Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    kasv4 bunu yazdı

http://www.teknosa.com/urunler/135176135/nikon-d3100-18-55-dx-55-200-dx-double-kit-dijital

beyler bunu alıcamda video çekimi iyimi kötü diyorlar.

Hocam sadece video çekeceksen go pro al , full hd galiba test videoları var youtube da.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Boshouspra yada onun gibi birşey 

öyle bi mürit bayaa anlıyor makinelerden ona ulaşmaya çalış

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

aga bi defa kamera işi farklı 

1080 p kayıt yapabilen bi foroğraf makinası bile dvcamlı kasetli kameraların yakaladığı kaliteyi yakalayamaz, bazıları hariç :D

video çekcem adam gibi bişey çıkarcam diyosan kamera alacaksın. 3 ccd falan sonynin modelleri var öyle, ikinci el temi bişey bulunabilir. 

576p falan ceker ama ışık olsun lens grüntü netliği falan 1080den çok daha klastır. 

neyse kamera konusuna gelirsek 3100 tırışka bi alet, eğerki lens yelpazeni genişletceksen pentax öneririm, lens bulma konusunda sıkıntı çekmezsin denilenlere inanma, lensler diger markalara göre ucuzdur ve yeni makinelerinin coğunda (dslr) 52000 küsür iso vardır ve bu isoalr canon nikondaki gibi bokdan değildir. mesela pentax ın 25600 isosu ile çekilen fotoğraf canon veya nikonunkine göre daha karıncasızdır. 

neyse konu o değil, pentax 10 dkdan fazla video çekmiyor :) 10 dk çekiyor kapanıyor sonra bir daha başlatıyorsun kaydı. bu aletlerin sensörleri video çekim süresi uzadıkca ısınır sensörlerin ömrü büyük derecede azalır, sensör fiyatıda makina fiyatına eşdegerdir.  dslr gövdede kamera özelliğini tavsiye etmiyorum açıkşçası. 

ama yinede cekcem diiyosan 550d iyi video çeker deneyebilirsin. 30 frame 1080p çekiyordu sanırsam. 

dslr konusunda öncelikle hedefini belirle çünkü lensini ve kameeranı öna göre önerebilelim. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

''fotoğrafı lens çeker''

makine olarak canon 60d al yeterli olur rahat rahat götürür ama lens işine girdin mi hastalık olduğunu anlayacaksın :D

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Aramanin gucune inanin ve search.asp yi kullanin

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Eğer video çekmek için ise bence hiç dlsr makine alma ama fotoğraf çekeceksen d7100 işini görecekdir d7000 de görür üstüne biraz koyman gerekecek d7100 için ben d7000 kullanıyorum video bir sefer çektim o da nasıl video çektiğini görmek için gayet güzel video çekiyor.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

bir fotoğrafçı olarak söylüyorum alacagın tek makina nikon d90 dır.

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

valla şurda yazılanları okudum güldüm geçtim. adam 1000-1500 tl arası fiyat demiş d7100 diyorsunuz adama. hocam video önceliğin ise, nikonu geç bunu şuan d7100 ve daha önce den d4 kulanan biri olarak söylüyorum.

nikonu geç dememin sebebi video kalitesi vs değildir. canonlarla pentaxlarla aynı kalitede çekersin, lakin canon için "green lantern" di galiba bi firmware var, DSLR i resmen video için biçilmiş kaftan yapıyor.bana sorarsan şu an ne alayım diye, ikinci el bi canon 60d bulmaya çalış.

Beyler bu arada 

nikon d7100

nikon 35mm f1.8 AF-s

nikon 55-200 AF-s VR

tamron 17-50 f2.8 

tripod hafıza kartı çanta makro tüpü ıvır zıvır şu seti ikinci el kaça vermeliyim ? makine 5bin shutter yoktur daha. Şu nikon DF çok hoşuma gitti video çekeni gelirse ona geçeceğim.

@BosphorusPasha lan bi konuda da gelip nikona canona bok atma :D

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

Sony a58 bak hocam uygun fiyatlı güzel makinedir.

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
Toplam Hit: 1881 Toplam Mesaj: 20