Frontoza Balık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

HeyQirs bunu yazdı:
    -----------------------------

yanak bunu yazdı:

Hocalar yapmayın ne yunusu zebrası kendine has bi tür bu akvaryumun ağır abisidir.Yetiştirmek zahmetlidir 3 yıl sonra yavru alırsın bunlardan oda yerini partnerini beğenirse evet bunlar partnerinden hoşlanmazsa çiftleşmiyorlar.Yetiştirmek istiyorsan 1.25 ten küçük akvaryumda besleme depresyona giriyo ve büyümüyo yavru alıcaksan yanına 1-2 tane yunus at büyüyünce çıkar yunusları 3 dişi 1 erkek idealdir bunlara 1 e 1 sakın besleme kavga ederler..

edit: Gerçekten çok zahmet isteyen balıklardır.Akvaryumun dibine şekil olsun diye renkli kum koyma midye kırığını severler büyük testi vazo falan koy 3-5 tane üremek için.Ama el kadar oldukları zaman otur başına sabaha kadar seyret zerre bıkmazsın..

hoca yunus dedigin nedir ki ?  1.25 mtre mi akvaryum dedigin ?

1.25 yetiştirmek büyütmek için en ideal boyuttur.daha büyüğü daha makbüldür tabii.bu yunus dediğim balıkta f1 f0 f2 diye ayrılır büyüdükçe kafa yapar yalnız frontozadan farkı mavi renkli ve hareketlidir.aslında apayrıdır..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaLFDeviL
    HaLFDeviL's avatar
    Erkek

yanak bunu yazdı:

Hocalar yapmayın ne yunusu zebrası kendine has bi tür bu akvaryumun ağır abisidir.Yetiştirmek zahmetlidir 3 yıl sonra yavru alırsın bunlardan oda yerini partnerini beğenirse evet bunlar partnerinden hoşlanmazsa çiftleşmiyorlar.Yetiştirmek istiyorsan 1.25 ten küçük akvaryumda besleme depresyona giriyo ve büyümüyo yavru alıcaksan yanına 1-2 tane yunus at büyüyünce çıkar yunusları 3 dişi 1 erkek idealdir bunlara 1 e 1 sakın besleme kavga ederler..

edit: Gerçekten çok zahmet isteyen balıklardır.Akvaryumun dibine şekil olsun diye renkli kum koyma midye kırığını severler büyük testi vazo falan koy 3-5 tane üremek için.Ama el kadar oldukları zaman otur başına sabaha kadar seyret zerre bıkmazsın..

yazdıkların saçmalıktan öteye birşey deil .
    400 litrelik akvaryumda rahatça koloni kurulur . Ayrıca 3 yıl demişsin yok 10 yıl . İyi bakılmış frontoza 1.5 yılda cinsel olgunluğa ulaşır. Yanına yunus atmakta ne demek . Aynı gölün balıkları bir olur mu hiç :D

bunların dışında frontoza ya benzeyen balıklarda var frontoza ile çok karıştılıyor alırken buna çok dikkat et hocam .

mesela bunun yavruları frontoza die çok satılıyor .

Güvenilir birinden alırsanda pek sorun çıkacağını sanmıyorum.

"elma seni sevmiyorsa, senin elmayı sevmenin elma için bir anlamı olmaz ki"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Kendim 4 yıl yetiştirdim hocam 3 tane akvaryum değiştirdim böyleyken böyle yaşadıklarımı yazdım..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaLFDeviL
    HaLFDeviL's avatar
    Erkek

hocam bişeyi yetiştirdin die herkesin o standartlarda yetiştirmesi gerekmez. Sen 1m25cm akvaryumun herkesin alamıcağını biliyorsun . Minimum bir koloni için 400lt önerilir ki 35cm e ulaşıcağını düşünürsek balıkların . 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

ortalama bi büyüklük için 15-17 cm arası 3 dişi 1 erkek için ne gerkli akvaryum

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaLFDeviL
    HaLFDeviL's avatar
    Erkek

HeyQirs bunu yazdı:

ortalama bi büyüklük için 15-17 cm arası 3 dişi 1 erkek için ne gerkli akvaryum

17 olarak baz alırsak 4 balığı 250 civarı bişey eder .
    15 dersek 150lt gerekir . 150<250 arasında bişey işini görür.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Onu Ben Nereye Koyim Nasıl Temizliyim :D

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaLFDeviL
    HaLFDeviL's avatar
    Erkek

HeyQirs bunu yazdı:

Onu Ben Nereye Koyim Nasıl Temizliyim :D

hocam benim evimde var bi o kadar akvaryum ve 3 tanede küçük var =)
    seviyorsan bu hobiyi yer açıyorsun ister istemez . Filtreleme sistemin sağlamsa temizlik zaten full boşaltıp temizlemiyosun ama bir gününü mutlaka ayırman gerekiyor . Şöyle şık dekoratif bir akvaryum alırsan salona farklı bir hava kazandırabilirsin =)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ereğlide var.

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ege bölgesinde isen pm at toptan satan arkadasım vardı.Lepistes gibi değiiler.Tek başına frontoza olmalı akvaryumda ama temın ederım ucuza istedğin balık türünüde toplu alımlarda.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 3655 Toplam Mesaj: 33