Galaxy S5 Ekranı Sarardı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Hocalar Clash of Clans oynuyodum sonra telefonu aldım sehpanın üstüne koydum. TVyi açtım 1 saat kadar izledikten sonr aldım Telefonu elime açtım tuş kilidini bi baktım ekran sararmış. Ekranın sağ üstüne biraz sert basınca düzeldi renkler. 2-3 dk sonra yine sarardı.Baktım şimdi internetten

- Sıvı teması

- Sert zemine düşme

Kaynaklı olduğunu söylediler.

Telefonun  2 ay önce 1 keremasadan halının üstüne düşürdüm,hiç bir arıza olmadı.

Telefonu ıslak elimle bilekullanmadım daha. Anca 8-10 damla yağmur damlası gelmiştir üstüne.

Telefonu Alalı 6 ay kadar oluyor. Garantisi hala devam etmekte ve 160 lira verip Kaskosunu yaptırdım.

Şimdi ben bunu yarın  Satın aldığım yere götürsem, Bana Kullanıcı hatası diyip para alırlar mı ??

Telefon Modeli Samsung Galaxy S5

Hey sen !. Konuların altına polemik yaratacak cevaplar yazıyorsun. Evet yazıyorsun. Yazma.. İşe yaramayacaksan git işe yarayan konularda kendini geliştir. Ot geldin sap gitme...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

1 kere up olsun :)

Hey sen !. Konuların altına polemik yaratacak cevaplar yazıyorsun. Evet yazıyorsun. Yazma.. İşe yaramayacaksan git işe yarayan konularda kendini geliştir. Ot geldin sap gitme...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek

Kasko yaptırdıysan bir şey olmaz var sıkıntını anlat hocam hallolur :))

Ben mi? Karakalemle çizilmiş gökkuşağı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

S5 suya karşı dayanıklı diye biliyorum. :-)

Sony'nin gözünü seveyim.Geçmiş olsun senin başvuracağın yer direkt teknik servis hacı.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Detaylı Olarak şu düşme olayını anlatayım:

tam olarak 67 gün önce. bilgisayarda oyun oynarken elim çarptı ve PC masasından yere(halı) düştü.

Yaklaşık yükseklik 50cm. Zemin halı yani betona filan düşmedi :)

Bahçelievler Metrobüs durağında Bekliyodum. arkadaş mesaj attı. Ona cevap verdim. Hadi olsun 10 tane yağmur damlası gelmemiştir bile :)

Şimdi yarın Avcılar Pelikan AVM'nin karşısındaki SAMSUNG yetkili servisine götürücem.

Onlar bana garanti dışı derse, çingenelik yapıcam :)

Baktım yine olmuyo. Telefonu alıp Torium Samsung'a götürücem ordan kaskosuyla halletsinler.

SORU: Bu Durumda 0(sıfır) Telefon isteme hakkına Sahipmiyim ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Detaylı Olarak şu düşme olayını anlatayım:

tam olarak 67 gün önce. bilgisayarda oyun oynarken elim çarptı ve PC masasından yere(halı) düştü.

Yaklaşık yükseklik 50cm. Zemin halı yani betona filan düşmedi :)

Bahçelievler Metrobüs durağında Bekliyodum. arkadaş mesaj attı. Ona cevap verdim. Hadi olsun 10 tane yağmur damlası gelmemiştir bile :)

Şimdi yarın Avcılar Pelikan AVM'nin karşısındaki SAMSUNG yetkili servisine götürücem.

Onlar bana garanti dışı derse, çingenelik yapıcam :)

Baktım yine olmuyo. Telefonu alıp Torium Samsung'a götürücem ordan kaskosuyla halletsinler.

SORU: Bu Durumda 0(sıfır) Telefon isteme hakkına Sahipmiyim ?

Garanti kapsamında sayılmazsa telefonunu kasko yapan firmaya göndereceksin onarımı onlar yapacaklar ve cihaz acıldığı için garanti dışı kalacak öncelikle buu bilmelisin. Ardından hata yazılımsal, donanımsal ve garanti kapsamına girerse ve 5 kez aynı problemden gidip onarılamaz ise birebir yani sıfır değişim talep edebilirsin bunun dışında da telefonu aldığın ilk 7 gün sebepsiz cayma hakkın var gidip ben istemiyorum kutusunu da açmadım alın telefonu geri verin fatura bedelini diyebilirsin kutu açılır ve telefon kullanlırsa gü gün belirli oranda %5 gibi fatura bedelinden düşüp iade ederler ki bu firma insiyatifinde olan bi olay. Samsung garanti dışı derse kasko yapan firmaya göndereceksin ve göndermeden önce 4 köşe teşkil fotosunu çek, ardından geldiğinde de kargo elemanını beklet yine heryeri kontrol edip hattını tak ve çalıştır eğer şebeke, wifi, bluetooth, gprs, mobil ağ sıkıntısı yoksa öyle teslim al. Kaskodan çok sıkıntılı telefon geri geldiği ve tamir edilemediği görüldü.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Az önceki olaya örnek post daha 1 saat öce atılmış :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Garanti kapsamında sayılmazsa telefonunu kasko yapan firmaya göndereceksin onarımı onlar yapacaklar ve cihaz acıldığı için garanti dışı kalacak öncelikle buu bilmelisin.

Hocam Telefonu açanda kapatanda Samsungun Kendi dükkanı. Yani tutupta şehirdeki Turkcell bayisine götürmiycem telefonu.

Bu durumda nasıl oluyoda telefon garanti dışı kalır ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Hocam konuyu baltalamak gibi olmasın da bende bugün s5 aldım , kasko olayını nasıl yaptın _?

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

S5 suya karşı dayanıklı diye biliyorum. :-)

Sony'nin gözünü seveyim.Geçmiş olsun senin başvuracağın yer direkt teknik servis hacı.

sony ler s5 lerden daha çok servise gidiyor hocam. sony ler hiç alakasız sorunlar çıkartıyor. saıldığı kadar dayanıklı değil. en aznından s5 kadar değil.

https://www.youtube.com/watch?v=Gz64XSVYy2g Giderayak bir fincan kahve daha!!! :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Garanti kapsamında sayılmazsa telefonunu kasko yapan firmaya göndereceksin onarımı onlar yapacaklar ve cihaz acıldığı için garanti dışı kalacak öncelikle buu bilmelisin.

Hocam Telefonu açanda kapatanda Samsungun Kendi dükkanı. Yani tutupta şehirdeki Turkcell bayisine götürmiycem telefonu.

Bu durumda nasıl oluyoda telefon garanti dışı kalır ?

kaskon ne hocam teknokask cepkask gibi bişey değil mi ? Eğer öyleyse o telefonu samsung' un kendi servisi tamir etmeyecek bunu bilesin :) 

Toplam Hit: 1232 Toplam Mesaj: 15