folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Ford Ordu Altas Servisinde Bozulan Araba

Ford Ordu Altas Servisinde Bozulan Araba

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı

Kasko varsa araç veriyor mu sor yada kaskodan aracı çekiciyle İstanbul'a götürmelerini iste 

allah yardım etsin benm de başıma şöyle bişey geldi ; 

2021 Octavia aracım sos uyarısı verdi müşteri hizmetlerini aradım müsait olunca servise gidin dendi bu süreçte araba başka tekrarlamadı. 

Sonrasında aracı gitmişken göstereyim servise dedim 6 saat bekledim yaptık tamam dediler ve araba daha sık uyarı vermeye başladı sonrasında çözümü kendim buldum. 

elimden gelse yağ bakımına bile götürmem aracı servise

ordudan istanbula götürecek bir kasko yok

arıza durumunda ikame araç veren kasko bildiğim bir groupama var onuda orduda alıp istanbula bırakırsa dünyanın drop ücretini alırlar 

ben olsaydım..

1. Araç kaskosuz: gider özel servisler ile görüşür durumu anlatırdım getir abi derlerse çekiciye atar götürürdüm

2. araç kaskolu: Sürtün meden mi olmuş kardeşim tamam aç hasar dosyasını ekpser baksın gerçekten sürtünmeden olduysa masrafı kaskoya yıkardım eğer eksper sürtünmeden olmamış kanısına varır dosyayı red ederse eksper raporunu alıp dava açardım

Bin bilsen de bir bilene danış sözünün tam karşılığı bu oldu :)

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı

Kasko varsa araç veriyor mu sor yada kaskodan aracı çekiciyle İstanbul'a götürmelerini iste 

allah yardım etsin benm de başıma şöyle bişey geldi ; 

2021 Octavia aracım sos uyarısı verdi müşteri hizmetlerini aradım müsait olunca servise gidin dendi bu süreçte araba başka tekrarlamadı. 

Sonrasında aracı gitmişken göstereyim servise dedim 6 saat bekledim yaptık tamam dediler ve araba daha sık uyarı vermeye başladı sonrasında çözümü kendim buldum. 

elimden gelse yağ bakımına bile götürmem aracı servise

ordudan istanbula götürecek bir kasko yok

arıza durumunda ikame araç veren kasko bildiğim bir groupama var onuda orduda alıp istanbula bırakırsa dünyanın drop ücretini alırlar 

ben olsaydım..

1. Araç kaskosuz: gider özel servisler ile görüşür durumu anlatırdım getir abi derlerse çekiciye atar götürürdüm

2. araç kaskolu: Sürtün meden mi olmuş kardeşim tamam aç hasar dosyasını ekpser baksın gerçekten sürtünmeden olduysa masrafı kaskoya yıkardım eğer eksper sürtünmeden olmamış kanısına varır dosyayı red ederse eksper raporunu alıp dava açardım

Hocam verdigin bilgiler altin ama benim durum icin gec mi bi aydinlat beni,simdi bunlar surtmeden olmus dedi ben yaptirmayalim deyince cirt kelepce ile tutturdular kabloyu simdilik,yalniz bugun araba oldu gel dediler gittim arabanin klima calismiyor ayrica motor ikaz isigi hala yaniyor neyse 1 saat filan daha bekledim onu yapmalarini allahtan yaptilar klimayi,ariza isigida silinmisti, arabayi aldim. Bugun ilginc olan suydu ilk gun beni cagirdilar kabloyu gosterdiler bunun bir tirnagi kirilmis surtmeden sensor komple degisecek 3,4 bin lira dedi ama ben yok deyince kabloyu cirtla tutturalim hata kodu gider kablo takili oldugu icin dediler,bugun ise bana o parca komple kirilmis o uyari isigi sonmez senin bunu degistirmen gerek dediler. Eger degistirmezsem garanti bozulurmus.

Neyse ben arabayi aldim simdi bunu istanbulda ford servisinde baktirip bu parca kirilmis ya da kablonun tirnagi kirilmis derlerse ben hasar kaydi ac kaskodan yaptiralim diyebilir miyim yoksa gec mi benim icin?

Bir de arabanin saat ayarini radyo verilerini filan hep resetlemisler, bence ne oldugunu bulana kadar arabanin kurcalanmadik yerini birakmadilar. Bilmedikleri icinde alakali alakasiz her yerini kurcaladilar.

hallederi_55 tarafından 19/Tem/21 22:24 tarihinde düzenlenmiştir

_ICEMAN_
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

moral bozmak gibi olmasın ama yüksek ihtimal beynini yaktılar.

bi araba ustanın elinde hiç çalışmıyor duruma geldi ise kesin beyni yaktı tecrübe ile sabit.(şarj dinomo kömürü için sanayiye gittim, 2 saat sonra abi araba çalışmıyo tanıdığın usta var mı diye beni aradı =) )

istanbulda bide beynine baktır çıkma beyin takmış olabilirler.

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Yetkili servis.

Arabanın garantisi var ise garantiden yaparlar.. Her hangi bir ücret ödemezsin.

He dersen ki arızayı bulamıyorlar , bu tür durumlarda ford otosan mühendislik ekibinden destek alıyorlar o şekilde arızaları çözüyorlar. ( Yazışma , telefon görüşmesi v.s  ) ile oluyor.

Biz bu arabayı çözemedik al başka yerde yaptır demezler.

Geçmiş olsun.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek
    darkness_izmir bunu yazdı

moral bozmak gibi olmasın ama yüksek ihtimal beynini yaktılar.

bi araba ustanın elinde hiç çalışmıyor duruma geldi ise kesin beyni yaktı tecrübe ile sabit.(şarj dinomo kömürü için sanayiye gittim, 2 saat sonra abi araba çalışmıyo tanıdığın usta var mı diye beni aradı =) )

istanbulda bide beynine baktır çıkma beyin takmış olabilirler.

Hocam baska arabanin beynini taktik yine calismadi dediler benimkini geri takmislardir heralde,yetkili servis boyle bir serefsizlik yapar mi ben nasil anlayacam birde bunu garantili araba sonucta

_ICEMAN_
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Aq karadenizlileri (ben de karadenizliyim diyeyim linç yemeyelim) ben de bayram sebebiyle ordudayım dünden beri sular kesik arıza kaydı bile bırakamıyoruz 10 tane numara var birini açan yok. whatsapp ihbar hattı kurmuşlar sözde büyük harflerle t*şak geçer gibi mesaj yazıyor sadece.

geçmiş olsun hocam buranın insanı böyle galiba

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

tüm yolları deneyip çözüm bulamazsan birde ford un merkezine(amerika) bildirmeni tavsiye ederim, peugeto ile yaşadığımız benzer bir sorunu bu şekilde çözmüştük.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Ford servislerinde bu aralar hep.sikinti var 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 2146 Toplam Mesaj: 19
ford altas ordu servis lanet olsun