folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Forumca Nefret Ettimiz Converse

Forumca Nefret Ettimiz Converse

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    eskiden giyince aaaa bez ayakkabı derlerdi :S amk nike ve adidas ayakkabı alınca  halı saha değilse bi hafta sonra ön taraf açılıyo :) ama converse'te bu olay yok o yüzden converse hoştur güzeldir piç edenler utansın :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

arkadaşlar converse'in bu kadar yayılmasının özentilikten kaynaklanmadığını söylüyorsanız bana şunu açıklayın o zaman;

70li yıllarda basket ayakkabısı olarak kullanılırdı böyle bez ayakkabılar fakat yavaş yavaş daha geliştirilmiş ayakkabıların gelmesiyle 1-2 yıl içinde ani bir düşüş yaşadı bunlar.hatta annem anlatıyor;almanyada okulda beden dersi için ayakkabı istemişler anneannem ertesi gün pazardan almış gelmiş,zamanında en ucuz ayakkabılarmış.annemle dalga falan geçiyorlarmış okulda hatta.

ama şimdi ne olduysa tekrar çıktı bu ayakkbılar ve zamanında en ucuz ayakkabıyken,şimdi 100 ytl altında fiyata bulan seviniyor.

işte soru; neden bu ayakkabılar pazarlarda çok cuzi fiyatlarda satılırken burun kıvrlırdı da fiyatları 100 ytl nin üzerine çıkınca satışlar patladı?

şıklar;

memleketteki gerizekalı bolluğundan

memleketteki özenti bolluğundan.

hangisinden sizce?

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iMPaLa
    iMPaLa's avatar
    Erkek
    forumca mı?...herkesmi nefret edio bu converse ten..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

hazı eskiden ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye bir laf vardı

Kİ doğruydu fakat şimdilerde pahalı mal alma özentisi var bence ve

sırf bu yüzden maliyeti çok düşük mallar yüksek fiyatlarda satılınca satışları patlıo nedense

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaşlar converse'in bu kadar yayılmasının özentilikten kaynaklanmadığını söylüyorsanız bana şunu açıklayın o zaman;

70li yıllarda basket ayakkabısı olarak kullanılırdı böyle bez ayakkabılar fakat yavaş yavaş daha geliştirilmiş ayakkabıların gelmesiyle 1-2 yıl içinde ani bir düşüş yaşadı bunlar.hatta annem anlatıyor;almanyada okulda beden dersi için ayakkabı istemişler anneannem ertesi gün pazardan almış gelmiş,zamanında en ucuz ayakkabılarmış.annemle dalga falan geçiyorlarmış okulda hatta.

ama şimdi ne olduysa tekrar çıktı bu ayakkbılar ve zamanında en ucuz ayakkabıyken,şimdi 100 ytl altında fiyata bulan seviniyor.

işte soru; neden bu ayakkabılar pazarlarda çok cuzi fiyatlarda satılırken burun kıvrlırdı da fiyatları 100 ytl nin üzerine çıkınca satışlar patladı?

şıklar;

hangisinden sizce?

Biz Türküz, 

bizim ucuz malla işimiz olmaz :D.

amk aynen dediğin gibi özentilikten başka bişii deil, en azından "ayyy benim konversim senin konversinden daaa güzellllllllllll" diyenler için...

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    ben bu konversi niye konserve diye okuyorum ya

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanchh
    kivanchh's avatar
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

arkadaşlar converse'in bu kadar yayılmasının özentilikten kaynaklanmadığını söylüyorsanız bana şunu açıklayın o zaman;

şıklar;

hangisinden sizce?

haha Mrk Etme Bizim burdaki Pazarda converse hala ucuz. Dalgamı gecion sen pazarlarda tabikide ucuz oluyor cünkü gercek deil burda 10 milyona satıyoalr gel al.

(Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chaoser
    Chaoser's avatar
    Erkek
    Converse şu na itibariyle tamamen özenti olayıdır hiç bir zaman conversim olmadı bununla gururda duyarım birisi converse amerikan malı değil demiş söylemesi ayıp nerenin malı şimdi kesin yapıldığı yeri falan söyleyecek :D converse tüketim çılgınlığının had safhada olmasında istifade çok pahalıya satılıyor çünkü bizim milletimiz mal oysa dünyanın her hangi bir ülkesinde 2-3 dolara bile bulabilirsiniz.

dünyada en güzel 3 şey vardır; et yemek, ete binmek, etin içine et koymak.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

kıvanç zaten benim pazarda dediğim 90 lı yıllarda satılanlardı da sanki converse çok kaliteli bir marka mı?

maliyeti 10 milyonu geçmez diyorum...

yani yabancı ülkelerde adamlar 5-10 dolara alıyorsa bu ayakkabıyı sen 100 ytl civarında para ödüyorsan bu ya aptal olduğunu ya özeti olduğunu gösterir...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RoadMaster
    RoadMaster's avatar
    Erkek

sadece saçmalık :) 2-3 kişi laf atıyorsunuz diğer 5-10 kişide destekliyor birbirinizi geçindirip gidiyorsunuz

eee aziz nesin zamanında doğru söylemiş(%90) 

Toplam Hit: 13038 Toplam Mesaj: 89