folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder General Mobile 5 Plus - Beklendiği Kadar İyi Değil

General Mobile 5 Plus - Beklendiği Kadar İyi Değil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

1000 liralık telefondan 3000 liralık performans beklemek.  (Deyimler Sözlüğüne eklensin.)

Konuyu dikkatli oku. Bu telefonun hakkı 800-850 lira arası. Bin lira barajı bu telefonu aşar. 200 daha koy G4 var karşısında. 

Bu arada ışık sızmasının yazılımla düzeleceğini sananların kafası güzelmiş. Fabrikada dandik montaj yüzünden oluyor. Yazılımla bir şey yapılmaz. 

mkyb tarafından 23/Nis/16 12:52 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

1000 liralık telefondan 3000 liralık performans beklemek.  (Deyimler Sözlüğüne eklensin.)

Aynen hocam şu an bir hastalık gibi bu. Diğer forumlarda S7 edge ile kıyas yoluna gidenler var. Şaka gibi :)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

Konuyu dikkatli oku. Bu telefonun hakkı 800-850 lira arası. Bin lira barajı bu telefonu aşar. 200 daha koy G4 var karşısında. 

Bu arada ışık sızmasının yazılımla düzeleceğini sananların kafası güzelmiş. Fabrikada dandik montaj yüzünden oluyor. Yazılımla bir şey yapılmaz. 

@mkyb hocam 200 ₺ daha koyalım G4 alalım, iyi diyorsun da ithalatçı garantili ile satılan telefonu diyorsun sen. Yani garantisi meçhul bir telefon. Normal garanti ile G4 fiyatı şu an 1679 ₺. Aradaki bu fark azımsanacak gibi değil. :((

G4 kötü bir telefon demiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Hatta çok iyi telefon özellikle kamera gerçekten iyi. Kullandım bir ara oradan biliyorum. Ancak 3000 mah batarya hakkını vermiyor. Teyit ettiğim kadarıyla 2K ekran yüzünden batarya performansı kötü.. Root ile falan çözünürlük düşürülür. Batarya biraz iyileşir. Ama takdir edersiniz ki bunu G4 kullanıcıların %10'u yapabilir. 

Işık sızmasına gelecek olursak kendi adıma konuşayım benim için hiç bir sıkıntı değil kendileri :) Güncelleme ile led şiddetini azaltırlar falan diyorlar. Bende pek mantıklı bulmuyorum. Yapılmaz böyle bir şey ne yalan söyleyeyim. :))

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Teknolojik ürün şans işidir. Bir nevi kumar. Ben G3'ü eritmiş adamım. :) 

Işık sızması ekran panelinin kasaya tam oturmamasından kaynaklı. Zamanla o aralıktan ekrana toz alır. 

Kasa açıklığı değişim nedenidir. Aklınızda olsun. Getir abi hemen yıldız tornavida ile sıkalım derlerse kabul etmeyin. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Teknolojik ürün şans işidir. Bir nevi kumar. Ben G3'ü eritmiş adamım. :) 

Işık sızması ekran panelinin kasaya tam oturmamasından kaynaklı. Zamanla o aralıktan ekrana toz alır. 

Kasa açıklığı değişim nedenidir. Aklınızda olsun. Getir abi hemen yıldız tornavida ile sıkalım derlerse kabul etmeyin. 

:)) Alemsin hocam. :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Kamerası g2 den daha iyi hatta açık ara fark var hocam. Hele dış çekimde g2den 3. fotoğraftaki gibi performans beklemek g2 kullanıcısı için hayal...

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

Konuyu gayet dikkatli okudum.

Üstüne 50 tl koy, üstüne bi 100 daha koy, sonra hadi bi 200 daha koy.

Bunda sınır yok yani. 1000 liraya var mı daha iyisi ben buna bakarım.

Adam 4000 liraya telefon satıyor, onunla aynı mı olacaktı amk.  :-)))

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şarjdayken ekranın görüntüsü.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

telefonun bi tehşirini koymadılar ki test edem ya 

1-2 hafta telefonu servise vereceğim için telefonsuzum  vestel venüs kullanacağim benzersiz bir android tecrübesi beni bekliyor :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

telefonun bi tehşirini koymadılar ki test edem ya 

1-2 hafta telefonu servise vereceğim için telefonsuzum  vestel venüs kullanacağim benzersiz bir android tecrübesi beni bekliyor :D 

Bunlar ilk Discovery'de olduğu gibi tahminim test cihazlarını piyasaya sürdü. Biraz beklemek lazım. Haziran falan.

Toplam Hit: 5795 Toplam Mesaj: 33
general mobile gm 5 plus