Garanti Cepbank Hesabı Dağılanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

aşağıdaki olay gerçektir
    Sayın Yetkili,
    Benim dün yani 15.02.2005 tarihi itibariyle internet şubeme ait tüm bilgilerim
    ele geçirilmiş. Bu olayı açıklamam gerek. Ben dün gece evimde iken saat 01.39 da
    3433 ten "CepBankınız tanımlanmıştır.İşlem yapmaya başlayabilirsiniz, Garanti
    Bankası" şeklinde cep telefonuma bir sms aldım. Bunun ne olduğunu çözmeye
    çalışırken 1 dk.sonra 01.40 ta bu sefer 3333 ten "******* nolu cep telefonuna
    CepBank ile 300,00 YTL gönderildi. 7 gün içinde Paramatiklerden kartsız
    çekilebilir. İşlem referansınız *****. Garanti." şeklinde başka bir sms aldım.
    Hemen nete bağlanarak sitenizden Cepbank nedir öğrenmeye çalıştım ve öğrendiğim
    gerçekten size göre harika
    (!) bir şey olan ve bana göre kesinlikle aptalca ve güvenliksiz bir uygulama
    olan sms ile para transferi uygulamasıydı. Dolayısıyla birinin benim adıma o
    sırada işlem yaptığını anladım ve hemen müşteri hattınızı aradım. Bana temsilci
    kişi alogaranti numaramı sordu, ben de bilmediğimi söyledim ve bana yol
    göstererek bunu almamı ve tekrar aramamı söyledi. Bu arada olup biteni anlamak
    için internet şubesine bağlandım. İlk defa baktığım CepBank menüsüne girdim ve
    bunun açık hale geldiğini ve sözkonusu cep telefonuna 300 YTL transfer
    edildiğini gördüm. Beklemede olan işlemi iptal ettim ve Cepbankı kapalı yaptım
    ve şubeden çıktım. Temsilciye de telden almış olduğum alogaranti ile tanımlanan
    menüden tekrar bağlandım. Kendisi işlemleri gördü 300 YTL haricinde gündüz 14 te
    kredi kartımdan 700 YTL nakit avans çekilmiş olduğunu bunun kendi vadesiz
    hesabıma aktarıldığını buradan ayrı olarak 200 YTL çekilerek cep transfer
    işleminin başlatıldığını söyledi ve bana acilen bu alogaranti şifresi ile şubeye
    bağlanıp o meblağı kurtarmamı söyledi. Şubeye girmeye çalıştığımda ilk menünün
    bile geçmediğini gördüm, kendisi şubeyi resetledi ve parola parolası ile girmemi
    söyledi. Bu sefer ilk menüyü geçti fakat alogaranti şifresini kabul etmedi. Bu
    arada cep telefonuma sürekli garantiden şifreniz tekrar tanımlanmıştır mesajları
    geliyordu yani biri o anda sürekli şifremi değiştiriyordu. Temsilci bana acele
    davranmamı ve tekrar denememi söyledi. Defalarca denedim ve sonuç aynıydı.
    Sonunda yapacak bişey olmadığını ve herşeyi iptal etmesi gerektiğini söyledi ve
    kredi kartını, alogarantiyi ve internet şubesini iptal etti. 200 YTL yi ne
    yapacağımı söylediğinde aldığım yanıt üstüne su içten farksızdı. Böyle saçma bir
    uygulamayı garanti gibi bir bankanın başlattığına gerçekten inanamıyorum. Ki
    karşıdaki kişinin ne kartı ne de hesabı olmasına gerek bile yok. Bankamatikten
    gidip çekecek yani. Bana bankamatik kartım olup olmadığımı sordu ve yok dedim
    çünkü şube üzerinden hesap açtığım için buna gerek yoktu. Dolayısıyla hiçbir şey
    yapamazsınız ve istiyorsanız savcılığa başvurun dedi. İnanamadım. Bu parayı ben
    dahi göndermiş olsam herhangibir problem olasılığı düşünülerek müşteri hattından
    bu işlem iptal edilebilmeli ya! Ayrıca gelen mesajda ne bir onay ne de başka
    bişey var sadece gönderildi bilgisi. Bu işlemi benim yapmadığım durumu olamaz
    mı? Tonla hacker var ve bunlar aşikar! Bi de en hızlı ve güvenli internet
    şubesiyiz diye övünüyorsunuz. Hikaye bunlar. Ben kendi çabamla diğer 300 YTL yi
    kurtardım, herşeyi iptal ettirdim, şubede kayıtlı olan diğer kredi kartlarım
    için tek tek internet ve mail order işlemlerine kapatma talimatı vererek
    kapattırdım ve tek tek bunlarla ilgili işlem varmı diye araştırdım. Allah'tan
    yok! Bu arada bu numarayı aradığımda karşı taraf sürekli meşgule düşürdü ve en
    son cebi kapadı. Ben de kendisiyle uğraşacağımı söylediğim bir sms gönderdim. 1
    saat sonra (04.01 de) bana bu şahıstan şu sms geldi:

"Bak affediyorum. Bir mesaj daha gelirse bana donuna kadar almayan oktay
    şerefsizdir. herşeyin tüm bilgilerin var elimde; bi kurşunun topu 500 bin lira!
    100 milyonada o emaneti zamanında yerine ulaştıracak tonla kanı bozuk var!"

Bu ne demek ya! Nerede yaşıyoruz biz? Eşim kriz geçirdi. Dün gece uyumadım hiç.
    Sabah direk Haznedar Garantiye gittim ve vadesiz hesapta olan 504 YTL yi çektim.
    Gece uyuyor olsaydım veya atik davranmasaydım bütün limitim tüketilecekti. Zaten
    bu işi neden gece yaptıkları belli. Herkes uyurken!

Bakın guncelleme@garanti.com.tr adresli mail piyasada tonla dolaşıyor. Bana da
    geldi. Bildiğim halde bütün bilgilerim ele geçirildi. Bu mail Ek'te inceleyin.
    Garantiye ait tüm bilgiler kullanılmış. Siz böyle bir banka olarak
    garanti.com.tr uzantılı adresleri nasıl olur da sürekli araştırmaz veya buna
    engel koymazsınız, olamaz bu ya!

Eğer bu olay çözülmez, benim içine düştüğüm mağduriyetim halledilmez ve bu
    CepBank uygulaması kaldırılmaz veya düzeltilmezse bu şerefsizlerden sonra
    uğraşacağım 2. taraf Garanti olacaktır ve sonuna kadar! Bu maili de güvenli
    olduğunu bildiğim google mailimden gönderdim mecburen.

ftw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Zuhahaha...

Adama iyi geçirmişler, zamanında tamer şahin garantinin güvenlik duvarını aşmıştı şimdiki teknoloji ile cepbankmı hacklenemeyecek...

Adama bak en sondada diyorki google güvenli olduğu için bu maili google'den atıyorum, ulen google tutup senin bilgilerini satıyor sen hala kalkıp google sizden güvenli diyorsun...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

hll olsun oktay hocama..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    hocam bu bruteforce yapan bi cihaz bulup garanti paramatiklerdedenemek lazım ama polis 5 dk da bulur bizi sıçarız o da ayrı.

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fugitive
    Fugitive's avatar
    Erkek
    ii güzel banka sistemini hacklemekte ben şahsen banka sistemini sömürsem kesinlikle para transfer işi yapmam sonuçta olay hack boyutundan çıkıp başka yöne kayıyor ama banka kullanıcı bilgilerini bulup gıcık olduğum insanların paralarını borsada değersiz kağıtlara yatırırdım :))

You think the game is over ? It has just begun ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    traineryou
    traineryou's avatar
    Erkek
    arkadaşa katılıyorum . hack ayrı bi kavramdır , hırsızlık ayrı bir kavramdır. ikisini birbirine karıştırmayın.

www.realhackers.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

iste pz.nin yazisinda bahsi gecen mail :

---

From: GARANTI BANK YTL ISLEMLERINIZ [mailto:islemler@garanti.com.tr]

Sent: Saturday, January 15, 2005 9:24 AM

To:

Subject: Garanti Bank YTL Islemleriniz - Sistem Yenileme

Importance: High

Sayin musterimiz...

Garanti bankasi yeni yilda Turkiye genelinde YTL islemlerinizi ucretsiz olarak otomatik olarak yapmaktadir. Hesabinizla ilgili islemleri otomatik olarak yapmak icin asagida belirtilen Garanti Bank YTL Guncelleme sayfasi uzerinden veya Garanti Bankasi Levent subemizden bilgilerinizi teyit etmeniz gerekmektedir. Bu islemlerinizi yaptiktan sonra hesabinizdaki YTL bakiyeniz otomatik olarak ekstre ve bonus puanlariniza islenicektir...

https://musteri.garanti.com.tr/ytl/guncelleme.jsp

Eger yukarida yazili olan link calismiyorsa lutfen asagidaki linki kullaniniz:

http://66.132.253.185/ytl/

Özlem SARI

GARANTI BANK A.S

----

bu maili alan kullanici garantinin guncelleme.jsp sayfasina gidiyor tabi oyle bir adres yok sonra asagidaki tuzak siteye yoneliyor. orda da tum bilgileri yaziyor  sonuc :) gitti paralar....

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    demek o sensin ha . ya millet öküz ya bu mesaj yenirmi hocam .

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

oyle adamlar varki yermi yer hocam...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Valla güzel yöntem ama şu ip'li ücretsiz siteyi nerden bulacaz onu düşünelim adamı oraya yönlendirecezya...

Neyse ben bunun üstünde çalışmaya başlayayım, eskiden mail atıp cevap istiyordun bu yol daha mantıklı bence hemen çalışmalarımızı sürdürelim...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

artik gecti ati alan uskudari da gecti kopruyude.

madem boyle bir dolandiricilik yapacaksin git paranla domain al...

Toplam Hit: 5161 Toplam Mesaj: 19