Gaziantep [Tanıtım Konusu]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

forumda nakamura murid kardeşimin açmış olduğu bi konuda; tv de yayınlanan bi dizide Gaziantep'imiz (sözde terör olayları ile ilişiklendirilerek) bilmeyen insanlara kötü gösterilmeye çalışıldığını öğrendim ve bu duruma çok üzüldüm. halbuki Gaziantep'in terör olaylarıyla hiçbi alakası olamaz, adının aynı cümlede anılması bile hata olur.  

bende nacizane yaşadığım şehiri tanıtmak amacıyla bikaç bilgi vermek bazı gezilesi yerleri göstermek istedim. forumdaki diğer Antepli arkadaşlardan eksiklerimi tamamlamasını talep ediyorum.

Gaziantep günden güne gelişen gerek sanayisi, ekonomisi, iş imkanları ve sosyal alanlarıyla güneydoğu bölgesinin cazibe merkezidir. hatta Gaziantep'e 'Doğunun Parisi' dediklerine hak veriyorum.

-burada Türk'ü - kürtü kardeşçe yaşar, ben kürt türk davası hiç görmedim. çünkü ayrım yapan insanlar olsa bile bizim halkımız okadar bilinçli ki böyle bir olayı kendisi halleder. (öyle insanları dışlar barındırmaz). biz ki kurtuluş savaşında  yerel mücadele deyince  ilk akla gelen şehiriz.

eğer birgün Antep'e yolunuz düşerse hiç çekinmenize gerek yoktur. buranın insanı misavirperver, sıcak kanlı,dostcul, iyi insanlardır. pişman olmazsınız. gezilesi bazı yerlerin resimlerini aşağıya koydum. tabi antebe gelmeniz için 100 neden varsa ben 3-5 tanesini ancak gösterebildim. çünkü buna forum yetmez :)

Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük, Türkiye’nin ise 6. Büyük kenti olup; nüfusu , ekonomik yapısı , turizm potansiyeli ve Büyükşehir statüsü ile bir metropolşehirdir.

Gazianetp Merkezden görüntüler.

Gaziantep Şehir merkezinde, gerek ihtişamı ve heybetiyle, gerekse bir sır gibi gizlediği tarihiyle dikkati çeken Gaziantep Kalesi, Türkiye’deki kalelerin en güzel örneklerindendir.

Gaziantep yapımı yeni tamamlanan Masal Parkı'ndan görüntüler.

Gaziantep Celal Doğan Parkından görüntüler

Gaziantep 100. Yıl Atatürk  Kültür Merkezi

100.yıl Atatürk Kültür Parkı’na 1991 yılında park içinde yer alan binaların yıkılması ile başladı . Ortadoğu’nun ve Balkanların en geniş kültür parkı konumunda yer almaktadır. Kızılay köprüsünden başlayarak, şehrin Batısına doğru genişleyerek devam eden ve Alleben Dersinin her iki tarafını kapsayan 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı 2 milyon 220 bin metrekarelik alanı kapsamaktadır
    .Toplam uzunluğu 22 km. dir Yürüme yolları oturma grupları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, festival alanı, odeon ve bin kişilik anfi tiyatronun bulunduğu kısımda ayrıca çay bahçeleri, kahvehaneler ışıklı gösteri havuzları bulunmaktadır. Ayrıca, olimpik spor kompleksi ve içerisinde standartlara uygun futbol sahası , açık ve kapalı voleybol ,hentbol,basketbol sahaları , tenis kortları, olimpik yüzme havuzları, atletizm pistleri gibi her türlü sporun yapılabileceği tesisler yer almaktadır Çocuk oyun alanları, otomobille izlenen açık hava sineması, yüzme havuzları, paraşüt kulesi , çocuk uçurtma tepeleri bulunmaktadır.

///______________
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    konu sehven yanlış yere açılmış, admin arkadaşım düzeltirse sevinirim :)

///______________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bazı resimler gözükmüyo hemde baya bi resim

ilk resim süper

hocam bu arada büyük boyuttaki resimler gözüküyo

küçük boyutta olanların hiçbiri gözükmüyo

upload edersen çok ii olur küçük boyuttaki resimleri

ebedi devlet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunus_89
    yunus_89's avatar
    Erkek

baron_27 bunu yazdı:

Gaziantep Celal Doğan Parkından görüntüler

Gaziantep 100. Yıl Atatürk  Kültür Merkezi

100.yıl Atatürk Kültür Parkı’na 1991 yılında park içinde yer alan binaların yıkılması ile başladı . Ortadoğu’nun ve Balkanların en geniş kültür parkı konumunda yer almaktadır. Kızılay köprüsünden başlayarak, şehrin Batısına doğru genişleyerek devam eden ve Alleben Dersinin her iki tarafını kapsayan 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı 2 milyon 220 bin metrekarelik alanı kapsamaktadır
    .Toplam uzunluğu 22 km. dir Yürüme yolları oturma grupları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, festival alanı, odeon ve bin kişilik anfi tiyatronun bulunduğu kısımda ayrıca çay bahçeleri, kahvehaneler ışıklı gösteri havuzları bulunmaktadır. Ayrıca, olimpik spor kompleksi ve içerisinde standartlara uygun futbol sahası , açık ve kapalı voleybol ,hentbol,basketbol sahaları , tenis kortları, olimpik yüzme havuzları, atletizm pistleri gibi her türlü sporun yapılabileceği tesisler yer almaktadır Çocuk oyun alanları, otomobille izlenen açık hava sineması, yüzme havuzları, paraşüt kulesi , çocuk uçurtma tepeleri bulunmaktadır.

-----------------------------

Rsimler çıkmamış hocam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

konuyu yazarken bütün resimler görünüyodu. şimdi birden kayboldu resimler :S  :(

süper resimler vardı yav. :S 

///______________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı:

konuyu yazarken bütün resimler görünüyodu. şimdi birden kayboldu resimler :S  :(

süper resimler vardı yav. :S 

upload
    etsen de baksak

ebedi devlet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Posmort3m
    Posmort3m's avatar
    Erkek
    gaziantep kuccuken gittim fazla gezemedim şehri ama orda yediğim dürümü hala unutamıyorum...otogarın oralarda ufak bir arabada yaptırıp yemiştik..Antep e gelirsem nakamurayu bulup otogarın çevresini baya bi turlucam o dürümcü adamı bulursam yapıscam yakasına :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

img375/1958/adszet8.jpg

img297/4593/98529976hq2.jpg

img103/773/10794800tp6.jpg

img297/6281/30379252ss4.jpg

img297/8901/69527317gg9.jpg

///______________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek
    İlk resimdeki cadde istiklal'e benziyor. :| Bir gün yolunuz G.antep'e düşerse ve sizde iyi bir mürit olursanız belki nakamurayı bile görebilirsiniz. :| 

selam gençlik!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    PriesTBT bunu yazdı:
    İlk resimdeki cadde istiklal'e benziyor sanki :| 
    İstiklal Caddesi bizim burda da Gaziler Caddesi

///______________
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

En zengini Gaziantep ikinci sırada Elazığ var

Çeşit açısından Türkiye’nin en zengin mutfağına sahip il Gaziantep olarak belirlendi. Gaziantep mutfağı tam 291 çeşit yemek, tatlı ve içecekten oluşuyor. Malhıtalı (mercimekli) köfte, yoğurtlu ufak köfte, yağlı köfte, iç katması (kısır), tene katması, haveydi köftesi, omaç, sini köftesi, cağırtlak kebabı, beyran, şiveydiz, acur oturtması, kakırdak böreği, loğlaz piyazı, Gaziantep’in ünlü yemeklerinden bazıları olarak sıralanıyor. İkinci sırada Elazığ geliyor. Elazığ mutfağı tam 154 çeşit yemek, tatlı ve içecekten oluşuyor. Fasulye çorbası, lobik çorbası, anamaşı, kelecoş, taraklık, kındık köfte, küncülü köfte, simit pilav Elazığ’ın ünlü yemekleri arasında.

///______________
Toplam Hit: 10622 Toplam Mesaj: 20