folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Garip Bir Laptop Donama Sorunu

Garip Bir Laptop Donama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Şarj adaptörü problemi..

şarjımda herhangi bir sıkıntı yok. daha önce çözmüştüm bu problemi ama hatırlamıyorum nasıl yaptıgmı

Restartta değişmesi Ram ile ilgilide olabilir. Ama büyük ihtimal Adaptör sorunu. Bu durumda Ramlerede bakmak gerekiyor.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Şarj adaptörü problemi..

banada öyle geldi

Memento Mori
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Reskam bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Şarj adaptörü problemi..

banada öyle geldi

formattan önce birşey yoktu?

kabloyu çıkardım geri taktım. şarj ediyor. bu olayı nasıl test edebilirim?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Hocam her yerden maximum performansa göre ayarla pcyi, kablonun tam takılı olduğundan emin ol. Oyun öncesi sonrası batarya seviyesine bak. Sorun güçle alakalı muhtemelen. 

M7730 p5200 xeon işlemcili bir model kullanıyorum. 4k cod warzone oynatiyor ama kablo az bise çıkınca kasıyor. Kastiginda hemen anlıyorum ki kablo çıkmış. 

hocam pc yerinde sabit sadece restart atıyorum işlemci durumu değişiyor. monitordan kullanıyorum pc'yi yani bi yere kımıldamıyor.

powerdan olsa sürekli olur. restartla değişmez diye tahmin ediyorum

pc tam performansta iken işlemci frekansını sürekli en üstte tutar. dengeli seçili ise frekansı değişken olur ve bu geçişler sırasında güç tüketimi dalgalı olur ve gecikmelere yol açar.

Denemekte fayda var. Farklı güç adaptörü denemeni de öneririm.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Hocam her yerden maximum performansa göre ayarla pcyi, kablonun tam takılı olduğundan emin ol. Oyun öncesi sonrası batarya seviyesine bak. Sorun güçle alakalı muhtemelen. 

M7730 p5200 xeon işlemcili bir model kullanıyorum. 4k cod warzone oynatiyor ama kablo az bise çıkınca kasıyor. Kastiginda hemen anlıyorum ki kablo çıkmış. 

hocam pc yerinde sabit sadece restart atıyorum işlemci durumu değişiyor. monitordan kullanıyorum pc'yi yani bi yere kımıldamıyor.

pc tam performansta iken işlemci frekansını sürekli en üstte tutar. dengeli seçili ise frekansı değişken olur ve bu geçişler sırasında güç tüketimi dalgalı olur ve gecikmelere yol açar.

güç adaptörü dediğin power optionstaki balance olanı performansa mı çekim? min processor'ü 100e çekersem frekans değişmez

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

güç adaptörü dediğin power optionstaki balance olanı performansa mı çekim? min processor'ü 100e çekersem frekans değişmez

Aynen hocam, oradakinden bahsediyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

Kurulum isosunu değiştirmeyi dene hacı. Yeni kurulumu da diskin şu an kullanılmayan kısmına yapmak alternatif olabilir. Hizmetlerden update i kapatsan bile arka planda update çalışıyor. O yüzden update açık kalsın ama teslim iyileştirmeyi kapatabilirsin. Teslim iyileştirme diski yorabiliyor. 1903'te tanık oldum. Son olarak driver olayını windows 10 a bırakmayıp ürün sayfasından indirmek bile birçok sorunu çözüyor. Bunu da ekran kartı olayında test ettim. 

edit:sfc öncesi gölge kopyayı güncellemek de fayda sağlayabilir.

cicosz tarafından 13/Tem/20 01:38 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PaBLo_eSCoBaR
    PaBLo_eSCoBaR's avatar
    Erkek

yedekleme sıkıntısı yoksa linux un bir sürümünü denesene

not: aynı şeyler olcak mı, linux mint di galiba steam de çok oyun denemiştim.

PaBLo_eSCoBaR tarafından 13/Tem/20 02:36 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Sorun yokken adaptörü çıkar laptopdan bir dene bakalım aynı sorunları mı yaşayacaksın ? buzzing sesi tam olarak nasıl oluyor nereden geliyor? Kapasitör çınlaması gibi mi yani coil wine mıydı ekran kartları yüke binince yapıyordu o tarz bir ses mi? 

İmzalamazsam ne olcak?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

aynı laptop var bende. sorun teyiti için ne istediğini sorabilirsin test yapıp yazarım sonucu.

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 6144 Toplam Mesaj: 70
buzzing ses ses kartı driver