folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gelen Var Mı? Tinercileri Kaldırıyoruz.

Gelen Var Mı? Tinercileri Kaldırıyoruz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Drawlord bunu yazdı:
    -----------------------------

insanlara zarar verenler ezilenler onların yanındasın demek ? 

icmesin,koklamasın noluyor biz bilmiyor muyuz onları yapmayı .. insanlar onlar yuzunden sokakta rahat gezemiyo elimde olsa alayının kökünü kuruturum.. 

Ezilenden kastım, ''İnsanlara zarar veren tinerciler'' değil. ilk sayfada ki son iletiyi okuduğun vakit, o kelimeyi neye ithafen kullandığımı anlarsın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek
    cafe önünde oturan özürlüleride temizlemek lazım aslında

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

tinercisiz ülkemi olur yahu, bırakın yaşasınlar.

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

YesTERFoX bunu yazdı:

biraz büyüyün, veya büyümek demeyelim de olgunlaşın sonra tekrar gelin beraber çözümler düşünelim =)...

emin ol senden büyüğüm :) büyüğüm demiyim de, emin ol senden olgunum :)

çekimser kalmandansa, fikir beyan etmeni beklerdim.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Öncelikle hiç biriniz bir şey yapamayacaksınız, sadece konuşmada kalacak eylem planlarınız. O yüzden geyiğin ötesine geçip birbirinizi kırmayınız.

Swool, sende haklısın ama bunlar düzelmiyor, ne kadar tinerci tanıyorsam, eline onlarca fırsat geçmiştir kurtulmak için ama onlar tinere ve bol adranelinli hayata devam etmek istemişlerdir. Her yerde tehlike teşkil ediyorlar, devlet bi yere kadar yardım elini uzatır ama onlardan da kurtulmak için çalışma görmezse bırakır.

En son sahilde dershane çıkısı kardeşimi gaspedip, sonra yaralama çalıştıklarından sonra içimde insan sevgisi kalmadı.  Nerde yanlışlarını görsem hiç acımam döverim. İnsanın böyle kötü olaylar başına gelince artık acımanın ötesinde bi nefret başlıyor. Her kezin bi seçeneği var, isterse bırakabilirler. Bırakan çok kişide var.

Her yerde sorun teşkil ediyorlar, yolda üşümesinler diye arabasına alan amcayı, dövüp yakıyorlar. Bunlar kadar şerefsiz bir mahlukat olamaz. 

Yalnız site sakinleride tinerci fantazilerini abartmıslar. Öyle kolay sanki bi tinerciyi kaldırmak, 2 sene önce bir SAS komandosu yüzbaşıyı öldürmüşlerdi.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

EmiRReiS bunu yazdı:

Öyle kolay sanki bi tinerciyi kaldırmak, 2 sene önce bir SAS komandosu yüzbaşıyı öldürmüşlerdi.

Hocam, arkasından saplamışlar bıçağı. yoksa SAS komandoları 3 - 4 kişiyi dövecek şekilde eğitiliyorlar.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

milleti suca tesvik ediyorsunuz. manyakmisiniz siz ? Sizin yargilamaya gucunuz var mi ?

Her onune gelen birilerini linc etse??

Bu mesajla Tahribat'a cok buyuk problemler yaratabileceginizin farkindamisiniz ?

Akilli olun fasistligin anlami yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

necroshine bunu yazdı:

milleti suca tesvik ediyorsunuz. manyakmisiniz siz ? Sizin yargilamaya gucunuz var mi ?

Her onune gelen birilerini linc etse??

Bu mesajla Tahribat'a cok buyuk problemler yaratabileceginizin farkindamisiniz ?

Akilli olun fasistligin anlami yok.

hajı söylediklerimiz laftan öteye gitmeyecek, suça teşvik olacak insan, haber sitelerine her girdiğinde 1 kişiyi öldürür zaten dediğin gibi olsa, haber sitelerinde ne haberler çıkıyor, onu bırak o haberlerin altına ne yorumlar yapılıyor, teşvik olacak insan orada olur burada değil. zaten herkes bu gerçeğin farkında. biz burada çözüm arıyoruz, senin çözümün nedir bu olaylara?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Benim cok arkadas var yetimhaneden cikip , devlet pic gibi sokaga attigi icin sokakta kalan.Tiner ceken , kagit toplayan.Iclerinden birkactanesi piskolojik sorunlar nedeniyle boyle olaylara bulasabiliyorlar.Simdi ben her hafta ziyaret ederim bu arkadaslari , 100tanesinden 2tanesi artik patlama noktasina gelir.Kendi tabirleriyle "abi biz artik cokecez birelerine" rehabilite yok , polise gidiyor cocuk yardim icin karakoldan dovulerek atiliyor, ruh sagligina gidiliyor kabul edilmiyor.bir banliyode derme catma bir evde 30 kisi ust uste alt alta kalmaya calisiyorlar.Esrar-sarap-bogma her turlu uyusturucu var.Ama sorunlarini birazda olsa ertelemek icin kullaniyorlar...

Evet bu insanlarin yaptigi yanlislari savunamayiz ama ben bu insanlari savunurum arkadasim.Ben bu insanlarin icinde buyudum , umutlarimizi paylastik biz.Gelecek planlari yaptik , bayramlarda kapidan giren golgenin umuduyla anne-baba bekledik...Bir sokaktan gecerken bile "yurt cocuklari geliyor" cumleleri isittik , insandik oysa herkes gibi.Topluma karistirmadilar , birkac donumluk yetimhanede hepsi senin gibi olan kafasi 3numara trasli , ustu basi yirtik , ac , nefesi kokan yuzlerce cocukla 18yil geciriyorsun...liseden mezun olursan devlet hademilk , devlet dairelerinde caycilik gibi memurluk veriyor.Tab bir yurt cocugu icin lise bitirmek , okumak ne denli zordur kimse bilemez.Kalemi defteri al ders calistan cok ote olaylar vardir...Yillar gece yas 18 e gelir.Pat diye sokakta bulursun kendini , ac-issiz.Ama dayanir bu cocuklar kimsenin namusuna , ekmegine goz dikmez.Lokanta,restauran,kagitcilik,bulasikcilik cesitli islerde calisirlar.3kurus icin itilip kakilirlar sesleri cikmaz.3-5 zibidi satasir bunlara ses cikarmazlar.Cunku patlarlarsa kendilerini durduramayacaklarini bilirler...gun gelir artik cikar yolu olmayanlar ya yuksek dozda uyustucu alip bile bile kendi canina kiyar yada cokmek diye tabir edilen eylemi gerceklestirir.Tamamen piskolojik yaralarin sonucudur.Hayatin oz cocuklaridir bunlar kimse dogrudan bu cocuklari suclayamaz.Sizler anne-baba denilen 2sahsa evlatlik verilmissiniz hayat tarafindan ama bu cocuklar birebir hayatla yuzyuzeler.yasamak-karin doyurmak-yagmurdan korunmak-usumemek... gibi hayati fonksiyonlarini anne-baba degil kendileri karsilarlar."Bakkala gidip ekmek almak" , "mahalle maci" vb kavramlar yoktur bu cocuklarin hayatinda...cogunuzun 20li yaslardan sonra karsilastigi gerceklerle bu cocuklar 7sinde karsilasirlar...Bir donem izmir yetimhanesinden cikan 300 kadar cocuk butun sehri haraca bagliyor.Butun sehre cokuyorlar , durduk yere yapilmiyor bunlar.Evet birilerinin cani aciyor , birilerinin yurekleri yaniyor ama bu cocuklar bu noktaya nasil geliyor.Bu cocuklar gocle gelen ipsiz sapsiz ,ceteciler degil.Bu cocuklar seviye ac , merhaba diye gulumseyen bir yuzun kendileriyle konusmasina ac insanlar...bu cocuklar korkak , cesur , harbi...bu cocuklar patladiklari zaman tehlikeli olurlar , yasamak icin oldurmeye baslarlar...Biz bircok arkadas 234823982392 kere Nimet Cubukcuya (bakan olur kendileri) mektup yazdik , ulasmaya calistik ne cevap geldi nede onerilerimiz yonunde bir iyilestirme yapildi...Dedigim gibi bu cocuklar birlikte ac kaliyor , birlikte karin doyuruyorlar , birgun hep birlikle cokmeye karar verirlerse sonu kotu olur.Tahmin edebileceginizden cok gucluler.Sokaga hakim bu cocuklar ve iclerindeki sevgi ihtiyaci nedeniyle yilda 3-4 defa kotu olay disinda olay cikartmiyorlar.Onlarin icinde olsaniz tanisaniz "ulan siz neden kan dokmuyorsunuz" dersiniz...Siz hic haberlerde carsinin ortasindan oyuncak istedi diye cocugunu doven babayi doven sokak cocuklarinin haberini tvlerde izledinizmi...yada 3cocuguyla esini sokaga atan babayi komaya sokan sokak cocuklarinin haberini...cop tenekesinden kagit toplarken lux bir restorantin gorevlileri tarafindan dovulen kagitci cocugun arkadaslariyla birlikte restauranti yerle bir ettigi haberini...ama basin denen got organlari pitbull gibi verdi haberleri.Kopekten anlamyan adamlar pitbull u canavar sanir , oysa kopek literaturune pitbull insana cok yakin - sevecen bir irk oldugu icin koruma ve bekci kopegi olarak uygun degildir diye tespit edilmistir...ama birileri piskolojisini bozup pitbull u sokakta dehset estirirse bu pitbull un sucu degil , pitbull u  o noktaya getirenlerin sucudur...Sokaktaki cocuklar icinde olay bundan ibarettir...Bu cocuklarin rehabilitesi saglanmaz, duzgun is kapilari acilmazsa ki bu cocuklar 1kalacak yer + karin tokluguna calisacak insanlar , ustu basida biraz duzgun olsun baska para falan istemezler...benim bircok arkadasim koylere kasabalara gidip orada marangoz, tornaci , tamirci ,ciftlik gibi yerlerde calisiyorlar , karin toklugu + kalacak yer...sadece pislige bulasmak can yakmak istemiyorlar...dedigim gibi bu cocuklar patlarsa tehlikeli olur...Sedat Peker bu tehlikeli nokta icin basit bir ornektir sadece , 100 tane cocuk bir araya gelsin 10kat Sedat Peker eder bu memlekette...pekerde yetimhaneden cikan ve insanlara coken piskolojik yaralari olan bir yurt cocugudur...

Evet arkadasim git tinercileri kaldir , koklerini kurut , yak oldur onlari...Yetimhanelerden yilda binlerce cocuk sokaga birakiliyor , binlerce parcalanmis aileden binlerce cocuk sokaga dusuyor...durma kos soylarini kurut... 

*Bu cocuklari sokakta cok goremezsiniz zaten , biryerlerden goc ederek gelen orospucocuklariyla sokak cocuklarini , tinercileri sarapcilari yani sokagi karistirmayin.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Computerwolf un mesajından sonra diyecek birşey kalmadı herhalde.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 4799 Toplam Mesaj: 38