daha önce öpülmüş bir kadının dudaklarında sana dair cümleler bekledin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    yTSe_JaM bunu yazdı:
    helikopter büyük iht soğuktan düşmüştür.bir düşürülme vakası olsaydı bu bilinir di,geçmişte de heli düştü ve saklanamadı,saklanma gereği duyulmadı zaten.araştırılıyorsa teknik bir sebebpten düşmüştür.kürt kanallarını fazla izleme :) ölen askerler alınmamışmış,kayıp daha fazlaymış,nerde yaşıyosunuzallah aşkına ?(onlara soruopyurm) ikinci dünya savaşı değil bu,bilgi çağındayız,bilgi saklaman operasyon halindeyken çok zor.sktredin.tek güveilir kaynak;

www.tsk.mil.tr
Toplam Hit: 4258 Toplam Mesaj: 17