folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gebze Hakkında

Gebze Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

sosyal hayat sıfırdır, insanı kötüdür, mekan kötüdür ama alışılıyor

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

en azından uzakdoğu gelmemiş.. bir otobüsle cevizlibağ'a kadar gelebiliyorsun şükret :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

doğdum doğalı burdayım... dediğin okulları ilk defa duyuyorum :) arif nihat asyada yeni 5 yıll oluyor açılalı bi poh etmez zatende

bahsettiğin yerler mutlukent civarı ve çayırova civarı.

bu arada gebze belediye başkanını sevmem ama adam bişeyler yapıyor gebzeyi canlandırıyor.

gebzeyi kötülemeyin. gebze eski gebze değil gebze ayağa kalkmaya çalışıyor...sanayi şehri...ekmek sanayide

kaygusuz tarafından 14/Eyl/14 01:42 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Hocam Gebze genel olarak şark hizmeti sayılır yıllardır sebebi malum nüfusun çoğunluğu cidden şark illerinden gelme..
    Tabii mahallelere göre yoğunluklar değişiyor beylikbağında giresunlular var mesela, tatlıkuyuda trabzon-ankara, istasyonda erzurum-kars-rize vs.
    Saydığın çoğu okulun hangi mahallede olduğunu bilmiyorum ama yukardaki arkadaşlardan biri "Şekerpınar Hasan Tahsin Ortaokulu" demiş.
    Evet göçmenlerin olduğu yer diğer yerlere nazaran daha iyi hem ortam bakımından hem alt yapı bakımından hem ulaşım imkanları bkaımından.

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Ben 2 hafta kalmistim derince ilcede, merkezde kaldim gerci ogretmen evinde derinceye gidip geldim. Bana pek sorunlu bi yer gibi gelmedi, deniz kenarina gidip oturdugumda her bi halti unutup saatlerce durmustum :)

Sanayi sehri tipik ve asiri carpik kentlesme var. Resmen zigzag ciziyo evler biri assagida biri yukarda napiyonuz la burda dedim boyle. Ama canli gibi gelmisti sosyal yonden bana.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Ben 2 hafta kalmistim derince ilcede, merkezde kaldim gerci ogretmen evinde derinceye gidip geldim. Bana pek sorunlu bi yer gibi gelmedi, deniz kenarina gidip oturdugumda her bi halti unutup saatlerce durmustum :)

Sanayi sehri tipik ve asiri carpik kentlesme var. Resmen zigzag ciziyo evler biri assagida biri yukarda napiyonuz la burda dedim boyle. Ama canli gibi gelmisti sosyal yonden bana.

Hocam derince ile gebze arası temiz 8-10 km var.. Orası ayrı bir ilçe.. Ayrıyeten şu çarpık kentleşmeden bir ben şikayetçiyim diyordum. Demek senin de gözüne çarptı.. Seçime yakın her yer kaçak yapı doluyor :)

TR-SCOPJE tarafından 14/Eyl/14 04:28 tarihinde düzenlenmiştir

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    wikwik bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı
    wikwik bunu yazdı

Gebze Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu Ortaokulu - Merkeze uzak. Ama şehir dışı değil. Kötü.

Gebze Arif Nihat Asya Ortaokulu - Merkez. Kötü.

Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu - Merkez. Kötünün iyisi.

Ulus Ortaokulu - Merkez değil - Yazma

Mimar Sinan Ortaokulu - Merkez değil. Bilmiyorum. Ama kötüdür.

Diler Demir Ortaokulu - Merkez. Kötümsü

Gebze Emlak Konutları Ortaokulu - Merkez değil. Ama yeni yapılan konutlar. Genelde memur kesim.

----------------------------------------

Hocam Gebze yaşanılabilecek bir yer değil. Ama kötünün iyisi. İlk atama için yazılabilecek iyi yerlerden birisi.

Yazdığın okullar genelde tayin döneminde kimsenin istemediği okullar. Tahmin et artık.

Başka sorun varsa...

teşekkürler hocam. peki çayırova hakkında ne dersiniz arkadaşlar

Çayırova Gebzeden kötüdür. Dediğim gibi ilk atama için yazılabilir.

Mustafa Necati Ortaokulu

Şekerpınar Hasan Tahsin Ortaokulu

Çayırova İmam Hatip Ortaokulu

Demirsaç Ortaokulu

İstiklal Ortaokulu

çayırovasında da buralar açık buraları bilen var mı 

Çayırova'da oturuyorum hocam. Şimdi öncelikle Mustafa Necati de okudum zamanında. Benim bildiğim Mutlukentteki koç ortaokulundan sonra en iyi eğitimi veren okuldur. Gebzeye 20 dk Yenimahalleye 10dk mesafededir. İstiklal ortaokulu iyi değildir ( okulun çevresi kendini bi bok sananlarla dolu ). İmam Hatip geç orda öğretmenlik yapılmaz gerçi okulun konumu güzel  mutlukent ve huzurkente yakındır ama öğrencileriyle uğraşılmaz. Demirsaç  orta okulu yeni mahallede bulunmakta  fatih caddesi denen çarşının 1 alt sokağında bulunmaktadır. Zamanında oraya giden arkadaşlarım vardı. Iyidir yani ama eve fln çıkacaksın 600-700 tl başlar ev kiraları. Mustafa Necati'yi öneririm ben sakindir yani okulun çevresi ev kiraları 300-450 tl arasındadır. Hasan Tahsin okulunu bilmiyorum o yüzden onla ilgili bir şey yazmayacağım. ancak şekerpınar sakin bir yerdir.

CorretzA tarafından 14/Eyl/14 10:47 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

yahu gebze de bi galeride araba bulduydum, zaten normalde galeri dedin mi uzak duruyorum bulduğum araba nadir olduğundan piyasada "neyse hadi galeride olur" demiştim ki , kime  gebze desem "olm ordan araba alınmaz kesin bişi vardır, senide s.kerler" deyip duruyo valla içimde patladı :)

gebze de olanlardan müsait olan varsa bi bulduğum şu arabaya baksın ya :)

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

Gebze emlak konutlatı okulu gğzrl ben emlak konutta oturuyorum. Çayırovada çalışıyorum. Sosyal faaliyet biz genelde istanbula geçiyoruZ mrsafe yakın olduğundan :

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

YUHHHHH amk gebzenin anasını mikmişler....

Ben 28 yıl kaldım gebzede. Çocukluğumda çakal deresi köşklü çeşmede geçti hep mahalle maçları ile.

Zamanında vardı o sizin dedikleriniz. Abartında abartın amk.

Ayrıca 8 sene de dilovasında okudum 1 kavgam oldu. Gebzede mahalle maçlarındaki kavgaları saymazsam.

Benim için harika bir çocukluk ve ergenlik geçti. Yaşamayı bileceksin kardeşim.

Atıp tutmuşsunuz yazıp durmuşsunuz. Yerden yere vurmuşsunuz. Evet belki istanbulun arka bahçesi ama o kadarda değil. Şu anda esenyurt da yaşıyorum gelde sen istanbulun içindeki gizli bahçeyi gör.

Kardeşim gebzede aile isen rahat bir şekilde yaşarsın. Kimsenin tavuğunada kış deme. 

Biraz yobaz kesim muhakkakki her şehirde olduğu gibi burdada var. Cahil kesim olmayan bir il mi var.

Bence gözünü çok korkutma.

Uzak duracağın yerleri yazıyorum....

Gazi Mahallesi, Çakal Deresi (beylik bağı tarafı), Çayırova tarafı. İnönü mahallesi.....

Okulların konumuna bak şu anda ne nerde bilmiyorum...

Gebze emlak konutları hemen bizim mahallenin altında 10 15 yıllık yeni binalar var hep konut olarak tokiden. Orada daha düzgün öğrenciler olacaktır... Merkeze yürüme 45 dakkadır ama minibüs ile 10 dakkada çıkarsın. Takisi ile 10 tl ye gidersin. o kadar uzak.

Arkadaşlara hayat güzel seneryolar çizmediği için sanırım biraz abartmışlar. Yada haklılar ama benim görüşüm yukarıdaki gibidir.

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
Toplam Hit: 2208 Toplam Mesaj: 22